Jacek Czaputowicz rozmawiał z sekretarzem stanu USA. Dziękował za reakcję ws. Izraela

Szef MSZ Jacek Czaputowicz rozmawiał z amerykańskim sekretarzem stanu Mike'em Pompeo. Podziękował za reakcję ambasador Georgette Mosbacher na słowa szefa izraelskiej dyplomacji pod adresem Polski. Strona amerykańska dziękowała natomiast za organizację szczytu bliskowschodniego w Warszawie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że w czwartek szefowie dyplomacji Polski i USA podsumowali w rozmowie telefonicznej stan relacji polsko-amerykańskich i wielostronnych. Jak podał w komunikacie polski MSZ, amerykański sekretarz stanu podziękował polskiej stronie za "doskonałą współpracę w przygotowaniu merytorycznym i organizacyjnym" konferencji bliskowschodniej. 

Czaputowicz rozmawiał z Pompeo. Podziękował za reakcję Mosbacher

Tematem rozmowy był także konflikt dyplomatyczny na linii Polska-Izrael. Jacek Czaputowicz podziękował Mike'owi Pompeo za reakcję Georgette Mosbacher na słowa szefa izraelskiej dyplomacji pod adresem Polski. Ambasador USA w Polsce stwierdziła, że izraelski szef dyplomacji Israel Kac powinien przeprosić za słowa, że Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Z kolei w czwartek Israel Kac oświadczył, że nie przeprosi polskiej strony i podtrzymał swoje stanowisko dotyczące "współpracy Polaków z nazistami przy Holokauście".  

W trakcie rozmowy Czaputowicz i Pompeo omówili też kwestie związane z realizacją ustaleń konferencji w ramach tzw. Procesu Warszawskiego - w tym perspektywę powołania grup roboczych zajmujących się tematami wskazanymi podczas spotkania. 

MSZ poinformowało także, że obaj ministrowie "wyrazili satysfakcję z intensywności współpracy" w sprawie wzmocnienia "obecności amerykańskiej w Polsce". Pompeo potwierdził, że w najbliższym czasie Stany Zjednoczone przedstawią Polsce konkretne propozycje dotyczące obecności wojsk USA na terenie naszego kraju.Więcej o:
Komentarze (97)
Jacek Czaputowicz rozmawiał z sekretarzem stanu USA. Dziękował za reakcję ws. Izraela
Zaloguj się
 • daretz

  Oceniono 13 razy 13

  Czaputowicz czy na koniec cmoknąłeś Pompeo w mięsień okrężny zwieracza?

 • calmy

  Oceniono 16 razy 12

  A rozchylił Sz.P. Minister przynajmniej przy tym zapraszająco pośladki?
  I CI LUDZIE zarzucali poprzednikom politykę na kolanach! Rzygać się chce.

 • racetam

  Oceniono 13 razy 11

  To jest wstawianie z kolan? Toż to parodia! Teraz jeszcze na kolanach na dodatek laskę robimy!

 • czechy11

  Oceniono 13 razy 11

  Eksperyment leżał plackiem czy klęczał ba kolanach?

 • frank1961

  Oceniono 10 razy 8

  wiecej wazeliny Czaputpwicz i całować po rękach ewentualnie po telefonie, sękju sękju sękju mister

 • izopropanol

  Oceniono 10 razy 8

  Wypłata co miesiąc wpływa? Wpływa ;) no to co tu sie przejmować. Kolejny leśny dziadek .

 • jael53

  Oceniono 10 razy 8

  Hmm... o ile mnie pamięć nie myli, doprawdy nie ma za co dziękować Mike'owi Pompeo; ani też Mike;owi Pence'owi. Trzeba bardzo nisko upaść, żeby dziękować za impertynencje, które zachęcają do jeszcze większych niegrzeczności.

 • realistas

  Oceniono 5 razy 5

  Dzwonił pewnie w sprawie wysłania wojska na wojnę z Iranem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX