Komentarze (433)
Media: Israel Kac nie żałuje wypowiedzi, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tg64

  Oceniono 11 razy 7

  Jesli w Twoim kraju nie ma antysemitów to taki przygłup jak Kac postara się,żeby się pojawili.

 • qwardian

  Oceniono 6 razy 6

  Zamknąć ambasadę izraelską w Warszawie..

 • lysyzwyboru

  Oceniono 10 razy 6

  Szamir od 1935r przebywał w Palestynie. Jego opowieść o śmierci ojca, nie znajduje potwierdzenia w badaniach historyków. To tylko jego słowa, cokolwiek tam się wydarzyło nie widział tego i nie był tego świadkiem, zresztą jego rodzina mieszkała na terenie dzisiejszej Białorusi, wówczas w graniacach II RP. Jego matkę i trzy siostry zabili niemcy i jakoś o to nie miał do nich pretensji. Cóż tak jak niektórzy są antysemitami, on nienawidził Polaków.
  8 kwietnia 1948r paramilitarne oddziały żydowskie dokonały masakry w Deir Yassin zabijając wedle
  różnych ocen od 100 do 250 ludzi - głównie kobiet i dzieci. Masakra spotkała się z krytyką na
  świecie m.in. Albert Einstein i Hannah Arendt podpisali list, w którym oskarżono autorów mordu
  o ludobójstwo i stosowanie nazistowskich metod. W akcji uczestniczyły oddziały milicji Irgun
  i Lehi, jednym z przywódców tej ostatniej był Icchak Szamir -autor słów, które cytował Katz.
  Cytat - According to Yaacov Shavit professor at the Department of Jewish History,
  Tel Aviv University articles in publications by Lehi wrote about Jewish "master race",
  contrasting them with Arabs who were seen as "nation of slaves" Sasha Polakow-Suransky writes
  about Lehi Lehi was also unabashedly racist towards Arabs. Their publications described Jews as
  a master race and Arabs as a slave race. Lehi advocated mass expulsion of all Arabs from
  Palestine and Transjordan or even their physical annihilation. Lehi była również odpowiedzialna
  za zabójstwo w 1948 hr.Bernadotte, który w 1945r uratował 15tys. żydów.
  No cóż w świetle tych informacji nie warto chyba zawracać sobie głowy opinią o Polsce człowieka, który sam był rasistą i mordercą.

 • fields1

  Oceniono 18 razy 6

  Polska reakcja powinna być następująca:
  1. Zamrożenie relacji z Izraelem.
  2. Zaprzestanie finansowania żydowskich organizacji z polskiego budżetu. Żydowskie muzea, teatry, itp. do zamknięcia albo niech finansuje je Izrael.

 • piotr1622

  Oceniono 8 razy 6

  W każdym społeczeństwie są durnie i szef MSZ Israel Kac do nich należy.Mam szacunek do każdej nacji i wyssałem to z mlekiem matki.Pan Bóg mu rozum odebrał!

 • kali555

  Oceniono 36 razy 6

  Mojego dziadka zakatowal na Rakowieckiej ubek, zyd.
  Dla mnie zydzi to zbrodniarze.
  "I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych."

 • slimslider

  Oceniono 5 razy 5

  Szef MSZ Izraela Israel Kac powiedział, że nie żałuje wypowiedzi o tym, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Widocznie uważa, że to Polacy odpowiedzialni są za szerzący się antysemityzm na całym Świecie(?), a nie faszystowska polityka Izraela wobec Palestyńczyków.
  Podła żydowska arogancja, chyba wyssana z mlekiem matki, jest znienawidzona na całym Świecie.

 • ruter77

  Oceniono 5 razy 5

  No to mamy kaca po konferencji w Warszawie zorganizowanej i opłaconej przez Polskę dla Izraela.

 • prosze_pozdrowic_brata

  Oceniono 9 razy 5

  Israel, a kto to był Abraham Gancwajch? Co to była za instytucja Urząd do Walki z Lichwą i Spekulacją przy ul. Leszno 13 w mieście Warszawa w dystrykcie Generalnej Guberni, instytucja Judenratu podległa instytucjonalnie Gestapo? Dlaczego Gancwajch z kumplami działał po stronie aryjskiej udając żydowskich bojowników? Dlaczego ci żydowcy kolaboranci Gestapo byli likwidowani przez Żydowską Organizację Bojową, Żydowski Związek Wojskowy? Czy to nie byli antysemici, czy tylko kierowali się prawem Kidusz HaChaim?

  I z innej beczki, kto to był Chaim Rumkowski i jak ma się tutaj zastosowanie prawa Kidusz HaChaim w stosunku do dzieci i osób powyżej 65 roku życia?

 • ual123

  Oceniono 17 razy 5

  Wielu Zydow kolaborowalo z nazistami. I nie robilo tego, by przetrwac, ale by zyc na "pewnym poziomie".
  A gdyby Polacy wiedzieli, ze Zydzi w 80 lat po wojnie beda mowic to co mowia teraz, to by Zydom nie pomagali i tepili tak jak tersz opowiadaja. W kolejnej wojnie Wam nie pomozemy

 • popieramkukiza

  Oceniono 23 razy 5

  W SS służyło wielu, żydów, w obozach byli kapo, a w gettach tysiące żydowskich policjantów biło i mordowało swoich znajomych żydów. Ten naród jest co najmniej dziwny.

 • zelig777

  Oceniono 9 razy 5

  Jak to jest, że nacjonalista nie ważne czy polski, żydowski, ruski czy amerykański każdy tak samo tępy, zajadły, ziejący nienawiścią do innych?

 • didej007

  Oceniono 9 razy 5

  ~Tak to jest robić dyplomatolstwo z Żydami. A szaleńcy z PiS - niejaki minister rolnictwa Abawałnowski... przepraszam - Arrdanowski - właśnie zagroził, że w ramach retorsji za nasze chore, podgniłe mięso za granicą będzie... kontrolował czeskie piwo. Czy ja naprawdę żyję w tym kraju?

 • sparky123

  Oceniono 4 razy 4

  Niemcy wraz z sowiecką Rosją wymordowali elitę Polski. Skromnych i bogobojnych Żydów prawie całkowicie wymordowali Niemcy, a ich elity żydowskie żyjące w USA nie zrobiły nic w obronie swych pobratymców w okupowanej Europie, pomimo tytanicznej pracy udowadniającej Holocaust przez Karskiego i Pileckiego. Cześć Ich Pamięci!!

 • norge

  Oceniono 4 razy 4

  Polscy filosemci mają teraz problem, bo hangover postawił ich w sytuacji nie do pozazdroszczenia.

 • tekameka

  Oceniono 4 razy 4

  Na podstawie prac i wspomnień: Hannah Arendt, Baruch Milch, Emanuel Ringelblum, Baruch Goldstein, Klara Mirska, Chaim A. Kaplan
  (…)Ta kolaboracja części Żydów z Niemcami była tym bardziej szokująca i wstydliwa ze względu na społeczny charakter jej uczestników. W przeciwieństwie bowiem do Polaków, wśród których z Niemcami godzili się na ogół kolaborować głównie ludzie z marginesu społecznego, męty, wśród Żydów na kolaborację poszła duża część elit z tzw. Judenratów (rad żydowskich).

  Przypomnijmy tu, z jak ostrym potępieniem tej kolaboracji wystąpiła najsłynniejsza żydowska myślicielka XX wieku Hannah Arendt w książce „Eichmann w Jerozolimie” (Kraków 1987). Napisała tam m.in. (s. 151):

  „Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii”.

  Uległość Judenratów wobec nazistów oznaczała skrajną kompromitację żydowskich elit w państwach okupowanych przez III Rzeszę. Arend stwierdziła wprost:

  „O ile jednak członkowie rządów typu quislingowskiego pochodzili zazwyczaj z partii opozycyjnych, członkami rad żydowskich byli z reguły cieszący się uznaniem miejscowi przywódcy żydowscy, którym naziści nadawali ogromną władzę do chwili, gdy ich także deportowano” (tamże, s. 151).

  Arendt pisała, że bez pomocy Judenratów w zarejestrowaniu Żydów, zebraniu ich w gettach, a potem pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów. Niemcy mieliby bowiem dużo więcej kłopotów ze spisaniem i wyszukaniem Żydów

 • tom-pek

  Oceniono 4 razy 4

  taki naród tacy ludzie ,gnali to badziewie przez wieki ze wszystkich krajów europy......teraz araby mają przeje.....ane

 • farcry3

  Oceniono 4 razy 4

  Ludzie z taką mentalnością właśnie są odpowiedzialni za wszelkie wojny i konflikty .

 • Tomasz Olszewski

  Oceniono 6 razy 4

  Olać tego głupiego Rasiste kaca bo ma zakrwawione łapska jak jego ojciec zbrodniarz

 • muledet.3

  Oceniono 8 razy 4

  MSZ powinien mowic jezykiem dyplomatycznym,ale On jest chwilowym ministrem.
  Powinien byl powiedziec"wielu Polakow bralo udzial w zagladzie Zydow".I nie moglby sie przyczepic, bo tak bylo.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 10 razy 4

  Ma rację ten cały Katz,tylko niech dowie się z literatury,jeśli czyta cokolwiek,dlaczego, Europejczycy i Polacy mają do Żydów tak wiele awersji.

 • m78k

  Oceniono 8 razy 4

  Miałem nawet coś napisać. Ale mi się odechciało. Żydy same się zakiwają. Najpierw będą straszyć Ameryką. Jak się nie przestraszymy, to sami przyjdą do nas po prośbie. Bo to oni potrzebują naszego poparcia, nie my ich. To im się pali grunt pod nogami, nie nam. Jak przyjdą do nas, to wyznaczymy cenę w brzęczącej monecie za naszą przychylność. Albo w technologii wojskowej. Na przykład w rakietach. Rakiety za darmo i licencja na produkcję za darmo. Tyle będą kosztować Żydów słowa ich p.o. ministra spraw zagranicznych.

 • g.m.jackie

  Oceniono 10 razy 4

  Dlaczego GazWyb pisze o tym tak jałowo i neutralnie? Dlaczego nie wyrażacie swojej opinii, nie wartościujecie, nie oceniacie i nie wyciągacie wniosków na temat Żydów i państwa Izrael? Gdzie ci wasi publicyści, celebryci i dyżurne autorytety które normalnie prześcigają się w wydawaniu opinii na każdy temat w którym można się negatywnie wypowiedzieć o Polakach? Przecież Katz to nie osoba prywatna, nie jeden z wielu ale obecny p.o. minister spraw zagranicznych państwa. Wypowiada się w imieniu państwa, ma poparcie rządu a rasistowskie poglądy powtarza bo w Izraelu przysparzają one przed wyborami popularności. A więc nie jest to opinia jednego człowieka, tylko stanowisko państwa i narodu. A w GW taka cisza...

 • maaac

  Oceniono 8 razy 4

  A inny żyd Matołusz M. czuł się winny za oskarżanie swoich braci o współsprawstwo Holokaustu?

 • heureuse_beauty

  Oceniono 4 razy 4

  Pan Kac zachowuje się jak zwykły troll. A dla trolla najboleśniejsza jest ignoracja. I tego gazecie życzę.

 • stachkaz47

  Oceniono 10 razy 4

  Panie Żydzie a co z POLAKAMI ,którzy karmieni byli z butelki,.Czy polskie KROWY to też antysemitki????????????????????????????
  A tych 6706 SPRAWIEDLIWYCH jakie mleko pili???

 • wolverine_14

  Oceniono 12 razy 4

  Powinien śmieć dostać status persona non grata.

 • visby

  Oceniono 3 razy 3

  Według Żydów jedyną ofiarą II wojny światowej byli oni. Nigdy nie zgodzą się na rozszerzenie narracji o przebiegu i skutków wojny. Nie zgodzą się na pokazanie, że inne narody też cierpiały.

 • wm1963

  Oceniono 5 razy 3

  Dla zainteresowanych : Izraelska gazeta donosiła, jak Żydzi mordowali Polaków - Dziennik Izraela „Maariv” ogłosił [w 1971 r.] światu imiona sowieckich oficerów NKWD uczestniczących w mordzie katyńskim. Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka teraz w Tel Awiwie, 21 lipca 1971 r. poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. On opisał spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu. Byli to: sowiecki mjr Joshua Sorokin, por. Aleksander Susłow, por. Samyun Tichonow. Susłow zażądał od Vidro zapewnienia, że nie wyjawi tego sekretu do 30 lat po jego śmierci, ale Vidro obawiając się, że tak długo nie pożyje, zdecydował się wyjawić go wcześniej. Mjr Sorokin, ufając Vidro, powiedział: „świat nie uwierzy czego ja byłem świadkiem”.

  Vidro mówił dziennikowi „Maariv”: Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Susłow mówi do Vidro:

  „Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.”

  Bardzo ważną informację podał pan Aleksander Barkaszow w roku 1994, lider partii o nazwie Rosyjska Jedność Narodowa. W wypowiedzi dla „Życia Warszawy” z 4 października 1994 r. stwierdził:

  „Wiem jaką tragedią jest dla was sprawa katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii. Rosjanie są z natury przyjaźnie nastawieni do Polski”.

  Rzeź 15.000 niewinnych ludzi jest makabrycznym zadaniem nawet dla najbardziej zatwardziałego oprawcy. Stalin (prawdziwe nazwisko w jęz. pol.: Józef Dawid Dżugaszwili) zwrócił się do głowy tajnej policji sowieckiej, Żyda Ławrentija Berii. Obaj przedyskutowali masowe morderstwo i zdecydowali, że powinno to być wyłącznie zadaniem Żydów, którzy zajmowali czołowe stanowiska w tajnym aparacie. Ich odwieczna nienawiść do katolickich Polaków była powszechnie znana.

 • ponury424

  Oceniono 3 razy 3

  Uczcie się Polacy od pana Kaca i jego ludu. „Nie zapominamy i nie wybaczamy". A nie jak jak w przypadku Polaków „Wybaczamy i prosimy o wybaczenie". Nie wiem czy faktycznie Polacy zamordowali ojca Icchaka Szamira , Szlomo Jaziernickiego, który był członkiem Judenratu i kolaborował, moim zdaniem z Niemcami, ale jeśli pan Kac uważa, może być z nazistami.
  Tego typu w większości bajki są powielane przez żydowskich notabli nagminnie, a często się okazuje, że ci rzekomo zamordowani przez Polaków ginęli w niemieckich obozach lub Polski na oczy nie widzieli. PS Z czym wyssaliście fałsz, cynizm, pogardę, państwo Żydzi opluwający Polaków.

 • indian57

  Oceniono 3 razy 3

  ...ty piep... zydzie,ty zdradziecka szujo!
  zapomniales o swoich zdrajcach,kapusiach:
  szama grajer,abraham gancweich,dawid sternfeld.....
  co bylo "zagwi"? judenranci? judischer ordnungdienst?!!!!

 • twojeprawda

  Oceniono 3 razy 3

  kiedy Żydzi odpowiedzą za to ile Polaków przez z nich zginęło? Kiedy uregulują dług wdzięczności wobec ratujących ich Polaków i ich rodzin?

 • agat1946

  Oceniono 3 razy 3

  Kac był na kacu wódczanym o czym świadczy grożny wyraz twarzy.Już się boję.
  Nie wpuszczać tego typa do Polski ot i wszystko!

 • magze

  Oceniono 3 razy 3

  Moze zamiast się denerwować nazistami izraelskimi zacząć bojkotować inwestycje izraelskie w Polsce np. Kina, nowobudowany park wodny Suntago w Mszczonowie pod Warszawa😃. W końcu wyssaliśmy to z mlekiem matki.

 • k08061954

  Oceniono 3 razy 3

  Jaworzno obóz po 1945 kto tam rządził

 • kat_na_lemingi

  Oceniono 3 razy 3

  I PO co pomagali jego rodzicom przeżyć Holokaust? Ciekawe kto to zrobił? Pewnie jakiś Niemiec sadysta.

 • justsaying

  Oceniono 3 razy 3

  Tacy ludzie sprawiają ze pojęcie antysemityzm wypływa. Nie da się z takim człowiekiem żyć który jest ofiara i jednocześnie katem. Nie można być prawym a jednocześnie być oprawca. To się dzieje dzisiaj między Izraelem a Palestyną. Nie jesteście swietoszkami Żydzi. Poza tym to nie Polska wszystkich Żydów Europy przewiozła do Oswiecimia, to Nie Polska deportowała tych Żydów, to nie Polski Rząd wydał rozkaz zamordowania Żydów zrobili to Niemcy. Oni są odpowiedzialni za efekt uboczny ze znaleźli się szmalcownicy. Polska jest za swoich Żydów odpowiedzialna to prawda. Ale obce państwo Izrael nie może mieszać się w sprawy Polskich obywateli. Gdzie wy byliście przed wojna? Czy pomagaliście Polskim Żydom w biedzie? Nie, to robiło państwo Polskie. Myśle ze jedynym wyjściem będzie wpisanie tego pana na listę persona non grata. Dopóki nie przeprosi powinien mieć zakaz wjazdu na terytorium Polski.

 • alef.omega

  Oceniono 3 razy 3

  Z osobników o tym nazwisku wolałem feldkurata.

 • czesiekkk

  Oceniono 3 razy 3

  Polska nie ma żadnych wspólnych interesów z Izraelem. Po drugie, czas odwołać polskiego ambasadora z Izraela. Po trzecie, stanowisko UE względem Izraela jest jak najbardziej prawidłowe. Polska prowadzi politykę wasala USA i właśnie dostała po nosie od kraju, który wasalem USA nie jest, bo Izrael to partner Waszyngtonu na Bliskim Wschodzie. Przy okazji tej klęsk polskieji polityki wyszło ile warta była deklaracja Izraela, w stosunku do krajów słabych jak Polska Izrael nie przestrzega zobowiązań.

 • 1noitatneserper

  Oceniono 5 razy 3

  Polska nie potrzebuje przeprosin Izraela
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Potrzebujemy powrotu wzajemnych stosunków do poziomu sprzed 1989 roku. Filosemicka polityka Polski okazała się fatalnym błędem.

  USA nie przeprosiły za sławienie żydowskiego zbrodniarza stalinowskiego Blajchamana przez sekretarza stanu USA Mike Pompeo w trakcie warszawskiej konferencji. Pani Mosbacher możemy powiedzieć, że Polska domaga się wycofania przez USA antypolskich zapisów ustawy 447.

  I tyle w tym temacie.

 • jan3211

  Oceniono 5 razy 3

  Trzeba życzyć Izraelczykom , żeby do końca świata żyli szczęśliwie w Izraelu
  ale niech się odwalą od Polski raz na zawsze. Polska jest dostatecznie daleko od Izraela aby nie wchodzić sobie w drogę. Niech Izrael pilnuje Kabały .

 • frank1961

  Oceniono 5 razy 3

  on ma wyraz twarzy frustrata, współczuję że musi codziennie oglądać się w lustrze

 • normalny10

  Oceniono 11 razy 3

  A przybyłe zaraz po II wojnie światowej Żydzi do Polski z ZSRR zakładały i organizowali struktury UB, prokuraturę i sądownictwo. Po przyspieszonych kursach te Żydy zostawały oficerami, prokuratorami i sędziami. Stanowili 90 % najwyższego i najważniejszego personelu tych instytucji. To Żydy po II wojnie światowej torturowali i zamęczali polskich patriotów oraz wydali wyroki śmierci na polskich patriotach tylko dlatego , że nie zgadzali się z transferowanym porządkiem ,jaki z ZSSR w Polsce wprowadzali w czym mieli już doświadczenie w porewolucyjnej Rosji ! To Żydy, mają znacznie więcej krwi na rękach kiedy po Rewolucji 1917 skazali na śmierć i przyczynili się ( Beria, Trocki i wielu innych żydowskich siepaczy) do wymordowania dziesiątek milionów niewinnych ludzi w kazamatach i katorżniczą pracą na Syberii. Żydzi od wieków wysysają z mlekiem matki wole mordowania niewinnych ludzi dla własnej pozycji bez względu na rzeczywistość i ustrój w jakim się znajdują.

 • wranek

  Oceniono 9 razy 3

  Pani Ambasadorko Izraela w Polsce. Kiedy Pani wyjedzie z Polski?

 • iksis

  Oceniono 9 razy 3

  Lew Trocki właśc. Lejba Dawidowicz Bronsztejn – rewolucjonista rosyjski, socjaldemokrata i komunista. Był piątym z ośmiorga (czworo zmarło w dzieciństwie) dzieci średniozamożnego żydowskiego chłopa Dawida Bronsteina (1847-1922) oraz jego żony Anny (zm. 1910).

  Lew Kamieniew właśc. Lew Rozenfeld – czołowy działacz ruchu bolszewickiego, pierwszy Przewodniczący Centralnego Komitetu Wykonawczego RFSRR. Urodził się w rodzinie żydowskiego maszynisty kolejowego, który później ukończył studia inżynieryjne. W 1900 poślubił siostrę Lwa Trockiego Olgę Bronsztejn.

  Jakow Swierdłow – polityk rosyjski, jeden z przywódców bolszewików, w latach 1917-1919 formalnie głowa państwa rosyjskiego. Urodził się w rodzinie żydowskiego rzemieślnika w Niżnym Nowogrodzie. Jego kuzynem był Gienrich Jagoda.

  Łazar Kaganowicz – radziecki polityk, członek najwyższych władz państwowych i partyjnych ZSRR, Bohater Pracy Socjalistycznej (1943); współodpowiedzialny za zbrodnię katyńską. Pochodził z rodziny drobnego żydowskiego handlarza bydła, w dzieciństwie pracował w warsztatach szewskich.

  Gienrich Jagoda urodzony jako Jenoch Gierszonowicz Ijegoda – funkcjonariusz służb specjalnych ZSRR najwyższego szczebla. Pierwszy zastępca przewodniczącego OGPU (1926–1934), następnie komisarz ludowy spraw wewnętrznych ZSRR (1934–1936) i komisarz ludowy łączności ZSRR (1936–1937). Syn Gierszona Fiszelewicza i Chasji, pochodził z żydowskiej rodziny rzemieślniczej. Był kuzynem Jakowa Swierdłowa.

  Maksim Litwinow właśc. Enoch Meyer Wallach-Finkelstein – polityk, dyplomata ZSRR pochodzenia żydowskiego, uczestnik ruchu rewolucyjnego. Wicekomisarz spraw zagranicznych RFSRR i ZSRR (1921-1930), komisarz ludowy spraw zagranicznych ZSRR 1930-1939.

  Iwan Majski właśc. Jan Lachowiecki – sowiecki dyplomata i historyk. Urodzony w rodzinie pochodzenia żydowskiego. Jego ojciec był lekarzem. Podpisał w imieniu ZSRR w lipcu 1941 roku tzw. Układ Sikorski-Majski o wznowieniu polsko-sowieckich stosunków dyplomatycznych.

  Moisiej Uricki – rewolucjonista rosyjski i bolszewik, szef piotrogrodzkiego Czeka. Urodził się na Kijowszczyźnie w rodzinie żydowskiego kupca. Odpowiedzialny za zbrodnie czerwonego terroru w Piotrogrodzie i jego okolicach.

  Mátyás Rákosi, właśc. Mátyás Rosenfeld – węgierski komunista i sekretarz generalny Węgierskiej Partii Robotniczej. Urodził się jako Mátyás Rosenfeld w mieście Ada, leżącym obecnie w Serbii (Prowincja Autonomiczna Wojwodiny). Pochodził z żydowskiej rodziny. Jest autorem określenia „taktyka salami” - jako zdefiniowania stalinowskiej praktyki eliminacji opozycji krok po kroku (plasterek po plasterku).

  Béla Kun, właśc. Béla Kohn – węgierski komunista pochodzenia żydowskiego, przywódca Węgierskiej Republiki Rad (marzec-sierpień 1919), przewodniczący Komitetu Rewolucyjnego Krymu od listopada 1920 do lutego 1921.

 • kaviar100

  Oceniono 9 razy 3

  Jak tu żyć. Nikt Polaków nie lubi na świecie. Wielki sojusznik USA nie chce dać wiz, żydzi winią za holokaust, ze wschodu banderowcy i bolszewicy, Norwegia wywala dyplomatę, Niemcy jak to Niemcy, W Litwini nie lubią bo się panoszymy i mówimy że Wilno to polskie miasto.

 • wranek

  Oceniono 7 razy 3

  No, panie Kac, miałeś Pan we mnie przyjaciela a zrobiłes sobie wroga.
  Nie bede nadstwiał drugiej strony twarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX