USA. Aresztowano oficera, "zamierzał zamordować cywilów w skali rzadko spotykanej"

Oficer amerykańskiej straży przybrzeżnej został aresztowany pod zarzutem planowania ataku terrorystycznego. W jego domu w Maryland znaleziono 15 sztuk broni, ponad 1000 sztuk amunicji i narkotyki.

Przypuszcza się, że oskarżony o planowanie zamachu terrorystycznego Christopher Paul Hasson inspirował się norweskim masowym mordercą Andersem Breivikiem.

USA. Aresztowanie oficera straży przybrzeżnej. Chciał zabić kilku Demokratów

Jak podaje BBC, samozwańczy biały nacjonalista sporządził listę celów, wśród których znaleźli się m.in. wpływowi politycy Partii Demokratycznej. "Pozwany zamierzał zamordować niewinnych cywilów w skali rzadko spotykanej w tym kraju" - powiedział prokurator okręgowy Robert Hur. Zdaniem prokuratury, Christopher Paul Hasson jest domorosłym terrorystą, nastawionym na popełnianie czynów niebezpiecznych dla ludzkiego życia, które miały wpłynąć na postępowanie amerykańskiego rządu.

Oskarżony o planowanie zamachu chciał "wyeliminować jak najwięcej ludzi"

Prokuratorzy powiedzieli, że w e-mailu z 2017 roku Hasson zastanawiał się nad tym, w jaki sposób wyeliminować jak najwięcej ludzi. "Marzę o sposobie zabicia prawie każdej osoby na Ziemi. Myślę, że zaraza byłaby najbardziej skuteczna, ale jak mogę zdobyć potrzebną hiszpańską grypę, botulizm, wąglika, nie jestem jeszcze pewien, ale coś znajdę" - napisał oficer oskarżony o planowanie ataku terrorystycznego.

Straż przybrzeżna USA potwierdziła, że jej oficer został aresztowany, ale nie podano dalszych szczegółów. 49-letni Christopher Paul Hasson mieszka na przedmieściach Silver Spring w stanie Maryland. 

***

Dziś w Poranku Gazeta.pl gościem będzie Jan Kanthak rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości. Zapraszamy o 8:30.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (110)
USA. Aresztowano amerykańskiego oficera. "Chciał wyeliminować jak najwięcej ludzi"
Zaloguj się
 • vontomke

  Oceniono 47 razy 27

  Brevik, nacjonaliści, islamiści, IRA, ETA, mordercy Narutowicza i Adamowicza - wszyscy terroryści to dziwnym zbiegiem okoliczności prawicowcy.

 • j21p

  Oceniono 20 razy 16

  Biali nacjonalisci - tylko chca zabijac! To wcielenie szatana jak ten zabojca Prezydenta Gdanska!

 • mer-llink

  Oceniono 16 razy 14

  U was wszyscy "oficerowie"!
  W Straży przybżeznej USA. W policji. W Borze, pardon w Sopie...
  Oficerowie na oficerach oficerami poganiają.
  Officer to po angielsku w I znaczeniu: funkcjonariusz.

  P.S> JA rozumiem, ze po pana MAcierewiczowych "kursach oficerskich" 3-tygodniowych oficerów sie namnożyło u nas jak królików, ale jeszcze do USA wladza pana MAcierewicza Antoniego nie sięga. Tam to nadal sa tylko funkcjonariusze.

 • biesczad1

  Oceniono 13 razy 7

  "Samozwańczy biały nacjonalista" - no przecież tacy nie dokonują zamachów, prawda?...

 • zebrex666

  Oceniono 12 razy 6

  nacjonalista? i chciał mordować? niemożliwe.. przecież to spokojni ludzie, którzy w Polsce mają legalne marsze ramię w ramię z władzą.

 • bosman64

  Oceniono 16 razy 6

  Znowu jakiś pieprznięty naziol żądny krwi. Tym razem w USA ale w wolsce mamy też tego pod dostatkiem, nawet pod ochroną pisuarów i kościółka pedofilskiego maszerują sobie bezpiecznie po ulicach. A co do broni i amunicji tysiąc sztuk to tak na kilka dobrych treningów. Sam mam więcej w domu i to kilka razy więcej. W poniedziałek odbieram dalsze 3000 bo cena atrakcyjna. Ale moi sąsiedzi śpią spokojnie, teściowa też.

 • leoleo

  Oceniono 7 razy 5

  patrzcie, to nieskazanego podejrzanego można umieścić w prasie z nazwiskiem, zarzutem i fotką...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX