Jest wyrok ws. Polki, która pomyliła się przy podawaniu leków. Pacjent zmarł kilka dni później

37-letnia pielęgniarka Magdalena S. została skazana przez londyński sąd na karę grzywny za pomyłkę, do której doszło 3 lata temu. Kobieta podała jednemu z pacjentów nieodpowiedni lek. Mężczyzna zmarł kilka dni później, ale zdaniem biegłych pomyłka nie przyczyniła się do jego śmierci.

37-letnia pielęgniarka z Polski Magdalena S. została skazana przez sąd w Londynie na karę 300 funtów grzywny - podaje "Daily Mail". Sprawa ma związek z pomyłką, do której doszło w londyńskim szpitalu Royal Free Hospital w lutym 2016 roku.

Wśród pacjentów, którymi zajmowała się wówczas Magdalena S., było dwóch mężczyzn cierpiących na nowotwór płuc. Obaj mieli na imię Roger. Polka nie upewniła się co do tożsamości jednego z nich i przez pomyłkę podała mu Midazolam - środek działający nasennie i uspokajająco.

Stan mężczyzny w ciągu kilku kolejnych dni pogorszył się i ostatecznie zdecydowano o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej życie.

Obrońca Magdaleny S. wskazywał przed sądem, że według biegłego patologa podanie leku nie było przyczyną śmierci pacjenta. Ogłaszając wyrok, sędzia Christopher Hehir stwierdził jednak, że pomyłka Polki była efektem "szokującej niedbałości".

Pod znakiem zapytania stoi teraz przyszłość zawodowa Magdaleny S. O dalszym prawie do wykonywania zawodu decydować będzie Rada Pielęgniarek i Położnych.

Więcej o:
Komentarze (47)
Jest wyrok ws. Polki, która pomyliła się przy podawaniu leków. Pacjent zmarł kilka dni później
Zaloguj się
 • ppo

  Oceniono 52 razy 32

  Zapłaciła symboliczny mandat za pomyłkę, a tytuł grzmi, jakby zabiła faceta i "została skazana" na więzienie! Poziom waszej szczujni jest metr pod zamulonym dnem.

 • ochujek

  Oceniono 12 razy 10

  Śmierć we śnie. Tak chcę odejść. Bez cierpienia.

 • limciu

  Oceniono 10 razy 10

  To jeden z częstszych błędów personelu medycznego w szpitalu w którym pracuję. Systematycznie częstotliwość jego występowania spada (dzięki szkoleniom wewnętrznym), ale cały czas się zdarza. W Polsce i tak jest łatwiej niż w UK, bo mamy pesel, ale nie każdy chce z niego korzystać. Pacjenci z bardzo pospolitymi nazwiskami i imionami zawsze będą zagrożeni tym, że pomylą ich z kimś innym, kto nazywa się tak samo a ma np inna grupę krwi (i jej podanie może zabić).

 • armagedon888

  Oceniono 6 razy 4

  Sądy na Wyspach to zakala wymiaru sprawiedliwosci w Europie. Zbyt czesto wyroki są wydawane na oskarzonych przed zakonczeniem procesu,,zwlaszcza na obcokrajowcach z Europy wschodniej...

 • phugoid

  Oceniono 7 razy 3

  po prostu wróci do wolski, pinokio zaprasza

 • wojtem

  Oceniono 2 razy 2

  Ma szczescie ze to nie bylo w Polsce bo tu zawsze musi sie znalezc winny. Nieszczesliwe wypadki w Polsce sie nie zdarzaja

 • sieceonk

  Oceniono 6 razy 0

  błędne podanie leku, w tytule śmierć a w tekście , że nie miało to wpływu na śmierć pacjenta,
  a podawanie narodowości? ciekawe czy w przypadku innych narodowości tak chętnie GW podaje ją?
  wtedy to byłaby ksenofobia, rasizm, nietolerancja itp, itd.

 • gazeta1960

  Oceniono 20 razy 0

  "Wie pan, przez pomyłkę usunęliśmy panu zdrową nerkę, ale dobra wiadomość jest taka, że ta chora wyzdrowiała".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX