Pentagon o słowach Mosbacher: Spekulacje na temat zwiększenia liczby żołnierzy bezpodstawne

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zareagował na słowa ambasador Georgette Mosbacher, która zapowiedziała zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy w Polsce. - Wszelkie spekulacje na temat zwiększenia liczby żołnierzy lub porozumienia w tej kwestii są bezpodstawne - powiedział rzecznik Pentagonu Eric Pahon.

Rzecznik Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych odniósł się do wywiadu, jakiego ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher udzieliła brytyjskiemu "Financial Times".  - Wszelkie spekulacje na temat zwiększenia liczby żołnierzy lub porozumienia w tej kwestii są bezpodstawne - powiedział Eric Pahon, rzecznik Pentagonu

W wywiadzie dla "Financial Times" Mosbacher zapowiedziała zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy w naszym kraju. - Wydaje mi się, że Polacy otrzymają większość tego, czego się domagają - stwierdziła. Jak podkreślała, Amerykanie poprosili inne kraje o zwiększenie nakładów na zbrojenia do 2 procent PKB. W odpowiedzi według jej słów "większość krajów zaczęła narzekać, a Polacy - nie". - Myślę, że będą za to wynagrodzeni - dodała. Pytana o ile zwiększy się liczba żołnierzy stwierdziła, że będzie to "wzrost znaczący". Równocześnie amerykańska ambasador nie wspomniała o stałych bazach. Chwaliła natomiast Polaków za to, że są ważnym sojusznikiem. Nie tylko dlatego, że przeznaczają 2 procent PKB na obronność, ale też za to, że zainwestowali duże pieniądze w modernizację armii. 

Więcej o:
Komentarze (38)
Pentagon o słowach Mosbacher: Spekulacje na temat zwiększenia liczby żołnierzy bezpodstawne
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 14 razy 10

  Czyli coś jak u nas - Błaszczak mówi jedno, Czarnecki drugie, a potem wychodzi Mazurek i plecie coś zupełnie innego, a rano się okaże, że w ogóle nie było o tym mowy, bo to słowa wyrwane z kontekstu i plotki. Make America Dobra Czendż.

 • c.t.k

  Oceniono 22 razy 10

  "Nowa umowa między USA a Izraelem obejmuje lata 2018-2028. W tym okresie USA będą co roku przekazywać Izraelowi 3,8 miliarda dolarów, formalnie w ramach programu Foreign Military Financing (FMF - Finansowanie Zagranicznych Wojsk). Teraz jest to 3,1 miliarda. Oznacza to, że Izrael będzie największym odbiorcą finansowania w jego ramach. Żadne inne państwo nawet nie zbliża się do takich kwot. Drugi na liście jest Egipt z pomocą rzędu około 1,3 miliarda dolarów rocznie. Natomiast Polska w 2015 roku otrzymała 9 milionów dolarów, czyli mniej niż jeden procent tego co Izrael. "tvn24.pl
  Dziękujemy ci Ameryko,bardzo, k...., dziękujemy

 • pumpernik

  Oceniono 11 razy 5

  Pudernica wie co mówi.
  Chodzi o to, żeby nie zwiększać liczby, ale żeby Adrian i Mariusz
  zapłacili za zwiększoną dziesięciokrotnie ilość.
  Przecież nie są w stanie niczego sprawdzić.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 4

  Ja dziękuję za to "wynagradzanie". Jeszcze ze dwa kontrakty typu HIMARS i będzie po polskim przemyśle obronnym.

  HIMARS przepłacony (Polsce potrzebne są z niego jedynie rakiety ATacMS), Patrioty przepłacone (Francuzi w tej cenie daliby dodatkowo licencję na Astery i pomogli uruchomić produkcję), samoloty ViP przepłacone (do tego ewidentny wał).

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 2 razy 2

  Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu - przypudrowana idiotka reprezentująca pajaca z Białego Domu w republice bananowej - plecie trzy po trzy a tubylcy się cieszą

 • jtby

  Oceniono 4 razy 2

  To ile tych wojaków i co tam jeszcze mamy od Wuja Sam? Wuja siejącego niepokój, chaos i zniszczenie na świecie byle daleko od własnych granic i z pomocą innych krajów - listków figowych. Gubię się w tym.

 • mer-llink

  Oceniono 1 raz 1

  A patrzajcie, NArodzie, a dyć jedna dobra paniusia nas pochwaliła!
  Chór wyborców PiS: - Alleluja!
  Powiedziała, że my som starowne sługi i zostaniemy za to wynagrodzeni!
  Chór PiS; - Hosanna!
  Dodała jeszcze, że przyslom nam silnych chłopców jeszcy wiency z duzymi cienżarówkami pełnymi koltów i winchesterów.
  Chór PiS: - Pochwalony!
  Że co, że Departament Obrony USA natychmiast powiedział, ze ta pani bredzi?
  No ale dobra pani, pochwaliła nas przecie, jakie my posłuszne parobki som.
  A w tym Pentagonie to pewnie same ruskie żydy pracujom, na żołdzie od Putina,że zaprzeczyli.
  Chór PiS: - Na pohybel!

 • realistas

  Oceniono 5 razy 1

  USA przyśle więcej żołnierzy do Polski jak Polska wyśle więcej do Afganistanu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX