Duchowy przywódca Iranu o USA: Negocjacje z nimi są skazane na porażkę

Duchowy przywódca Iranu stwierdził, że ze Stanami Zjednoczonymi nie da się rozwiązać żadnej kwestii. - Negocjacje z nimi są skazane na porażkę - czytamy na stronie internetowej ajatollaha Ali Chameneia.

Oświadczenie ukazało się w dniu rozpoczęcia w Warszawie konferencji na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie - między innymi o Iranie.
Irański hierarcha w tym samym oświadczeniu pisze, że mieszkańcy jego kraju widzą teraz, iż wiele europejskich rządów okazało się niewiarygodnych. Nie precyzuje, które państwa ma na myśli.

W Warszawie rozpoczyna się dziś konferencja na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Amerykański wiceprezydent Mike Pence i premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedzieli, że w czasie spotkania wygłoszą ostre przemówienia na temat destabilizujących działań Iranu. Irańskie władze nie będą jednak obecne w Warszawie. Na organizowane przez Polskę i Stany Zjednoczone rozmowy mają przyjechać przedstawiciele około 60 krajów, w tym wszystkich państw Unii Europejskiej oraz 11 krajów Bliskiego Wschodu.

Więcej o:
Komentarze (29)
Duchowy przywódca Iranu o USA: Negocjacje z nimi są skazane na porażkę
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 14 razy 4

  Obiektywnie rzecz biorąc obietnice duchownego irańskiego wydają się być bardziej atrakcyjne od obietnic polskich duchownych.
  No chyba, że ktoś preferuje wieczność w towarzystwie Episkopatu, Sobeckiej, Dudy i reszty świętojebliwego towarzystwa od 72 hurys.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 9 razy 3

  Iran to taka Polska Azji :-)
  Dyktatury komunistyczno-religijne :-)
  Powinny trzymać się razem :-)

 • rejwach

  Oceniono 9 razy 3

  jak historia wskazuje co prawda to prawda, nie wiele umów dotrzymali za to wiele zerwali, wojny, mury i zbrojenia

 • aietes

  Oceniono 6 razy 2

  polityka czaputowicza to zdrada dyplomatyczna. Szkodzi Polsce.

 • bezreszty

  Oceniono 8 razy 2

  Niczego to nam nie przypomina? To tak jak Konferencja Jałtańska - bez Polaków, oczywiście. Jesteśmy z tego dumni?

 • mariuszg2

  Oceniono 8 razy 2

  Ciekawe ilu kapelanów oddeleguje duchowy przywódca Polski ojciec "Gandalff" Tadeusz do służby w Sojuszu... założę się że całą armię... Tej drużyny złotego pierścienia żadne moce Mordoru nie przemogą

 • oloros11

  Oceniono 14 razy 2

  murzynskosc i wazelina - fundament polskiej polityki zagranicznej
  imponujace po prostu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX