"El Chapo" uznany winnym. Narkotykowy boss resztę życia może spędzić za kratkami

Meksykański baron narkotykowy Joaquin "El Chapo" Guzman został uznany przez ławę przysięgłych winnym. Wyrok usłyszy 25 czerwca. Grozi mu dożywocie.

Wśród zarzutów, które amerykańscy prokuratorzy postawili "El Chapo" jest m.in. przemyt narkotyków, posiadanie broni palnej i pranie brudnych pieniędzy.

USA: "El Chapo" uznany winnym. Resztę życia może spędzić w więzieniu

Meksykanin został uznany winnym także przewodzenia kartelowi Sinaloa, który przez lata był największym dostarczycielem narkotyków do USA. Prokuratorzy udowodnili Guzmanowi przemycanie do Stanów Zjednoczonych kokainy, metamfetaminy, heroiny i marihuany przez 20 lat, a także zdobycie wysokiej pozycji poprzez liczne morderstwa.

Werdykt ławy przysięgłych zapadł po trwającym 11 tygodni procesie. Zeznawało w nim 56 świadków. Jednym z nich był były ochroniarz bossa, który zeznał, że Guzman torturował ofiary. Wśród nich były 13-letnie dziewczynki.

61-latek musi jeszcze zostać skazany przez sąd, jednak decyzja ławy przysięgłych najprawdopodobniej oznacza, że Guzman resztę życia spędzi w więzieniu. Wyrok ws. "El Chapo" sąd ogłosi 25 czerwca.

"El Chapo" został aresztowany w styczniu 2016 roku po tym, jak pięć miesięcy wcześniej po raz drugi uciekł z meksykańskiego więzienia. W latach 2001 -2014 uciekał przed wymiarem sprawiedliwości. 19 stycznia 2017 roku został poddany ekstradycji do USA.

Więcej o:
Komentarze (43)
USA: "El Chapo" uznany winnym. Narkotykowy boss resztę życia może spędzić za kratkami
Zaloguj się
 • ja5569

  Oceniono 11 razy 7

  Powinni mu krzeslko zafundowac. Bo tak to da dyla z wiezienia i znowu bedzie klopot.

 • falbor

  Oceniono 14 razy 4

  Kurdupel któremu się wydawło, że prawo go nie dotyczy....
  Tobie też zrobią takie zdjęcie pokurczu!!

 • nieotake

  Oceniono 14 razy 4

  Baron narkotykowy El Kaczo też zgnije w pierdlu za odurzanie we Wolsce kaczoholików guanem.
  O ile wcześniej nie weźmie kaczych nóżek za pas i nie czmychnie do matuszki rassiji, gdzie tak czy owak czeka nań order Lenina na Kremlu i dom spokojnej starości na Krymie.
  A dokładnie - w Jałcie.

 • mkk3a

  Oceniono 2 razy 2

  Taki proces i 11 tygodni? To chyba ekstremalnie szybko.

 • hbire

  Oceniono 9 razy 1

  a gdzie czarny pasek na oczach tego bosssa?, no tak ten atrybut przysługuje li tylko przestępcom polskim, i to nawet osądzonym w imieniu państwa prawa, jakim niewątpliwie jest IV RP !!!

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 0

  już myślałem że złapali frasyniuka, żal byłoby chłopa

 • kingstonny

  Oceniono 7 razy -3

  El Chapo bez paska na buzi a funkcjonariusze bez kominiarek. Ach ta Ameryka. Dlaczego nie boja sie ze ich jakis bandzior potem rozpozna I ustrzeli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX