Szef amerykańskiej dyplomacji już w Polsce. Wizytę zaczął od spotkania z Jackiem Czaputowiczem

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo jest już w Polsce, spotkał się z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem. W środę w Warszawie rozpoczyna się konferencja bliskowschodnia współorganizowana przez Polskę i Stany Zjednoczone.

Mike Pompeo, sekretarz stanu USA, jest już w Warszawie. Wizytę w Polsce przed szczytem bliskowschodnim rozpoczął od spotkania z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.

Mike Pompeo spędzi w Warszawie trzy dni, a głównym powodem jego wizyty jest organizowana przez Stany Zjednoczone i Polskę konferencja na temat Bliskiego Wschodu w Warszawie. Rozpocznie się ona w środę 13 lutego. Do Warszawy ma przylecieć także amerykański wiceprezydent Mike Pence, który również weźmie udział w konferencji bliskowschodniej.

Sam szczyt będzie trwał dwa dni, 13-14 lutego.

Pence skieruje w Warszawie mocne przesłanie pod adresem Iranu

Podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie wiceprezydent USA Mike Pence skieruje mocne przesłanie pod adresem Iranu - zapowiadają przedstawiciele Białego Domu. W przededniu konferencji prezydent Donald Trump ostro skrytykował władze w Teheranie za korupcję i represje wobec własnego narodu.

- Wiceprezydent podkreśli przywiązanie Stanów Zjednoczonych do pokoju i stabilizacji, strategicznych sojuszy na Bliskim Wschodzie oraz wspólnej odpowiedzialności za globalne bezpieczeństwo - oświadczyła rzeczniczka Mike’a Pence’a Alyssa Farah.

Informując o wizycie wiceprezydenta USA w Polsce, amerykańskie media zwracają uwagę, że spotka się on z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim i że jego przyjazd do Warszawy ma miejsce w okresie, w którym trwają dyskusje na temat zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce.

Więcej o:
Komentarze (153)
Szczyt bliskowschodni. Mike Pompeo już w Polsce. Spotkał się z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem
Zaloguj się
 • saviour

  Oceniono 18 razy 8

  Ciaputowitz to kolejny filigranowy intelektualnie dziad borowy... oni po prostu innych nie mają - dociera to do was, Wolaki?

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 26 razy 8

  Dziwne że nie ma Iranu. Jarosław ma jakieś uprzedzenia do kotów perskich?

 • czechy11

  Oceniono 9 razy 5

  Stewardesa bedxie szajka pajacyka w tym śmiesznym toczki na głowie ?

 • czechy11

  Oceniono 11 razy 5

  Sekretarki wypędzone z gabinetów przez szefów do Warszawy czekają z niecierpliwością aby zobaczyć jakaś Dudę. Niektórre oczekują nawet jeszcze jakiejś innej Dudy bo Chipendaldow jest przecież zawsze 5. Potem do SPA i pora wracać do domu.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 4 razy 4

  Pan Pompeo nie będzie cuchnął. D u p s k o ma wylizane.

 • pull_up

  Oceniono 18 razy 4

  To się nazywa robieniem loda czy lizaniem jaj?

 • wujekdolf

  Oceniono 16 razy 4

  obydwoje siebie warci... flip i flap.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX