Bodnar apeluje, by Czaputowicz na konferencji bliskowschodniej poruszył temat Artura Ligęski

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zaapelował do szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Chce, by minister podczas konferencji bliskowschodniej poruszył temat skazania Artura Ligęski. Polak odsiaduje wyrok dożywocia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Adam Bodnar zwrócił się do Jacka Czaputowicza na Twitterze. "Apeluję do ministra Jacka Czaputowicza o poruszenie sprawy Artura Ligęski przy okazji wizyty delegacji ZEA w Polsce na konferencji irańskiej. Został skazany w Abu Dhabi pod zarzutem posiadania narkotyków. Już od 1,5 roku jest w więzieniu" - napisał rzecznik praw obywatelskich. 

Trener personalny i biznesmen z branży fitness Artur Ligęska został skazany na dożywocie przez sąd w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Prokuratura zarzucała mężczyźnie posiadanie i zażywanie metamfetaminy. Ligęska podkreślał, że jest niewinny. Przekonywał, że w jego sprawie nie było żadnych dowodów, nie wezwano świadków, a w jego organizmie nie stwierdzono obecności narkotyków. Ministerstwo Spraw Zagranicznych 4 lutego informowało Gazeta.pl, że konsul RP w Abu Zabi, który jest w stałym kontakcie ze skazanym. 

Więcej o:
Komentarze (102)
Bodnar apeluje, by Czaputowicz na konferencji bliskowschodniej poruszył temat Artura Ligęski
Zaloguj się
 • hatteras

  Oceniono 16 razy 10

  Powinien byc przewodnik dla naszych rodzimych swirow chcacych goracych wrazen i emocji.Niech np w Indiach pogonia kijem swieta krowem,zapala "trawke" na placu Niebianskiego Pokoju albo w Kabulu poczestuja Taliba golonka. Do dziela Swiry!!!

 • tektur

  Oceniono 20 razy 10

  Jaka prawda nie wiem, ale dożywocie za posiadanie czy zażycie jakiejś substancji to patologia do kwadratu. Kolejny dowód by dokładnie sprawdzać gdzie się jedzie i pewne miejsca omijać szerokim łukiem.

 • slimslider

  Oceniono 16 razy 6

  "Przekonywał, że w jego sprawie nie było żadnych dowodów, nie wezwano świadków, a w jego organizmie nie stwierdzono obecności narkotyków." - czyli, uwzieli się na bidnego trenera i biznesmena z branży fitness, bo w perfidnych ZEA nie mają nic lepszego do roboty(?)

 • kkrispl

  Oceniono 14 razy 6

  Nie ma szansy panie Bodnar i sam pan o tym wie. Sam pracowałem w konsulacie w Libii jak jeszcze był i pan wie że oni są tak uczuleni na alkohol i narkotyki jak wyżeł myśliwski. Musiał je mieć i dam sobie rękę uciąć, że we krwi nie wykazało ale jakby pobrali włosy to mamy historię ostatniego roku. Tam właśnie się kumulują złogi po narkotykach i powinien pan to wiedzieć. Musieli mieć dowód. Ja ich nie bronię ale sprawa wydaje się być przesądzona. Co innego, że może gdyby prezydent się wstawił, ale nawet Duda nie jest na tyle głupi, żeby wstawiać się za ćpunem. Tak na marginesie to tylko podpowiem, że wielu tam bierze narkotyki, bo nie waniajet alkoholem i nikt nie wyczuje na ulicy a alkohol w hotelach przeraźliwie drogi, stąd taniej wychodzi amfa....
  Ado nie zorientowanych, teraz jest moda na tatuaże, pojedźcie do Tokio to zobaczycie co się stanie jak go u was zobaczą. Wiem, wiem, że jest Yakuza tatuowana ale zobaczycie wy co się stanie...

 • yaspiman

  Oceniono 20 razy 6

  zachciało się narkotyków? niech siedzi.
  gdyby to było w chinach, już dawno by go rozstrzelali, a rodzinie przysłali by rachunek za nabój.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 30 razy 6

  Trzeba nie mieć rozumu, żeby widzieć jakikolwiek związek między tzw. konferencją bliskowschodnią, a sprawą jakiegoś ćpuna. To tak, jakby podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ wyciągać sprawę konfliktu o miedzę we wsi Ryczywół Górny.

 • kinio101

  Oceniono 4 razy 4

  A przecież niedawno była superokazja, żeby sprawę załatwić. A ZEA bawił przecież z wizytą Towarzysz Bergoglio! Powinien był Głódź czy inny Gądecki ładnie poprosić, to by podpowiedział gospodarzom jaki prezent mogliby zrobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX