"Nie myję rąk od 10 lat". W USA oburzenie po żarcie prezentera. Zareagowała rzeczniczka stacji

Pete Hegseth, jeden z ulubionych prezenterów amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, stwierdził na antenie Fox News, że od 10 lat nie myje rąk, bo "nie widzi bakterii". Wypowiedź wprawiła Amerykanów w osłupienie. Rzeczniczka stacji zapewniała później, że był to tylko żart.

Kontrowersyjna wypowiedź amerykańskiego prezentera Pete'a Hegsetha padła w telewizji Fox News w niedzielę. Dziennikarz stwierdził, że jego noworocznym postanowieniem jest mówienie na antenie tego samego, co mówi poza wizją.

- Nie wydaje mi się, żebym mył ręce w ciągu ostatnich 10 lat - powiedział Hegseth. Dwójka współprowadzących zareagowała śmiechem. Dziennikarz dodał potem, że "bakterie nie są czymś prawdziwym". - Nie widzę ich, więc nie istnieją - powiedział.

W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja. Widzowie, a wśród nich dziennikarze i publicyści, nie byli pewni, jak traktować tę wypowiedź. "Czy on żartuje?" - komentował Chris Hayes, dziennikarz konkurencyjnej stacji MSNBC.

Dopiero rzeczniczka Fox News Jaclyn Giuliano rozwiała wątpliwości i w rozmowie z dziennikiem "USA Today" poinformowała, że Hegseth rzeczywiście żartował. On sam napisał na Twitterze, że to "oczywiste". 

- Jesteśmy w programie, świetnie się bawimy, czasem dyskutujemy. Nagle wpadam na pomysł: powiem, że nie myłem rąk od 10 lat. Jeśli spojrzysz na reakcję Eda i Jedediah, to zobaczysz, że się śmiali, jak w każdym odcinku - powiedział Hegseth dziennikarzom "USA Today". Dodał, że zaskoczyło go to, jak wielu ludzi potraktowało jego wypowiedź jako prawdziwą.

GIS: Myjmy ręce przez kilkadziesiąt sekund

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina na swojej stronie internetowej, że "każde dotknięcie klamki, banknotu czy poręczy w autobusie sprawia, że na nasze ręce dostaje się od 100 do 10 tys. komórek drobnoustrojów".

Dłonie należy myć przez co najmniej 30 sekund.

Instrukcja mycia rąk wg GIS:

 • rozpocznij od zmoczenia rąk wodą
 • nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni
 • dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie
 • pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków
 • na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem

"Mycie rąk pozwala usunąć z powierzchni rąk m.in. bakterie, wirusy czy grzyby odpowiadające za cały szereg groźnych chorób, jak choćby salmonellę czy grypę. Do "chorób brudnych rąk" zalicza się także biegunki, zatrucia pokarmowe i wirusowe zapalenie wątroby typu A" - przypominają eksperci.

Więcej o:
Komentarze (134)
"Nie myję rąk od 10 lat". W USA oburzenie po słowach prezentera. Zareagowała rzeczniczka stacji
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 38 razy 32

  W Piśmie Świętym jest wyraźnie o bakteriach i opozycyjnej działalności prokuratora Piotrowicza.
  "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 68 razy 28

  To jest chyba jakieś prawo natury, że konserwatywne media pełne są pajaców. U nas jest podobnie.

 • remo29

  Oceniono 42 razy 22

  Oj tam, paru nie widziało Ziemi z kosmosu, więc to dowód, że jest płaska. Z drugiej strony Boga też nie widzieli, a mówio że jest. Ot, logika oszołomów.

 • jerry9

  Oceniono 29 razy 15

  lepiej niech tak nie żartuje bo miliony obywateli wezmą go na poważnie (szczególnie co do kwestii, że bakterie nie istnieją bo ich nie widać) .
  Facet żyje w Stanach czyli kraju, w którym ludziom trzeba pisać, że nie pierze sie kota w pralce ani nie suszy w mikrofalówce. A na kubku kawy z Macdonaldsa że jest gorąca ....

 • oyesu

  Oceniono 11 razy 7

  ja od 10 lat nie widzialem swojego penisa bo brzuch mi zaslania, ale to nie znaczy ze go niema

 • luketjorself

  Oceniono 7 razy 7

  "na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem".
  W domu też tylko jednorazowe ręczniki?

 • rasta-mw

  Oceniono 8 razy 6

  Płakać mi się chce jak czytam wasze komentarze, te ciąge wyzywanie się od lewaków, prawaków, żydów, niemców i czego tam jeszcze. Ci którzy znają historię, wiedzą że takie nastroje społeczne zawsze poprzedzały rozbiory Polski przy udziale kościoła który grabił kraj aż miło (dla nich)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX