Heathrow robi zapasy na wypadek twardego brexitu. Gromadzi min. lateksowe rękawiczki

Lotnisko Heathrow przygotowuje się na ewentualny twardy brexit i zbiera produkty, które sprowadza z krajów Unii Europejskiej. Okazuje się, że w Wielkiej Brytanii nie produkuje się m.in. lateksowych rękawiczek, które są niezbędne przy kontrolach osobistych pasażerów.

Wielka Brytania ma wyjść z Unii Europejskiej 29 marca, nadal jednak nie przyjęto porozumienia, które regulowałoby relację Zjednoczonego Królestwa z krajami UE. Jeżeli do tego nie dojdzie, będziemy świadkami tzw. twardego brexitu. Gdyby tak się stało, do czasu zawarcia umów między Wielką Brytanią i innymi krajami import byłby niemożliwy.

"The Guardian" informuje, że na taką okoliczność już teraz przygotowuje się Heathrow, które z krajów UE sprowadza niektóre produkty niezbędne do funkcjonowania lotniska. Na liście rzeczy, których nie produkuje się w Wielkiej Brytanii, znajdują się m.in. lateksowe rękawiczki wykorzystywane przy kontrolach osobistych pasażerów czy patyczki wykrywające materiały wybuchowe. 

Dyrektor John Holland-Kaye przyznaje, że lotnisko gromadzi również części zamienne do urządzeń służących do transportu bagaży, które sprowadzane są z Holandii.

Pomimo tych przygotowań na wypadek twardego brexitu John Holland-Kaye jest przekonany, że lotnisko w żadnym wypadku nie przerwie działania. Jak mówi, wierzy, że rząd upewni się, że w przepływie towarów nie nastąpią żadne utrudnienia.

Więcej o:
Komentarze (62)
Heathrow robi zapasy na wypadek twardego brexitu. Gromadzi min. lateksowe rękawiczki
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 34 razy 28

  Władymir przy granicy UE gromadzi wyrzutnie rakiet do przenoszenia głowic jądrowych -
  głupiutkie Angole gromadzą rękawiczki lateksowe, a Nigel Farage rechocze na Hawajach.

 • strange_email

  Oceniono 43 razy 27

  Lateksowe rekawiczki :) Doskonale. Do tego, promy, ktorych nie ma, emigracja Sony do Amsterdamu, Nissana wycofanie produkcji nowego X-traila, itp itd i juz wiemy, ze Brexit jest spektakularnym sukcesem. Kazdy Brexit.

 • marymania

  Oceniono 32 razy 26

  Może niech wprowadzą obowiązek żeby każdy pasażer miał swoje lateksowe rękawiczki do przeszukania go. I ten patyczek do materiałów wybuchowych też. :)

 • ceppisowski

  Oceniono 40 razy 24

  Przypominam
  W Polsce tez polowa pisowskich kretynow jest za wyjsciem Polski z UE
  To tzw twardy elektorat PIS - ci co zawsze beda uwazali Kaczynskiego za czlowieka ubogiego a ksiadz gwałcący dziecko bedzie zawsze pisowskim bohaterem

 • polak66maly

  Oceniono 23 razy 19

  a gumki tez zgromadzili? By nie produkowac wiecej brexitowych matolkow?

 • jurek4491

  Oceniono 28 razy 18

  " Twardy brexit " jest potrzebny by PiS-owi KOPARY opadły dlatego że jak angole w referendum przegłosowali wyjście z UE to razem z dwoma CNOTAMI Karnowskimi szampana rozpijali z radości .

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 22 razy 12

  Jakie te Angole durne .. Są głupsi nawet od polskich ugnojonych gumofilców nowogrodzkich ...
  A Putin nie może się doczekać hard brexitu. Z tej okazji rozmieścił niedaleko nas 4 baterie wyrzutni.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 13 razy 11

  Na katastrofę wywołaną Brexitem to pomoże jak umarłemu kadzidło.

  Jedynym rozwiązaniem jest wycofanie się z Brexitu. Inaczej dojdzie do katastrofy. Brytyjska gospodarka skurczy się o 20%.

  Wystarczy że zauważalna część sektora fintech wyemigruje do Europy kontynentalnej (a wyeimgrujel) i ceny nieruchomości w Londynie drastycznie spadną. To z kolei wywoła zapaść sektora bankowego w Anglii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX