Niemieckie media: Rosja w tajemnicy rozmieszcza pociski, które mogą dolecieć na zachód Europy

Niemiecka "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", opierając się na zachodnich raportach wywiadowczych, twierdzi, że Rosja w tajemnicy rozmieściła cztery bataliony wyposażone w wyrzutnie rakiet balistycznych SSC8. Rozmieszczone rakiety - zdaniem dziennika - są w stanie dosięgnąć Europy Zachodniej.

"Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" pisze, że Rosja umieściła rakiety na poligonie Kapustin Jar w obwodzie astrachańskim, w okolicach Jaketyrenburga, w pobliżu Mozdoku w Północnej Osetii oraz w mieście Szuja około 300 kilometrów na północny wschód od Moskwy. Według gazety, wszystkie rakiety posiadają zasięg powyżej dwóch tysięcy trzystu kilometrów, co pozwala na zaatakowanie celów w Europie Zachodniej. Do tej pory Moskwa podawała, że te pociski samosterujące mają zasięg tylko czterystu osiemdziesięciu kilometrów.

 

Niemiecka gazeta, powołując się na raporty wywiadowcze twierdzi, że Rosja posiada obecnie 64 pociski samosterujące, które mogą być wyposażone zarówno w głowice konwencjonalne, jak i jądrowe.

Według "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", posiadanie przez Rosję zakazanych przez traktat INF rakiet SSC8 miało było przyczyną zerwania traktatu przez Stany Zjednoczone.

Więcej o:
Komentarze (276)
Niemieckie media: Rosja w tajemnicy rozmieszcza pociski, które mogą dolecieć na zachód Europy
Zaloguj się
 • sommers

  Oceniono 58 razy 48

  No to luz, bo my jesteśmy w Europie Centralnej. Poza tym mamy ławki niepodległościowe.

 • kataryniarski

  Oceniono 66 razy 30

  W Russia Today mówią, że to są POKOJOWE pociski!

  Każdy kurdupel ma nierówno pod sufitem, ten z Kremla nie inaczej!

 • yaspiman

  Oceniono 21 razy 21

  tym niech się martwi reszta Europy. Polska zawsze była w zasięgu rakiet umieszczonych w obwodzie kaliningradzkim. wtedy jakoś nikt się tym nie przejmował.

 • sailor2016

  Oceniono 60 razy 18

  Rosja to bandycki kraj i w tej materii nic się nie zmienia od stuleci.

 • yaspiman

  Oceniono 19 razy 13

  rakiety nawet dolecą do tych co robią z rosją geszefty z nord stream?
  nie do wiary rakietami w swoich przyjaciół?

 • lob1

  Oceniono 16 razy 12

  Jest na świecie spokój,dlaczego wszyscy się zbroją i nie pamiętają II wojny światowej gdzie miliony ludzi zginęło.Dlaczego tylu ludzi na stanowiskach jest złych i chce zniszczyć pokój na świecie.Lepiej bieda niż najlepsza wojna .Jednego diabła HITLERA już mieliśmy,to powinno światu wystarczyć.

 • zelenyles

  Oceniono 22 razy 12

  jak rosja rozmieszcza jawnie to na pokaz, chcą coś dać do zrozumienia, bo jak będzie chciała kogokolwiek walnąć to ten zaatakowany nie będzie miał pojęcia skąd to świństwo do niego przyleciało !

 • karinawojtek

  Oceniono 13 razy 11

  A Wasz były kanclerz, Gerhard Schröder, zapewne podpowiada gdzie je umieścić, żeby były bardziej skuteczne,

 • armagedon888

  Oceniono 10 razy 10

  Wczesniej byly wycelowane tylko w Polske,,,,,szkopy srają w kalesony chociaz bezposredniego zagrozenia NIE MAJA,,,,,Fachowcy od bezpieczenstwa Europejskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX