Australia. Na południu krokodyle na ulicach, na północy przeszła burza piaskowa [ZDJĘCIA]

Nad stanem Wiktoria na południu Australii przeszła ogromna burza piaskowa. To kolejne anomalia pogodowe, które dotykają kraj - północ Australii jest z kolei nawiedzana przez powodzie.

Olbrzymia chmura pyłu pojawiła się nad Australią w środę 6 lutego. Na nagraniach i zdjęciach świadków zdarzenia widać ogromną chmurę gęstego pyłu, który kłębi się powyżej poziomu zabudowań.

Burza piaskowa w Australii. Internauci publikują niesamowite zdjęcia

Burza piaskowa to zjawisko atmosferyczne, które powstaje w wyniku silnych wiatrów, związanych z napływem chłodnego powietrza polarnego na ciepłe obszary pustynne i półpustynne. Aby powstała burza piaskowa potrzebna jest także wysuszona gleba oraz niska wilgotność powietrza. Australijskie Biuro Meteorologii podaje, że burze piaskowe są naturalnym zjawiskiem dla rejonów suchego, australijskiego buszu, ale występuje rzadko na terenie zabudowanym i zaludnionym. 

To, jak wyglądała ostatnia burza piaskowa w Australii, możemy zobaczyć na dziesiątkach zdjęć i nagrań wideo, którymi mieszkańcy tej części świata dzielą się w mediach społecznościowych.

 
 
 
 

Australijczycy w ostatnim czasie zmagają się z licznymi anomaliami pogodowymi. W stanie Queensland po fali zabójczych upałów nadeszła fala ulewnych deszczy, a co za tym idzie - powodzi. W portowym mieście Townsville doszło do tego, że po zalanych ulicach zaczęły przemieszczać się zwierzęta, w tym krokodyle i niebezpieczne węże. Niektórzy z mieszkańców Townsville musieli szukać schronienia na dachach swoich domów. Premier stanu Queensland, Annastacia Palaszczuk, przyznała, że jest to najgorsza powódź od 100 lat.

Więcej o:
Komentarze (8)
Australia. Na południu krokodyle na ulicach, na północy przeszła burza piaskowa [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 5 razy 5

  Ludzie, sprawdźcie gdzie co leży i gdzie jest północ a gdzie południe. To że patrzycie na półkulę południową to jeszcze nie oznacza że kierunki geograficzne się zmieniły

 • lodomeria

  Oceniono 5 razy 5

  No tak, najpierw twierdziliście, że Queensland jest na zachodzie, to teraz konsekwentnie będziecie twierdzić, że Wiktoria jest na północy...

  Tylko po co???

 • student_zebrak

  Oceniono 3 razy 3

  burza piaskowa jest normalnym zjawiskiem, takze w terenach zabudowanych. Byla takze w Sydney, chociaz od zachodu sa Gory Blekitne i spory dystans do plaskich terenow (plains).

 • galki_galganki

  Oceniono 2 razy 2

  jak w Interstellar :)

 • iol

  Oceniono 1 raz 1

  I jak tu dziecko do szkoły puścić.

 • proteusz33

  Oceniono 7 razy -1

  Tam i tak bezpieczniej niż pod budynkiem TVP

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX