"Molestowane zakonnice rodziły dzieci". Papież Franciszek: nie chcę słyszeć, że nie ma problemu

Papież Franciszek przyznał, że molestowanie zakonnic przez księży i biskupów opisane przez "Women Church World" miało miejsce. - Są księża i biskupi, którzy to robili. Nie chcę słyszeć, że Kościół nie ma tego problemu, bo ma - mówił papież w rozmowie z dziennikarzami.

Papież Franciszek podczas powrotu ze swojej pierwszej wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich został zapytany przez dziennikarzy o zeszłotygodniowe doniesienia watykańskiego miesięcznika „Women Church World”. Gazeta opisała przypadki molestowania i seksualnego wykorzystywania zakonnic przez księży i biskupów w kościele katolickim. 

Papież Franciszek o molestowaniu zakonnic: Są księża i biskupi, którzy to robili

Z ujawnionych przez miesięcznik informacji wynika, że niektóre siostry zakonne pod presją duchowych dokonywały aborcji, a inne w tajemnicy rodziły dzieci, które nigdy nie poznały swoich prawdziwych ojców-księży.

W rozmowie z dziennikarzem Associated Press papież Franciszek przyznał, że opisane przez „Women Church World” przypadki seksualnego wykorzystywania zakonnic przez księży i biskupów miały miejsce. 

- Nie dotyczy to wszystkich, ale są księża i biskupi, którzy to robili. Myślę, że to wciąż się dzieje. Nie chcę słyszeć, że Kościół nie ma tego problemu, bo ma  - powiedział papież, który po raz pierwszy otwarcie odniósł się do przypadków molestowania zakonnic.

Franciszek podkreślił też, Stolica Apostolska musi podjąć zdecydowane działania i robić więcej, by walczyć z molestowaniem i "niewolnictwem seksualnym" w Kościele. - Czy powinniśmy zrobić więcej w tej sprawie? Tak. Czy chcemy to zrobić? Tak i jakiś czas weszliśmy już na tę ścieżkę - przyznał w rozmowie z dziennikarzami.

Więcej o:
Komentarze (299)
"Molestowane zakonnice rodziły dzieci". Papież Franciszek: nie chcę słyszeć, że nie ma problemu
Zaloguj się
 • polsilver100

  Oceniono 92 razy 68

  Okazuje się że kościół to jeden wielki burdel a gdybyśmy się dowiedzieli całej prawdy, to by nawet mohery się odwróciły

 • dziadekjam

  Oceniono 61 razy 45

  Ale się porobiło! Święty Jan Paweł II maskowaniem łajdactwa klechów na świętość zapracował, a tu jego artgentyński następca krecią robotę robi...

 • nietyp

  Oceniono 53 razy 45

  Wprost trudno w to uwierzyć... A ja myślałem, że nie ma księży heteroseksualnych!!! Kaja Godek będzie miała nowe obszary do walki o swoje ideały, a która zapewne będzie wstrząśnięta aborcjami u zakonnic... dokonywanymi pod czujnym okiem biskupa.

 • lblblblb

  Oceniono 49 razy 37

  Franciszek chyba się nie spodziewał, że został kierownikiem takiego gnijącego bagna.

 • aprilapril

  Oceniono 48 razy 34

  JP II nie wiedzial oczywiscie o niczym, mimo ze byl oficjalnym przedstawicielem Boga na Ziemi. Tej Ziemi.

 • maxthebrindle

  Oceniono 44 razy 32

  'Z ujawnionych przez miesięcznik informacji wynika, że niektóre siostry zakonne pod presją duchowych dokonywały aborcji'
  Ale zgwałcona nastolatka powinna urodzić, zdaniem katoli. Nawet, jeśli może to przypłacić kalectwem lub życiem... Słów brak...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX