Powódź w Australii. Krokodyle i węże wypełzły na ulice miast. Ludzie uciekają na dachy domów

Po fali zabójczych upałów Australia zmaga się z potężnymi powodziami. W ich wyniku krokodyle i węże żyjące w wodzie zaczęły przemieszczać się ulicami australijskich miast.

O niebezpieczeństwie płynącym z możliwości spotkania krokodyla lub węża informują władze Townsville w Australii. Niebezpieczne zwierzęta wyszły na ulice, ludzie szukają schronienia na dachach swoich domów. 

Powódź w Australii. Krokodyle i węże na ulicach miast

Z powodzią, której przyczyną są ulewne deszcze, mieszkańcy stanu Queensland na północnym zachodzie Australii zmagają się już prawie dwa tygodnie. Znacząca część miasta Townsville została zalana wodą, ludzie zostali odcięci od prądu, a niektóre ze zwierząt, w tym krokodyle i niebezpieczne węże, zaczęły przemieszczać się ulicami miast. Poziom wody podniósł się tak bardzo, że niektórzy z mieszkańców Townsville musieli szukać schronienia na dachach swoich domów. Premier stanu Queensland, Annastacia Palaszczuk, przyznała, że jest to najgorsza powódź od 100 lat.

Powódź w Australii zniszczyła już setki domów, a może zniszczyć kolejne 20 tysięcy. Funkcjonariusze policji w Townsville i północnej części stanu Queensland namawiają mieszkańców, aby opuścili swoje mieszkania i skorzystali z pomocy udzielanej przez władze.

Krokodyle i węże są coraz częstszym widokiem na ulicach australijskich miast. Członkowie lokalnej społeczności fotografują je i udostępniają swoje zdjęcia w mediach społecznościowych, aby ostrzec innych przed czyhających przed ich domami zagrożeniem. 

Więcej o:
Komentarze (77)
Powódź w Australii. Krokodyle i węże wypełzły na ulice miast
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 68 razy 60

  A u nas mieliśmy na ulicach szalejącego, wściekłego Misia z bolącym zębem, w asyście generałów. Ale na szczęście trafił już do ZOO.

 • wildturkey

  Oceniono 21 razy 15

  Autorowi tego fascynującego tekstu przypominam ze stan Queensland leży w połnocno wschodniej części Australii. Ponadto północna cześć stanu nawiedzana jest każdego roku przez cyklony co powoduje ulewne deszcze i powodzie. Te mrożące krew w żyłach powtarzają się każdego roku. Z punktu widzenia autora tekstu byłoby dobrze gdyby zgłębił tajemnicę kierunków stron świata byłoby to pomocne by wiedzieć gdzie jest wschód i gdzie jest zachód.

 • black_frog

  Oceniono 12 razy 12

  Queensland leży na północnym wschodzie Australii, a nie na północnym zachodzie...

 • zsm-5

  Oceniono 13 razy 11

  Polskie hrabianki straciły poważny argument - jeśli chcą krokodyla, mogą nałapać same - na własną zgubę.

 • carolina_reaper

  Oceniono 20 razy 10

  Jak zwykle gazeta klamie bo krokodyle nie pelzaja tylko chodza, po to maja lapy.

 • sselrats

  Oceniono 13 razy 9

  Wygladaja na zdrowe mieso...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX