Pożar w Paryżu. Ogień wybuchł w najdroższej, XVI dzielnicy. Co najmniej 7 osób zginęło

Tragiczny nocny pożar w stolicy Francji - 7 osób nie żyje, około 28 jest rannych. Ogień wybuchł w XVI dzielnicy, najdroższej w Paryżu.

Do wybuchu pożaru w 8-piętrowym budynku mieszkalnym doszło około godziny 1.00 w nocy. Służby prasowe straży pożarnej opisują sytuację jako "scenę przerażającego dramatu". Do pożaru doszło w XVI dzielnicy Paryża - najdroższej w mieście, w pobliżu stacji metra Porte d'Auuteil i obwodnicy, tak zwanego Bulwaru Peryferyjnego.

- Przeprowadziliśmy szereg akcji ratunkowych, zwłaszcza wobec osób, które uciekły na dach budynku - informuje kapitan Clément Cognon. - Drabinami udało się ewakuować 30 osób - dodaje. Mieszkańcy dwóch sąsiednich budynków zostali również ewakuowani.

Jak poinformowała agencja AP, przyczyna wybuchu pożaru w Paryżu wciąż pozostaje nieznana. Według najnowszych informacji agencji w pożarze zginęło co najmniej 7 osób, a 28 zostało rannych.

Płoną jeszcze dwa ostatnie piętra budynku - siódme i ósme. Na miejscu pracuje 200 strażaków. Część ulic prowadzących w stronę popularnego Lasku Bulońskiego zostało zamkniętych przez policję. Swąd dymu czuć w sąsiednich dzielnicach.

To trzeci, w ciągu kilku tygodni, pożar w stolicy Francji ze skutkami śmiertelnymi. W poprzednich życie straciło łącznie osiem osób.

Więcej o:
Komentarze (7)
Paryż. Pożar w najdroższej dzielnicy. Zginęło co najmniej 7 osób, 28 rannych
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 4 razy 2

  Policja podtrzymuje tezę o kryminalnym motywie pożaru (budynek jest nowy i strażacy wykluczają raczej powody "naturalne" czy przestzrzalość instalacji) aresztowano właśnie jedną z mieszkankanek kamienicy, która przesluchiwana jest w chwili obecnej na posterunku miejscowej policji

 • lord-p

  Oceniono 10 razy 2

  to się znowu TVPis ucieszy

 • sztucznypolak

  Oceniono 3 razy 1

  Ogien podobno wybuchl na 8. pietrze.
  A kobieta miala podpalic samochod.

 • supermarjan

  Oceniono 2 razy 0

  ROTFL!!!
  usunieto moj post w ktorym drwie z 'nowego portalu erotycznego.'
  pisalem ze to podnieta wynikajaca z wizytowania go podpalila ten budynek...
  tymczasem mojego posta nie ma ale za to 'nowy portal erotyczny' znowu wisi.
  to juz nawet nie jest żałosne.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX