Papież Franciszek rozpoczął historyczną wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Papież Franciszek rozpoczął swoją trzydniową wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To pierwszy raz w historii, kiedy głowa Kościoła odwiedza muzułmański kraj na Półwyspie Arabskim.

Papież Franciszek podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich weźmie udział w konferencji poświęconej tolerancji. W poniedziałek wieczorem na spotkaniu zorganizowanym z okazji ogłoszonego w arabskim państwie Roku Tolerancji wygłosi oficjalne publiczne przemówienie.

Wcześniej jednak odbędzie spotkanie z następcą tronu księciem Muhammadem ibn Zajedem an-Nahajanem w Pałacu Prezydenckim. Będzie również uczestniczył w obradach z przedstawicielami kościołów różnych wyznań, a także spotka się z członkami Muzułmańskiej Rady Starszych w największym emirackim meczecie Szejka Zajeda.

Ostatniego dnia wizyty, we wtorek, papież spotka się z grupą około 130 tys. katolików, głównie imigrantów z Indii i Filipin. Będzie też koncelebrował mszę świętą.

Papież przywiązuję dużą wagę do dialogu z innymi wyznaniami

Wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbywa się w osiemsetną rocznicę spotkania św. Franciszka z Asyżu z egipskim sułtanem Malikiem al-Kamilem. Przyświeca jej hasło "Uczyń mnie narzędziem swojego pokoju" zaczerpnięte właśnie ze słów świętego. 

W czasie swojego pontyfikatu papież Franciszek odwiedził wiele krajów, w których mieszkają muzułmanie. Był m.in. w Egipcie, Jordanii i Turcji.

Więcej o:
Komentarze (70)
Papież Franciszek rozpoczął historyczną wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Zaloguj się
 • supertiumacz

  Oceniono 20 razy 12

  "Papież Franciszek podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich weźmie udział w konferencji poświęconej tolerancji. "

  A nie mogli takiej konferencji zorganizować w Islamskiej Republice Pakistanu?
  Asia Bibi wyjechała do Kanady, to chyba już nikt by w konferencji nie przeszkadzał. :)

 • supertiumacz

  Oceniono 22 razy 10

  "w Zjednoczonych Emiratach Arabskich weźmie udział w konferencji poświęconej tolerancji."

  :D :D :D :D :D :D :D
  Aż mnie brzuszek rozbolał ze śmiechu! :D

 • namegoeshere

  Oceniono 11 razy 9

  Podobnie sie ubieraja:)

 • artu30

  Oceniono 8 razy 6

  Cyrk

 • blski

  Oceniono 5 razy 5

  Okreslam sie jako chrzescianin-niewierzacy (moja kultura i tradycje sa chrzescjanskie [rodzice byli katolikami, po stronie matki prawoslawni, ojca protestanci).
  Bratanie sie roznych religii jest mozliwe wylacznie gdy sa one rozumiane jako narzedzia biznesu.
  Wiadomo, ze wszyscy ludzie nieochrzczeni sa skazani na wieczne potepienie, niesmiertelnosc zapewnia wylacznie chrzest i wiara w zmarchwywstanie Chrystusa.
  To wie kazdy Chrzescjanin i od tego nie ma odstepstw. Wobec czego jedynym powodem rozmowy z niewierzacymi jest naklonienie ich do przyjecia chrzescjanstwa, a to, szczegolnie w rozmowach z najwyzszymi hierarchami islamskimi, wydaje sie byc niemozliwe.
  Mimo wspolnych korzeni obu religii nikt o zdrowych zmyslach nie przypuszcza, ze jakikolwiek kompromis jest mozliwy.
  Jaki wobec tego jest powod tej podrozy?
  Jezeli tym celem jest zawarcie pokoju, to moim zdaniem, jest to porozumienie typu "my nie bedziemy wam przeszkadzac w gloszeniu wsrod waszych wyznacow waszej doktryny, a wy nie bedziecie nam wchdzic w droge" czyli uklad biznesowy "my doimy nasze owieczki, a wy swoje".

 • lot23

  Oceniono 9 razy 5

  Po każdej wizycie klerykalnej mafi Watykanu zawsze jest gorzej, ale za to więcej dobrego religijnego terroru jak za inkwizycji.

 • badziewiak66

  Oceniono 4 razy 4

  Na naszych oczach dzieje się historia, rodzi się w konwulsjach starego świata Nowa Religia, połączenie Judaizmu, Chrześcijaństwa i Islamu. Jest już nazwa tego wspaniałego sojuszu - MAMONIZM.

 • opt

  Oceniono 6 razy 4

  Pojechał do ZEA uczyć się tolerancji, Sam papież i jego funkcjonariusze wiele mówią o ekumeniżmiei, tylko na watykańskich warunkach - tyle w temacie tolerancji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX