Prezydent USA Donald Trump nie wyklucza interwencji wojskowej w Wenezueli

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oświadczył, że prawdopodobnie pozostawi wojska amerykańskie w Iraku, by móc z tego kraju obserwować poczynania Iranu. W wywiadzie dla telewizji CBS wyjaśnił, że nie zgadza się z oceną działań Iranu przedstawioną przez amerykańskie służby wywiadowcze. Nie wykluczył także opcji militarnej w Wenezueli.

W wywiadzie dla CBS Donald Trump bronił decyzji o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii. Przekonywał, że Państwo Islamskie zostało niemal całkowicie pokonane, i że gdyby pojawiło się nowe zagrożenie ze strony islamistów, to USA mogą dokonać uderzenia z daleka. 

Prezydent zapowiedział utrzymanie bazy wojskowej w Iraku, ponieważ - jak się wyraził - chce się przyglądać Iranowi. Zapytany, czy baza ma służyć do ataku na Iran, odpowiedział, że chodzi o obserwowanie działań Teheranu.

Donald Trump nie zgadza się z treścią raportu amerykańskich służb wywiadowczych, w którym napisano, że Iran nie dąży w tej chwili do produkcji broni atomowej mimo zerwania przez USA porozumienia nuklearnego. Trump przypomniał, że za czasów George’a Busha wywiad pomylił się w sprawie irackiej broni masowego rażenia. 

Zapytany, czy bierze pod uwagę użycie sił zbrojnych w Wenezueli, prezydent USA odpowiedział, że nie pragnie takiego scenariusza, ale pozostawia sobie taką opcję. 

Więcej o:
Komentarze (164)
Prezydent USA Donald Trump nie wyklucza interwencji wojskowej w Wenezueli
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 22 razy 8

  "Donald Trump nie zgadza się z treścią raportu amerykańskich służb wywiadowczych, w którym napisano, że Iran nie dąży w tej chwili do produkcji broni atomowej mimo zerwania przez USA porozumienia nuklearnego. Trump przypomniał, że za czasów George’a Busha wywiad pomylił się w sprawie irackiej broni masowego rażenia."

  Naprawdę?!
  A dostał ktoś za tę - w świetle prawa międzynarodowego - niczym nieuzasadnioną napaść na ten kraj i morze przelanej krwi (ponad milion trupów!) przynajmniej jakiś mandacik?!

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 18 razy 8

  No jak ameryka wezmie sie za szerzenie demokracji w Wenezueli .................... to szybko zaplacza za Madura.
  Wenezuela bedzie nastepnym panstwem w ktorym USA sila wezmie kontrole nad wydobyciem ropy .................... powinnismy sie cieszyc ze u nas nie ma ropy ........................

 • e50504

  Oceniono 34 razy 8

  Ale pamietajcie! Oni nie chcą się mieszać. Nigdy nie chcieli. Oni po prostu będą zmuszeni

 • javall

  Oceniono 15 razy 7

  USA przyzwyczajone do wprowadzania "demokracji" w obcych panstwach, teraz tymczasem zostawiaja sobie "opcje". Co za wstrzemiezliwosc.

 • wo151

  Oceniono 19 razy 7

  Dlaczego USA nie interweniowały w wojnie Tutsi i Hutu? Dlaczego nie popieraja biednych ludzi w Sudanie Płd.? Przecież mają ha! ha! już swoja rope. To po co im wenezuelska?

 • hens

  Oceniono 10 razy 6

  Co tam Wenezuela.................Amerykanie dbają o nie naruszenie swoich granic i o reparacje wojenne tysiące kilometrów od swoich granic........................Ja to bym nazwał KU...TWEM.............ale wg TVP PIS, to zapewne objaw demokracji ! ! ! ! !

 • dwa_grosze

  Oceniono 25 razy 5

  USA od dziesiątek lat nie wykluczają militarnej interwencji nigdzie na świecie, więc szczujnio przestań szczuć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX