Mięso chorych krów z Polski pojechało do Francji. 150 kg trafiło na talerze konsumentów

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom francuskiego ministra rolnictwa, część zepsutego mięsa z Polski została sprzedana we Francji. W sumie z naszego kraju sprowadzono do zakładów nad Sekwaną niemal 800 kilogramów mięsa.

Wprawdzie 650 kilogramów mięsa pochodzącego z polskiej rzeźni zostało wykrytych przez inspektorów agencji sanitarnej francuskiego ministerstwa rolnictwa, ale okazało się jedna, że część z tego importowanego mięsa znalazła się na talerzach konsumentów.

Wcześniej szef resortu Didier Guillaume uważał, że mięso jeszcze nie trafiło do sklepów i nadal znajduje się w lodówkach magazynów. Zastrzegł jednak, że na ostateczny wynik trzeba poczekać do zakończenia kontroli, czyli co najmniej do soboty.

Tymczasem okazało się, że wprawdzie w dużych firmach zajmujących się przetwarzaniem żywności sytuację udało się opanować, o tyle znacznie trudniejszym zadaniem jest dotarcie do małych sklepów. To tam właśnie sprzedano 150 kilogramów zepsutego mięsa z Polski.

Nielegalny ubój w Polsce

W ubiegłym tygodniu "Superwizjer" opublikował materiał o produkcji wołowiny w jednej z polskich ubojni na Mazowszu. Pozyskiwanie mięsa w zakładzie odbywało się w niej z pominięciem ważnych procedur sanitarnych, zwierzęta zabijane były w niehumanitarny sposób, wołowina była produkowana nawet z chorych zwierząt. Mięso z Polski trafiło na rynki 11 krajów, oprócz Francji są to m.in. Czechy i Słowacja. W związku z ujawnionym przez dziennikarzy skandalem sprawę nielegalnego uboju bydła zbada Komisja Europejska. Jej eksperci przylecą do Polski w poniedziałek. 

Czytaj więcej na ten temat:

 

Więcej o:
Komentarze (166)
Mięso chorych krów z Polski pojechało do Francji. 150 kg trafiło na talerze konsumentów
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 42 razy 24

  To jest znakomita reklama dla PiS-u , nie zajmowali się tym żeby ścigać oszustów tylko wszystkie siły rzucili żeby niszczyć opozycję wszelkimi dostępnymi środkami .
  Ten skandal idzie na konto rządzących .

 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 21

  Nie dość, że nauczyliśmy Francuzów jeść widelcem to do tego jeszcze, jeść padniętą wołowinkę.

 • falbor

  Oceniono 27 razy 17

  Gratulacje dla Ministerstwa Rolnictwa za kolejny sukces Polski na arenie międzynarodowej !
  To już chyba razem będzie z 1001 do 1 :((

 • c.t.k

  Oceniono 27 razy 17

  Tylko jedna taka ubojnia była w Polsce?
  Jak długo działała?
  Tylko głupi uwierzy w jednorazowy ,jednostkowy wybryk.
  W3.14erdalaliśmy padlinę latami na niespotykaną skalę.

 • Jożin Bażin

  Oceniono 20 razy 16

  Brzydzę się moim krajem, gdzie oszustwo, w różnych obszarach i aspektach, społecznego funkcjonowania, jest normalnoscią, a tępi się tych, co ujawniają takie procedery.Szczególnie oburzajace jest to, gdy widzimy, że robi to władza, która, jak rodzić dla dziecka, powinna być wzorem przejrzystości i uczciwości.

 • zgred151

  Oceniono 17 razy 15

  No to zacznie sie lament ze rolnicy umieraja z głodu , bo nikt nie zechce kupowac miesa a przeciez sami sa sobie winni ze oszustwem chcieli zarobic . Jakos nie przeszkadzalo im ze szkodza innym , ze w swiat poszla nastepna zla opinia o Polakach ze kradna , oszukuja , klamia

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 29 razy 15

  Skoro w Wolsce można sprzedawać bezkarnie, to na świecie chyba też, nie? Nie po to Wolska Rzeczpospolita Ludowa wstała z kolan, żeby jakiś Francuzik, którego PiS uczy jeść widelcem, marudził!

 • year68

  Oceniono 24 razy 14

  W Polsce nie działa i nie funkcjonuje żadna ochrona jakości żywności. Wiecie dlaczego? Bo każdy rząd boi się zadzierać z wiochą. Zobaczcie ile mięsa sprzedaje się na bazarach bez znajomości jego pochodzenia. Trzeba powiedzieć prawdę Polska wieś jest nieuczciwa, tak było jest i będzie. To może zmienić tylko ścisły monitoring, od hodowli, wytworzenia po sprzedaż i bardzo surowe kary.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 23 razy 13

  Ten skandal to wina PO i Tuska! ... A nie, czekaj - przecież od ponad 3 lat ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX