Szwecja. Urząd Ochrony Żywności sprawdza, czy podejrzane mięso z Polski trafiło do konsumentów

Szwedzki Urząd Ochrony Żywności poinformował, że mogło trafić tam 240 kilogramów mięsa wołowego z polskiej rzeźni, która została zamknięta ze względu na obrót chorym i martwym bydłem.

Szwedzki Urząd Ochrony Żywności podaje, że mięso z polskiej rzeźni, która została zamknięta, kupiły cztery szwedzkie hurtownie.

Szwecja przeprowadza kontrole. Polskie mięso trafiło do czterech hurtowni

Szwedzki inspektorat sprawdza, czy mięso to trafiło już do sprzedaży i gdzie mogło zostać dostarczone, podaje gazeta Aftonbladet. Szwedzi chcą wycofać ze sprzedaży mięso pochodzące z zamkniętej polskiej rzeźni.

Polskie mięso z chorych i martwych krów mogło trafić także na Słowację. Lokalne media podają, że zostało ono zakupione przez cztery zakłady. Słowacka Państwowa Administracja Weterynaryjna i Żywnościowa rozpoczęła przeprowadzanie odpowiednich kontroli. Pytania do strony polskiej w tej sprawie skierowała także Finlandia.

"Superwizjer" ujawnił skandaliczny proceder z polskich rzeźni

Przypomnijmy, że skandaliczny proceder w rzeźniach ujawnili reporterzy "Superwizjera" TVN24. Jak wykazali dziennikarze, niektóre rzeźnie w Polsce wbrew przepisom, w niehumanitarny sposób zabijają chore krowy i wytwarzają z nich mięso, które sprzedawane jest nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Zjedzenie takiego mięsa może stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet życia osoby, która je spożyła. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski ocenił, że pokazana w programie "Superwizjer" rzeźnia, to przypadek incydentalny, podkreślając, że podobne sytuacje będą surowo karane. 

Więcej o:
Komentarze (71)
Szwecja. Urząd Ochrony Żywności sprawdza, czy podejrzane mięso z Polski trafiło do konsumentów
Zaloguj się
 • fezuj

  Oceniono 29 razy 25

  jasne, ze incydentalny. W programie pokazano kalkulację. Wynikało z niej, ze najlepszy interes robi się właśnie na sprzedaży mięsa z chorej albo zdechłej krowy. A lekarz weterynarz za niewidzenie problemu dostaje dolę od każdej sztuki. Tak niestety działa państwo teoretyczne PiS!

 • kato-rznik

  Oceniono 14 razy 12

  Znając mentalność ludzi w tym kraju, podejrzewam, że to tylko wierzchołek góry lodowej.

 • pan.szklanka

  Oceniono 17 razy 11

  Szwedzi i Finowie przez niejedzenie krowiej padliny z solą drogową i oddychanie powietrzem bez węglowodorów aromatycznych mają średnio 10 lat krótsze życie wieczne. O tyle dłużej muszą się tu męczyć docześnie.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 14 razy 10

  "Kupuj, bo polskie". Wolska nawet to potrafi spie*dolić.
  Może czas eksportować ośmiornicę pislamską, bo z chrystianizacją to mateuszkowi nawet w wolsce kłody pod nogi banksterzy walą.

 • banan125

  Oceniono 13 razy 9

  no cóz takich afer może być więcej - np. pestycydy w produktach rolnych, które palikowane są przez wolskie gumofilce bez umiaru bez żądnej i kontroli ...a biurokracja KWITNIE !

 • prawdziwek89

  Oceniono 7 razy 7

  Chciwość, chytrość, bezwzględność oto prawdziwe oblicze BIZNESU.

 • szwampuch58

  Oceniono 9 razy 7

  Ujawnili skandaliczny proceder w rzeźniach.
  Ministe pisowski na to : Nie wiem, jakie były intencje dziennikarzy
  W Szwecji wiedza

 • darmen987

  Oceniono 17 razy 7

  I przez takich ludzi, zapewne gorliwych katolików uczciwi przedsiębiorcy będą teraz tracić. Wstyd !!!

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 13 razy 7

  Beda karali. Tak jak tych od soli drogowej w wedlinie. Do dzisiaj nie wiadomo, jaka to firma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX