Wiceprezydent USA przyjedzie do Warszawy na konferencję ws. Bliskiego Wschodu. Iran wściekły

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence weźmie udział w konferencji dotyczącej pokoju na Bliskim Wschodzie, która ma odbyć się w Warszawie w połowie lutego.

Biały Dom oficjalnie poinformował, że Mike Pence przybędzie do Europy i w dniach 13-16 lutego odwiedzi Polskę i Niemcy. Konferencja pokojowa na temat Bliskiego Wschodu, którą organizują wspólnie Polska i Stany Zjednoczone, odbędzie się w Warszawie 13 i 14 lutego.

Deklaracja Białego Domu ws. udziału wiceprezydenta USA w spotkaniu w Warszawie jest ważna, bo całkiem niedawno "Wall Street Journal" napisał, że konferencja może zostać odwołana. Wszystko przez brak deklaracji czołowych polityków, że pojawią się w lutym w Polsce. A na to - zdaniem "WSJ" - nie może pozwolić sobie sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który "wyprzedził" polski MSZ i ogłosił w TV, że warszawską konferencję.  

Przy tej okazji Pompeo naraził się na gniew Iranu. Jak powiedział na konferencji w Warszawie będzie szczegółowo omawiana sytuacja w tym kraju. Javad Zarif, szef MSZ Iranu, nazwał szczyt "antyirańskim cyrkiem" i skrytykował Polskę za jego współorganizację.

Konferencja w Warszawie o Bliskim Wschodzie i sprawa Iranu. To trzeba wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (189)
Wiceprezydent USA Mike Pence przyjedzie do Warszawy na konferencję ws. Bliskiego Wschodu
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 48 razy 36

  Trudno nazwa konferencją coś co będzie tylko odczytaniem stanowiska Departamentu Stanu USA przez polskiego lokaja.

 • window_licker

  Oceniono 26 razy 22

  Eh... wpierw Polska PiS wypina ciaśniejszą dziurkę a potem po zmianie pozycji bierze od razu w usta... Czaputowski! Miej trochę honoru!

  ps. taka Turcja za samo udostępnienie przestrzeni powierznej dla USA dostała swego czasu kilka mld $$...

 • dziadekjam

  Oceniono 25 razy 19

  Na 100 rocznicę Niepodległopści żaden ważny Yankes się n ie pofatygował, a na konferencję zasrywającą Polsce relacje z Iranem, wiceprezydent się fatyguje.

 • vito3

  Oceniono 22 razy 16

  dumni jakby ich brezniew mial odwiedzic,wolak pod butem zawsze szczesliwy

 • smiki48

  Oceniono 22 razy 14

  niedługo Polska będzie organizować konferencję pokojową na temat Wenezueli, po interwencji USA. Co Polska zyska na organizacji tej konferencji? GÓWNO. Przyjedzie trzeciorzędny polityk, jakim jest wiceprezydent USA ( bywali prezydenci USA, którzy tylko kilka razy podczas swojej prezydentury spotykali się ze swoimi potencjalnymi następcami).
  Natomiast konsekwencje tego działania będziemy długo ponosić.
  Kiedy władze Polski (bez względu na rząd) zrozumieją, że USA liczą się wyłącznie z silnymi i krnąbrnymi państwami. Lizusy mają w głębokim poważaniu. Dowód. Gdy Przeydent lub premier Polski chce się spotkać z prezydentem USA musi czekać pół roku albo i dłużej. Natomiast gdy z prezydentem USA chce się spotkać przywódca Korei Północnej, to spotyka się w następnym tygodniu.

 • banan125

  Oceniono 15 razy 13

  ha,ha... ale JAJA ! ciąg dalszy kompromitacji Polski, Wolak najpierw na kolanach w gabinecie owalnym, a teraz kelnerem i lokajem we własnym kraju - w Wolsce
  nie rozumiem po co kolejny konflikt na horyzoncie - tym razem z Iranem ....

 • kali23

  Oceniono 23 razy 13

  Zwiększyć produkcję filiżanek z uchem w środku dla polskich kundli na amerykańskiej smyczy.
  W czasie powojennej " rosyjskiej okupacji" Polska była bardziej suwerenna niż pod opieką
  " przyjaciół" zza Oceanu.
  POLACTWO / około 60 % tubylców/ jak możecie się tak ześwinić ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX