Trąba powietrzna w Turcji niszczyła samoloty. Uziemieni Polacy

Trąba powietrzna nawiedziła w sobotę prowincję Antalya w południowej Turcji. Lokalne media donoszą o zniszczeniach i rannych. Pogoda spowodowała problemy w ruchu lotniczym. Na jednym z lotnisk utknęła polska drużyna - Pogoń Szczecin.

W regionie Antalya rozszalała się nawałnica. Zaobserwowano nawet trąby powietrzne. Gwałtowna pogoda spowodowała zniszczenia infrastruktury, a 12 osób zostało rannych. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - donosi turecki portal "Daily Sabah".

Według informacji dziennikarzy uszkodzeniu uległo ponad 200 budynków, autobusy, dwa samoloty i policyjny śmigłowiec. Mieszkańcy nie mają prądu. 

Problemy dotknęły też pasażerów - w tym Polaków, którzy chcą wrócić do kraju. W Turcji przebywa drużyna piłkarska - Pogoń Szczecin.

Z powodu złych warunków atmosferycznych opóźnia się wylot Portowców z Turcji. W tej chwili trwa burza i od pewnego czasu żaden z samolotów nie wystartował. Pozostaje cierpliwie czekać na polepszenie warunków - napisał na Twitterze rzecznik klubu.

Piłkarz Michał Żyro zamieścił z kolei nagrania, na których widać trąbę powietrzną w okolicy lotniska. - Rozwalone oświetlenie pasa i bus z rzeczami pasażerów - napisał. 

W kolejnym komunikacie Pogoń Szczecin przekazała, że "Portowcy wchodzą na pokład samolotu". Sytuacja pogodowa i - co z tym idzie - ruch lotniczy, mają powoli wracać do normy - donoszą tureckie media.

Więcej o:
Komentarze (17)
Trąba powietrzna w Turcji niszczyła samoloty. Uziemiona polska drużyna
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 16 razy 12

  Wiatr przygotował lotnisko na przyjęcie prezydenta wolski wraz z hołotą, teraz jakiś pijany generał może wydać rozkaz Śmiało, zmieścisz się

 • kichchi

  Oceniono 4 razy 4

  mocne f1

 • ptakomysz

  Oceniono 3 razy 3

  Coś urwało temu samolotu?

 • dodekanezowiec

  Oceniono 2 razy 2

  Lotnisko w Belek buhahhaha :) Lotnisko jest w Antalyi, a Belek to miasteczko z plażą.

 • anders76

  0

  Dla nich dodatkowa atrakcja w cenie wyjazdu, taki "gratis" zwlaszcza, ze tam nigdy takich zjawisk nie bylo.

 • antymemo

  Oceniono 6 razy 0

  Portowcy ?
  Co piłkarze Morskiego Klubu Sportowego Pogoń Szczecin mają wspólnego z Portem ?
  A może mają, "łódka Bols" ... w końcu to polska piłka nożna i nie takie rzeczy są możliwe..

 • szabepio

  Oceniono 11 razy -5

  Pogoda i takie zjawiska skłoniły mnie do budowy zupełnie nowego domu. Ma wytrzymać wiatr ok 270km h. Mróz minus 45 st C przez co najmniej 40 dni.
  Strefę przemarzania fundamentów obniżyłem do minus 200cm. Dom znajduje się 19m nad poziomem wisły. Mam dwie turbinki wiatrowe, fotowoltaiczne panele. Kominek z dgp. Czekam na najgorsze. Nie ubezpieczam tego domu od ryzyk naturalnych. Jedynie kradzież z włamaniem i pożar od instalacji elektrycznej, przepięcia z każdego powodu: burza, błąd ludzki, przepięcie z sieci. Mam zapas konserw na ok 24 miesiące, wody na 12 miesięcy + studnię czerpną w budynku, zapas drewna ok 45m3.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX