Hiszpania. Ratownicy podejmą kolejną próbę uratowania 2,5-letniego Julena. Minęło już 12 dni

Akcja ratunkowa, która ma uratować 2-5-letniego Julena, wciąż się wydłuża. Ratownicy mają dziś podjąć kolejną próbę przedostania się do chłopca, który 13 stycznia wpadł do dziury po odwiercie.

Hiszpańscy ratownicy wciąż walczą o uratowanie 2-5-letniego Julena, który 13 stycznia wpadł do dziury po odwiercie w miejscowości Totalan niedaleko Malagi. Dziecko przebywa pod ziemią już 12 dni. Mimo to rodzice, ratownicy i mieszkańcy Totalan nie tracą nadziei i wierzą w to, że chłopiec wciąż żyje.

Hiszpania. Ratownicy przygotowują się do kolejnej próby zejścia pod ziemię

Akcja ratunkowa, w której bierze udział około 120 osób, jest wyjątkowo trudna m.in. ze względu na skomplikowane ukształtowanie terenu. Chłopiec wpadł do odwiertu, który jest za wąski, aby mógł wejść do niego dorosły człowiek, w związku z czym podjęto decyzję o wydrążeniu tunelu, którym ratownicy mogliby dostać się do 2,5-letniego Julena. Niestety, na drodze ratowników stają kolejne przeszkody. Akcję ratunkową opóźnił błędny odwiert - podczas drążenia poziomego tunelu nieznacznie zboczono z założonego w planie kierunku. 

Uczestnicy akcji mają dziś podjąć kolejną próbę przedostania się do chłopca. W ostatniej fazie akcji ośmiu ratowników zejdzie na dół tunelu i wykopie czterometrową galerię, która połączy tunel z dziurą po odwiercie, gdzie znajduje się chłopiec. Hiszpanom pomagają  szwedzcy technicy. W 2010 r. byli oni zaangażowani w słynną akcję ratunkową 33 chilijskich górników uwięzionych pod ziemią przez 69 dni.

Więcej o:
Komentarze (38)
Hiszpania. Ratownicy podejmą kolejną próbę uratowania 2,5-letniego Julena
Zaloguj się
 • wawiak57

  Oceniono 30 razy 22

  Trzeba być realistą, podejmą próby wydobycia ciała. Przykre ale prawdziwe.

 • aerofan

  Oceniono 20 razy 14

  Chyba nie ma co zbytnio się łudzić, niestety. 12 dni bez jedzenia i picia, a pewnie i tak nie przeżył upadku lub po prostu się udusił na głębokości. Obym się mylił, ale to byłby cud.

 • gwlazlo

  Oceniono 12 razy 10

  Dziecko wpadło w dziurę głębokości ponad 20 pięter. Najwidoczniej nawet kamery nie ma na tak długim kablu, żeby sprawdzić, czy jest z nim dobrze. Czasami mam ochotę wierzyć w cuda, bo realizm jest smutny i przykry.

 • poppers68

  Oceniono 13 razy 7

  Czytając screeny powyżej i estymując czym może być lot w dziurę po odwiercie na głębokość 72 metrów to.....ufff. No, szkoda bąbla. Nie rokuję czegokolwiek i nie minusujcie mnie bo minusy nie mają niestety mocy sprawczej w obszarze szans tego berbecia.
  Szkoda.

 • white_lake

  Oceniono 6 razy 4

  to jest potworna historia, nie mogę sobie wyobrazić, jak to możliwe, że takie pułapki tam są i nic się z tym nie robi

 • cxubmsqq1

  Oceniono 2 razy 2

  A jakim cudem on tam wpadl? Abstrahujac juz od calej akcji zastanawiam sie kto jest za ta tragedie odpowiedzialny (bo raczej nie ten maluch)?

 • stanislawperkoz

  Oceniono 11 razy 1

  Podejmą, ale raczej resztki...

 • dogfood

  0

  co ten dzieciak robił w takim miejscu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX