Australia walczy z żarem. 46-stopniowe - rekordowe - upały zbierają żniwo [ZDJĘCIA]

Australia zmaga się obecnie z falą upałów. Skrajnie wysoka temperatura, którą odnotowuje się na południu i w centrum Australii spowodowały śmierć wielu dzikich zwierząt.

Ekstremalnie wysoka temperatura panuje przede wszystkim w centralnej i południowej części Australii. W mieście Adelaide padł kolejny rekord - w czwartek po południu odnotowano tam 46,6 stopni Celsjusza - to najwyższa temperatura od 80 lat, kiedy rozpoczęto regularne pomiary w tym kraju. Synoptycy przewidują, że temperatura może osiągnąć w Australii miejscami nawet 49 stopni.

Zobacz także:  Czeka nas kolejne uderzenie zimy. Synoptycy zapowiadają zmianę pogody

Fala upałów w Australii zabija dzikie zwierzęta. Umierają konie, osły i nietoperze

Tak wysoka temperatura jest niebezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt - w szczególności tych dzikich, które nie mogą liczyć na schronienie w bezpiecznym domu z klimatyzacją. Internet obiegają zdjęcia przedstawiające całe stada nieżywych dzikich koni, które zginęły z powodu braku wody w wysychających w zastraszającym tempie wodopojach. 

Wysoka temperatura w Australii utrzymuje się od wielu dni. Ofiarami fali upałów są nie tylko dzikie konie, ale także osły, wielbłądy oraz nietoperze. Australijskie media podają, że ostatnie upały mogły zabić nawet 34 procent australijskiej populacji nietoperzy nazywanych latającymi lisami.

Rekordowe upały na półkuli południowej. Australię trawią pożary

Niezwykle wysoka temperatura utrzymująca się przez wiele dni sprawia, że Australia musi mierzyć się także z problemem rozprzestrzeniających się pożarów. Jak podaje Polsat News ogień strawił już 55 tysięcy hektarów australijskich lasów. Lokalni strażacy walczą z pożarami w 27 miejscach, w akcjach ratunkowych biorą udział liczne zastępy straży pożarnej, a także samoloty gaśnicze. 

Więcej o:
Komentarze (163)
Australia. 46-stopniowe rekordowe upały zabijają dzikie zwierzęta [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 50 razy 48

  Spójrzmy prawdzie w oczy - nikt po nas płakał nie będzie ...

 • intelig1

  Oceniono 51 razy 39

  Rozpoczęło się kolejne wielkie wymieranie na Ziemi. Zmiany klimatyczne są już nie do zatrzymania. To dopiero początek. Niestety.

 • window_licker

  Oceniono 46 razy 38

  Matka Boska Węglowa coś na to poradzi!

 • pedro.666

  Oceniono 49 razy 35

  Ojtam, PiS wie lepiej - nie ma żadnego ocieplenia, bo u nas jest ZIMNO!!!

 • golass

  Oceniono 37 razy 33

  straszne. tych 26-sciu co maja polowe majatku ludzkosci bedzie siedzialo w klimatyzowanych bunkrach, az i oni w koncu zdechna.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 31 razy 27

  bóg powiedział - "czyńcie sobie ziemię podaną!"
  - ZIEMIA - na to ni kuja! NIE PODDAM SIĘ!

  AMEN!

 • pulkol

  Oceniono 31 razy 25

  countdown się zaczął.Wyślijcie tych z PiSu, żeby wytłumaczyła naturze,że wyngiel musi byk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX