Światowe Dni Młodzieży. Papież Franciszek jest już w Panamie. Powitał go abp Adamczyk

Do Panamy, w której trwają 34. Światowe Dni Młodzieży, przybył papież Franciszek. Przywitał go prezydent Panamy Juan Carlos Varela oraz m.in. nuncjusz apostolski abp Mirosław Adamczyk.

Papież Franciszek wylądował w Panamie w środę (po 22 czasu polskiego). Na lotnisku czekało na niego dwa tysiące wiernych, a także przedstawiciele władz państwowych z prezydentem kraju Juanem Carlosem Varelą i jego małżonką na czele oraz wszyscy miejscowi biskupi, wśród nich kardynał Jose Luis Lacunza i arcybiskup stolicy Jose Domingo Ulloa. W delegacji znalazł się również nuncjusz apostolski w Panamie abp Mirosław Adamczyk.

Pierwsze spotkanie z młodzieżą odbędzie się w czwartek wieczorem

W środę nie odbyło się żadne oficjalne spotkanie papieża. Pierwszym takim będzie uroczystość powitalna przy wejściu głównym do Pałacu Prezydenckiego w czwartek o 9.45 czasu lokalnego (15.45 czasu polskiego). Wtedy papież ponownie spotka się z prezydentem Juanem Carlosem Varelą. Zaplanowane jest również przemówienie do przedstawicieli władz oraz korpusu dyplomatycznego oraz spotkanie z biskupami Ameryki Środkowej. Z wiernymi papież po raz pierwszy spotka się w czwartek wieczorem czasu lokalnego.

Polski akcent na Światowych Dniach Młodzieży

W środę podczas 34. Światowych Dni Młodzieży odbyło się Polskie Spotkanie Narodowe. Miało ono miejsce przy centrum handlowym Albrook Mall, gdzie w 1983 roku mszę odprawił święty Jan Paweł II. Mszę świętą odprawił prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Po niej odbył się koncert z udziałem polskich artystów. Spotkanie zostało przygotowane przez Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży oraz organizatorów Rejsu Niepodległości. Brali w nim udział nie tylko Polacy. 

34. Światowe Dni Młodzieży potrwają do niedzieli

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się we wtorek 22 stycznia i potrwają do niedzieli 27 stycznia. Do Panamy przybyło około 3 800 Polaków. Są wśród nich uczestnicy Rejsu Niepodległości na żaglowcu "Dar Młodzieży", który od dwóch dni stoi w porcie Balboa w stolicy Panamy. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Światowe Dni Młodzieży. Papież Franciszek jest już w Panamie. Powitał go abp Adamczyk
Zaloguj się
 • blechtrommel

  Oceniono 17 razy 15

  Impreza pozbawiona światowego znaczenia, dostrzegana w zacofanych krajach Ameryki Łacińskiej oraz w zakłamanej Polsce, gdzie władza i jej organy prasowe chodzą na pasku klerykalnych degeneratów. Impreza organizacji, która zamiast ludziom mydlić oczy, powinna zacząć się tłumaczyć ze skandali pedofilskich i odłączyć się raz na zawsze od państwowych pieniędzy.

 • lot23

  Oceniono 8 razy 8

  linie lotnicze Alitalia naleza do klerykalnej mafi watykanu ,dlatego pedofile w sukienkach lataja po calym swiecie zeby glosic swoje brednie w religijnym cyrku bo interesu trzeba pilnowac zeby indianie nie przypomnieli sobie ze zostali wyrznieci (100.000.000.) przez inkwizycje watykanu

 • pan.szklanka

  Oceniono 8 razy 8

  Jak to powitał go abp Adamczyk? Czyżby go zdegradowali? Adamczyk był przecież papieżem.
  Dwa razy.

 • c.t.k

  Oceniono 6 razy 6

  Jeszcze nasze nie rozliczone....
  Ja wiadomo Krakowskie Błonia mogą "przyjąć" nieco ponad 2 000 000 osób.Po co była inwestycja w Brzegach?.Ile kosztowała?.Co stało się z łąkami?.
  Pielgrzymów na mszy było maksymalnie 1 800 000.,więc jeszcze raz ,po co była ta inwestycja?

 • wo151

  Oceniono 9 razy 5

  Nie róbcie z tej imprezy priorytowego świtowego wydarzenia. Specjalnie oglądam kanadyjska gazetkę telewizyjną CP24 i nie ma w niej najmniejszej wzmianki ani o Panamie ani o Papieżu

 • guramdam3

  Oceniono 11 razy 5

  Do Panamy, w której trwają 34. Światowe Dni Młodzieży, przybył papież Franciszek. Przywitał go prezydent Panamy Juan Carlos Varela oraz m.in. nuncjusz apostolski abp Mirosław Adamczyk.
  =================
  Kwiat młodzieży witał papieża. :)

 • darmen987

  Oceniono 4 razy 4

  Następne państwo wydymane na ciężkie miliony za organizację spędu dla katolików ...

 • pjck

  Oceniono 4 razy 4

  Cholera, kolejny polski biskup na Karaibach? Niedobrze...

 • america_n_beauty

  Oceniono 14 razy 4

  "Pawiany muszą trzymać się razem'...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX