Indonezja. Trzęsienie ziemi w pacyficznym pierścieniu ognia w okolicy miasta Raba.

Około szóstej rano czasu lokalnego nastąpiło silne trzęsienie ziemi w Indonezji. Amerykańscy naukowcy informują, że zaobserwowali wzmożoną aktywność sejsmiczną w tzw. Pacyficznym Pierścieniu Ognia.

We wtorek 22 stycznia w pobliżu Indonezji kilkukrotnie zatrzęsła się ziemia. Pierwszy wstrząs miał magnitudę 6, drugi - 4,9, a trzeci, który był odczuwalny o godzinie 6:10 czasu lokalnego - 6,4. Epicentrum ostatniego z trzęsień ziemi znajdowało się w odległości 219 km na południe od miasta Raba, na wschodzie wyspy Sumbawa w Indonezji. Hipocentrum znajdowało się na głębokości 25 km.

Trzęsienia ziemi w Indonezji. Wysoka aktywność sejsmiczna w Pacyficznym Pierścieniu Ognia

Władze lokalne do tej pory nie podały informacji na temat ofiar czy strat materialnych. Nie wydano także ostrzeżenia przed tsunami. Amerykańscy naukowcy z U.S. Geological Survey informują, że w ostatnim czasie zaobserwowano wzmożoną aktywność sejsmiczną w tzw. Pacyficznym Pierścieniu Ognia - strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych, która otacza Ocean Spokojny. Poprzednie trzęsienie ziemi w okolicach Indonezji miało miejsce 19 stycznia br. - miało ono magnitudę 5,1. 

Silne trzęsienia ziemi niedaleko Indonezji, w tzw. Pacyficznym Pierścieniu OgniaSilne trzęsienia ziemi niedaleko Indonezji, w tzw. Pacyficznym Pierścieniu Ognia Fot. gooogle.pl, źródło danych: U.S. Geological Survey

Z danych służb geologicznych USA wynika, że najsilniejsze trzęsienie ziemi, jakie kiedykolwiek zaobserwowano, miało miejsce w 1960 roku w Chile. Jego magnituda wyniosła 9,5.

Więcej o:
Komentarze (6)
Indonezja. Trzęsienie ziemi w pacyficznym pierścieniu ognia w okolicy miasta Raba.
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 4 razy 2

  wina Tuska! :Oo

 • java77

  0

  Trzęsie sie coraz bardziej,i bedzie trzeslo coraz czesciej i mocniej.to nie uniknione.Przebiegunowanie planety jest juz faktem potwierdzonym przez naukowcow.Dzis juz nikt sie z tego nie smieje ze biegun magnetyczny przyspiesza i przemieszcza sie coraz dalej i szybciej.A to ma swoje konsekwencje w postaci miedzy innymi trzesien ziemi i erupcji wulkanow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX