Dwa statki płonęły w Cieśninie Kerczeńskiej. Marynarze ratowali się, wyskakując za burtę

W poniedziałek w Cieśninie Kerczeńskiej zauważono dwa płonące statki pod banderą Tanzanii. Podejrzewa się, że na jednym z nich doszło do wybuchu. Marynarze wyskakiwali z płonących jednostek za burtę. Są ofiary śmiertelne.

W okolicy Cieśniny Kerczeńskiej, łączącej Morze Azowskie z Morzem Czarnym, zauważono dwa płonące statki. W wyniku zdarzenia zginęło kilka osób. 

Rosyjskie ministerstwo transportu informuje, że z pierwszych informacji wynika, że wszyscy członkowie załogi przeżyli. 

Cieśnina Kerczeńska: płoną dwa statki

Podejrzewa się, że do pożaru doprowadziła eksplozja na jednym ze statków. Później ogień przeniósł się na drugi okręt. Jak podaje radio Echo Moskwy, na jednym z nich przewożono ładunki łatwopalne. Ogień rozprzestrzenił się, gdy próbowano przerzucić ładunek z jednego statku na drugi. 

Marynarze ratowali się przed ogniem wyskakując przez burtę do wody. Moskiewska rozgłośnia radiowa podaje, że w poniedziałek woda w cieśninie nie przekraczała 4 stopni C. 

Początkowo Rosyjskie ministerstwo transportu informowało, że wszyscy członkowie załogi przeżyli. Kilka godzin później agencja Ria Novosti podała jednak informację, że nie żyje dziesięć osób. Rosyjskie ministerstwo mówi o dziesięciu ofiarach śmiertelnych. 

Statki, na których wybuch ogień to "Kandy" i "Maestro". Na pokładach było łącznie 31 osób. Federalna Agencja Żeglugi Morskiej i Rzecznej podała, że na statku "Kandy” zarejestrowano 17-osobową załogę składającą się z dziewięciu obywateli Turcji i ośmiu
obywateli Indii. Natomiast na drugiej jednostce o nazwie "Maestro” pracowało 14 marynarzy - siedmiu obywateli Turcji i siedmiu obywateli Indii.

W akcji gaśniczo-ratowniczej uczestniczy dziesięć statków. Operacją kieruje Centrum Ratowniczo-Koordynacyjne w Noworosyjsku.

Więcej o:
Komentarze (92)
Dwa statki płonęły w Cieśninie Kerczeńskiej. Marynarze ratowali się wyskakując za burtę
Zaloguj się
 • muflonex

  Oceniono 23 razy 23

  "wybuch ogień", rzek redaktor czasu przeszłego destrojer.

 • babaobaba

  Oceniono 24 razy 16

  Płoną dwa statki i jeden okręt? Co robi tanzański okręt u wybrzeży Rosji? Czyżby Tanzania wypowiedziała wojnę temu miłującemu pokój krajowi? Tak to jest kiedy ignoranci wypowiadają się o sprawach morskich. Redaktorzy: cywilny to statek, wojenny to okręt. Powtórzyć sto razy.

 • wichura

  Oceniono 16 razy 12

  "... statki płonął..."??? Ech... Gdzie te czasy, gdy matura oznaczała przynajmniej minimalną znajomość polszczyzny...

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 10

  18:55
  wyłowiono 10 zwłok
  14 uratowanych
  (statki to "Candy" i "Maestro")

 • downconversion

  Oceniono 12 razy 10

  słowo statek stosuje się do jednostek handlowych i pasażerskich.
  okręt - tylko dla wojennych.

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 11 razy 9

  Znam tłumacza języka polskiego -podesłać wam namiary państwo redaktorzy?

 • tytus.k

  Oceniono 11 razy 9

  Akurat w "gorącej" Cieśninie Kerczeńskiej? Fakt, bywaja zbiegi okoliczności. Ale też i nie bywają. Nie takim ja szalony, by coś na ten temat podejrzewać albo i nie podejrzewać, ale...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX