Wybuch samochodu pułapki przed sądem w Irlandii Północnej. Apel policji do mieszkańców

Najprawdopodobniej nikt nie ucierpiał w rezultacie wybuchu samochodu w mieście Londonderry w Irlandii Północnej.

Przed eksplozją policja otrzymała ostrzeżenie, stąd podejrzenie, że był to samochód- pułapka. Funkcjonariusze byli na miejscu w momencie eksplozji. Na zdjęciu udostępnionym przez lokalną policję widać płonący samochód na Bishop Street w centrum miasta, przed siedzibą miejscowego sądu.

Funkcjonariusze wcześniej apelowali do mieszkańców, by nie zbliżali się do tego rejonu. Okoliczne budynki ewakuowano.

Incydent wydarzył się kilka kilometrów od granicy z Irlandią, która przygotowuje się do uczczenia setnej rocznicy wojny o niepodległość.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hubner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl ,oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o:
Komentarze (44)
Wybuch samochodu pułapki przed sądem w Irlandii Północnej. Apel policji do mieszkańców
Zaloguj się
 • racionalist

  Oceniono 15 razy 11

  Sinn fein od dluzszego czasu otwarcie mowi, ze brexit oznacza zerwanie traktatu pokojowego i reaktywacje IRA, wiec nie wiem skad to zdziwienie (gwarantem porozumienia wielkopiatkowego jest UE).

 • jan.go

  Oceniono 14 razy 10

  Znaczy zaczęło się to na co wszyscy czekali po brexicie Dżemojady zapomniały że równie ważna jak gospodarka jest spokój społeczny i po to także wymyślono UE

 • 45rtg

  Oceniono 22 razy 10

  Bydło nic nie słyszało o terrorystach irlandzkich, bo to było przed czasami FB. Więc bydło będzie przekonane, że to "muslimy".

 • loneman

  Oceniono 14 razy 6

  No prosze i wracaja nasi "wspaniali" bo chrzescijanscy terrorysci, wazne ze sa biali i basta....

 • xyphaxer

  Oceniono 9 razy 5

  London to jest w Anglii, to miasto to Derry

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX