Cztery lwiątka zamarzły w zoo w Strefie Gazy. Placówka nie miała też pieniędzy na leki i jedzenie

Z powodu rekordowych mrozów, które dotykają teraz Strefę Gazy, zmarły cztery lwiątka w jednym z lokalnych zoo. Pracownicy twierdzą, że przyczyniła się do tego również blokada granicy przez Izrael.

Cztery lwiątka zamarzły w zoo w mieście Rafah. Wpłynęły na to bardzo niskie temperatury, które napłynęły nad Strefę Gazy. - Dwa z nich zmarły mniej niż godzinę po urodzeniu, bo nie byliśmy w stanie utrzymać ich w cieple - powiedział dla portalu Middle East Eye menadżer zoo Fathi Jumaa. - Dwa kolejne zabrałem do domu, okryłem kocami, zająłem się nimi. Kiedy wydobrzały, zabrałem je z powrotem do matki, aby je nakarmiła. Niestety, zmarły po godzinie - dodał.

Były to młode lwów afrykańskich, które nie są przyzwyczajone do tak niskich temperatur, a zoo nie miało ani lekarstw ani pożywienia, które pozwoliłoby zachować zwierzęta w zdrowiu.

Pracownicy zoo wskazują jednak, że do śmierci lwiątek i złej sytuacji w zoo przyczynia się również blokada Strefy Gazy, która trwa już 12 lat. - Nie możemy przez to sprowadzić materiałów, które pozwolą stworzyć system ocieplania lub ochrony przed deszczem - powiedział Fathi Jumaa.

Istnieje niebezpieczeństwo, że mrozy wpłyną również na inne zwierzęta, m.in. lwicę, która urodziła młode. 

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (126)
Cztery lwiątka zamarzły w zoo w Strefie Gazy. Placówka nie miała też pieniędzy na leki i jedzenie
Zaloguj się
 • elemir

  Oceniono 49 razy 15

  Polecam nie kopać tuneli pod murem granicznym, nie kupować i nie produkować rakiet. Znajdzie się kasa i materiały na ocieplenia.

 • single_malt

  Oceniono 23 razy 11

  Hamas Busieness Corp. ma w d...ie wlasnych ludzi a co dopiero jakies tam lwy

 • hrabina.de.profundis

  Oceniono 16 razy 6

  Jasne. Lwica poinformowała ich tuż przed rozwiązaniem, że zostanie mamusią więc nie zdążyli zorganizować ciepłego pomieszczenia. Banialuki.

 • mgz

  Oceniono 9 razy 5

  Te ludziki z tego zoo to chyba przyglupie jakies. Po pierwsze, po co odseparowali male od matki. One by je przygnitla cielskiem i w ten sposob byloby im cieplo. Plus mialyby jedzenie. Po drugie, jak juz zabrali to powinni byli karmic, np mlekiem krowim czy kozim. Po trzecie, po jaka cholere te dwa co przezyly wsadzili do klatki? No i po czwarte, to co inni tu wpisali, po jaka cholere maja zoo jak nie maja no to funduszy? I, sadzac z ich postepowania, nie maja tez kwalifikacji.

 • supertiumacz

  Oceniono 25 razy 5

  "że do śmierci lwiątek i złej sytuacji w zoo przyczynia się również blokada Strefy Gazy, która trwa już 12 lat."

  Sratatata.
  Było nie eksportować rakiet "made in Hamas".
  A poza tym blokada dotyczy tylko niektórych produktów.

  Mają jeszcze granicę z Egiptem, ale w Egipcie lubią ich mniej, niż w Izraelu.
  Dzikich ludzi się izoluje. Proste.

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 31 razy 5

  Na cholere tam zoo? Przepraszam, ale ludzie tam wegetujacy nie mają na swoje żarcie, a co dopiero ma utrzymanie zwierząt. Chyba jedynie na trotyl mają kasę, dysponowana przez ich mahometański w Kleszki w celu napaści na Izrael

 • nadachu12

  Oceniono 14 razy 4

  Kurła, to zmarzły czy zamarzły? Bo tytuł i treść mówią co innego. Po przeczytaniu tytułu stwierdziłem, że nie ma na co czekać, zwierzaki cierpią, więc na szybko zdążyłem już zadzwonić do Starwool po przedstawiciela handlowego, który przyjechał, przedstawił nam super ofertę, kupiłem 4 wełniane koce za 1200 zł każdy i wysłałem je do zoo w strefie Gazy. A teraz doczytuję resztę artykułu, że kotki już nie żyją... :/ Przez wasze nierzetelne dziennikarstwo jestem 5000 zł (z wysyłką) do tyłu!!! Kto odpracuje za mnie tą godzinę???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX