Donald Trump i Kim Dzong Un spotkają się po raz drugi. Szczyt pod koniec lutego

Biały Dom potwierdził: pod koniec lutego odbędzie się drugi szczyt, na którym prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

"Prezydent Trump z niecierpliwością oczekuje drugiego szczytu z Przewodniczącym Kimem, który odbędzie się pod koniec lutego" - czytamy we wpisie na Twitterze Białego Domu. Zaznaczono jednocześnie, że lokalizacja spotkania zostanie podana w przyszłości.

Informacja o ponownym spotkaniu Donalda Trumpa i Kim Dzong Una pojawiła się po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych spotkał się z wysłannikiem przywódcy Korei Północnej - Kim Yong Cholem. Jak donosi USA Today, politycy rozmawiali m.in. o niewypełnionej do tej pory obietnicy Kim Dzong Una dotyczącej "denuklearyzacji" Korei Północnej.

Taką deklarację złożył koreański przywódca podczas ostatniego szczytu z Donaldem Trumpem, który miał miejsce w Singapurze w czerwcu 2018 roku. Ma to być pierwszy krok do pracy na rzecz pokoju na rzecz pokoju na Półwyspie Koreańskim. Korea Północna zadeklarowała również współpracę z USA w zakresie więźniów i jeńców wojennych. Pojawiła się też zapowiedź, że Stany Zjednoczone 'zamrożą' amerykańskie ćwiczenia wojskowe prowadzone wspólnie z Koreą Południową, czego wcześniej domagał się reżim Kim Dzong Una.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (44)
Donald Trump i Kim Dzong Un spotkają się po raz drugi. Szczyt pod koniec lutego
Zaloguj się
 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 3 razy 3

  Kim zbrodniarz nie stoi a Adrianek musiał.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 4 razy 2

  Bratnie dusze. Czują do siebie miętę.

 • fakiba

  Oceniono 8 razy 2

  Trump reszcie pogada z kimś kto go rozumie i docenią , łajza jak nasz

 • cezar85

  Oceniono 12 razy 0

  czy mi się wydaje, czy Kim dostał wygodne krzesło?

  i to tylko do siedzenia

 • zigzaur

  Oceniono 16 razy 0

  Wiecie kogo przypomina mi Donald Trump?
  Niemieckiego prawicowego polityka Franza Josepha Straußa. Też rubaszny, bezpośredni i jowialny.
  Ale do rzeczy. Otóż Franz Joseph Strauß potajemnie spotykał się z Erichem Honeckerem, komunistycznym dyktatorem z NRD. Obiecywał mu różne kredyty i pożyczki, tak państwowe jak i prywatne. Na weksel, rzecz jasna. W ten sposób wiele zdziałał dla bezkrwawej likwidacji krwawego reżimu.
  W 1984 wykręcił najlepszy numer. Pojechał z prywatną wycieczką do Krakowa. Widok FJS paradującego po krakowskim rynku wzbudził sensację - była to postać łatwo rozpoznawalna. Potem śmignął przez Pragę do Drezna. I w Dreznie przeprowadzał konkretne rozmowy, być może nawet przy kuflu Radebergera.

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 10 razy 0

  Ciągnie wilka do lasu.

 • maciek76

  Oceniono 7 razy -1

  Ciekawe czy Kimowi dadzą krzesełko czy będzie tak dynamiczny jak nasz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX