Konferencja nt. Bliskiego Wschodu w Warszawie. Bez szefowej unijnej dyplomacji

Federica Mogherini nie pojawi się na organizowanej przez Polskę i USA konferencji na temat Bliskiego Wschodu w Warszawie. Szefowa unijnej dyplomacji będzie wtedy z oficjalną wizytą w Afryce.

Federica Mogherini nie pojawi się na organizowanej w Warszawie konferencji ws. Bliskiego Wschodu - poinformowała rzeczniczka Komisji Europejskiej, Maja Kocijancic. - Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini w dniach odbywającej się w lutym w Warszawie konferencji bliskowschodniej będzie przebywała z oficjalną wizytą w Afryce - powiedziała Kocijancic podczas konferencji w siedzibie KE podkreślając, że "w związku z tym jej udział w konferencji w Warszawie nie jest przewidziany".

Dodała, że podczas wizyty w Afryce Federica Mogherini odwiedzi kilka krajów. Nie podała jednak żadnych szczegółów, ponieważ wizyta jest nadal przygotowywana.

Podczas konferencji padło również pytanie o stosunek KE do organizowanej przez Polskę i Stany Zjednoczone konferencji na temat Bliskiego Wschodu. - Jeśli dobrze rozumiemy, jest to konferencja na temat Bilskiego Wschodu. Dokładny tytuł wskazuje, że jest to spotkanie ministerialne, mające na celu promocję przyszłości w pokoju i bezpieczeństwie na Bliskim Wschodzie. Nie mam dalszego komentarza na ten temat - odpowiedziała Maja Kocijancic.

Konferencja wywołała kryzys w kontaktach z Iranem

Organizowana przez Polskę i USA konferencja ws. sytuacji na Bliskim Wschodzie ze szczególnym uwzględnieniem roli Iranu w regionie odbędzie się w dniach 13-14 lutego w Warszawie. Iran oficjalnie zaprotestował przeciwko organizacji tego spotkania. Jak poinformowało irańskie MSZ, jest ono traktowane jako "akt wrogości wobec Iranu". Odwołano również Tydzień Filmu Polskiego, który odbywał się w Iranie co roku pod koniec stycznia lub na początku lutego. 

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (119)
Konferencja nt. Bliskiego Wschodu w Warszawie. Bez szefowej unijnej dyplomacji
Zaloguj się
 • zalesand

  Oceniono 38 razy 32

  "Organizowana przez Polskę i USA konferencja"
  Powinno być: "Organizowana przez USA w Polsce konferencja"

 • freud1

  Oceniono 33 razy 25

  "Jak zostaniemy sami w Europie, to zostaniemy. I będziemy tą wyspą tolerancji i wolności".
  Coraz blizej samotnosci. Coraz dalej od wolnosci i tolerancji.

  Niech zyje wolska!

 • realistas

  Oceniono 30 razy 16

  Czyli Polska przeciw UE. Gdyby Rosja napadła na Polskę UE też by nas nie broniła bo nie jesteśmy solidarni. Kaczor nas wyprowadza z UE.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 19 razy 15

  Konferencja nie jest na temat Bliskiego Wschodu a Iranu. Obecnie wojnę na bliskim wschodzie prowadzi Arabia saudyjska i Jemen. Ale to nikogo nie interesuje. Może dlatego w stolicy odbędzie się coś co niektórzy nazywają jako konferencję. A będzie tylko parodią.

 • stachkaz47

  Oceniono 23 razy 15

  AMERYKA STRASZY SANKCJAMI państwa zaangażowane w budowę NORD STREAM 2.
  Chyba nie będzie tłoku na tej " pokojowej" konferencji ,którą podobno POLSKA urządza.

 • konigin

  Oceniono 19 razy 13

  A co tam, my som mocarstwo rowne temu trumpowemu i Unia moze nam skoczyc. Razem z populistycznymi szownistami wloskimi, francuskimi, wegierskimi i niemieckimi zrobimy "os" i europejskom wiosne, a potem utoniemy w szambie.

 • rgfm

  Oceniono 21 razy 13

  Wstają z kolan i wstać nie mogą. Za czasów SLD i PO nikt na kolanach chodzić nie musiał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX