To nie gaz wybuchł w Magnitogorsku? Rosyjscy dziennikarze mówią o zamachu

Jak utrzymują niezależni rosyjscy dziennikarze, to nie gaz wybuchł 31 grudnia w Magnitogorsku. Według nich eksplozja była spowodowana przypadkowym zdetonowaniem materiałów wybuchowych przez terrorystów, którzy planowali serię zamachów.

W Magnitogorsku na południu Rosji w jednym z budynków mieszkalnych 31 grudnia ub.r. doszło do eksplozji, najprawdopodobniej gazu. W jej wyniku zginęło 39 osób. Choć od samego początku śledczy twierdzą, że nie znaleźli na miejscu śladów materiałów wybuchowych, nie wierzą temu niezależni rosyjscy dziennikarze.

To nie gaz wybuchł w Magnitogorsku? Dziennikarze mówią o zamachu

Według nich eksplozję spowodowało przypadkowe zdetonowanie przez terrorystów materiałów wybuchowych, których mieli użyć w serii planowanych przez nich zamachów. Od początku do takiej wersji przekonują dziennikarze m.in. portali internetowych Znak.com i 74.ru. Według radia Echo Moskwy śledztwo w tej sprawie mieli przeprowadzić również byli dziennikarze portali "Life" i "Mash". Zgodnie z ich informacjami terroryści mieli wynająć mieszkanie w bloku, w którym doszło do eksplozji, zaledwie dzień przed tragedią. Dziennikarze podejrzewają, że zamachowcy przypadkowo musieli zdetonować materiały, które chcieli rozmieścić w różnych miejscach publicznych. Członkowie grupy terrorystycznej, którzy przeżyli wybuch, mieli zginąć na jednej z policyjnych blokad podczas próby ucieczki z miasta. Policja jednak utrzymuje, że doszło wtedy do wypadku.

Przypuszczenia rosyjskich dziennikarzy podziela emerytowany oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji Giennadij Gudkow. Stwierdził on na antenie radia Echo Moskwy, że służby ukryły informacje o zamachu, żeby "nikomu na Kremlu nie psuć obchodów Nowego Roku".

Więcej o:
Komentarze (39)
To nie gaz wybuchł w Magnitogorsku? Rosyjscy dziennikarze mówią o zamachu
Zaloguj się
 • hirvi1

  Oceniono 12 razy 10

  No to ciekawe przeciwko komu ten wybuch dostarczy pretekstu.

 • stachkaz47

  Oceniono 13 razy 5

  A co sądzi o tym wybuchu niezależny polski znawca WYBUCHÓW niejaki GMYZ-pseudo TROTYL????

 • chamip_rostak

  Oceniono 21 razy 5

  Juz kiedys w Rosji wybuchły materiały wybuchowe w blokach. Dziwnym trafem swiadkowie opisywali pozniej, ze ‘Czeczeńscy terrorysci’ oddali sie z miejsca zdarzenia samochodami nalezacymi do FSB, a niewiele pozniej rozpoczela sie druga wojna czeczenska. Nie zebym sie czepiał, ale to Rosja jest...:)

 • pyss_na_pis

  Oceniono 18 razy 4

  Już kiedyś służby Putina wysadziły wieżowiec aby dać pretekst do wojny z Czeczenią. Ciekawe komu teraz przypiszą...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 10 razy 4

  Do Magnitogorska pragnie pół Afryki dotrzeć. Wszyscy chcieli by tam w tych hutach pracować. Życiowe marzenie.

 • edogorski

  Oceniono 24 razy 4

  Dla Kremla życie zwykłego szarego Rosjanina nie przedstawiało żadnej wartości. Putin nie jest tu innowatorem. To i tak dobrze że zadowolił się 40 ofiarami. Służby mogły zorganizowac setki ofiar. Przykre to ale szara masa tego nie jest w stanie przyswoić, liczą się Iskandery, nowiczoki, Tunguskie, Migi i strieły. To ich cieszy a wychodek na mrozie.

 • zagraniczny-online

  Oceniono 14 razy 4

  Terrorysci z Bialorusi ?!?

 • M.M. K.

  Oceniono 6 razy 2

  Widocznie każdy ma swojego Macierewicza...

 • cezar85

  Oceniono 6 razy 2

  świroni od razu tak mówił

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX