MSZ komentuje reakcję Iranu na szczyt ws. Bliskiego Wschodu. "Mamy prawo do dyskutowania"

"Społeczność międzynarodowa ma prawo do dyskutowania różnych problemów regionalnych i globalnych, a Polska - do współorganizowania konferencji (...)" - napisało MSZ w oficjalnym komunikacie dot. szczytu poświęconego problemom Bliskiego Wschodu, który odbędzie się w Warszawie.

W dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się  konferencja ws. sytuacji na Bliskim Wschodzie ze szczególnym uwzględnieniem roli Iranu w regionie - poinformował w piątek amerykański Sekretarz Stanu Mike Pompeo.

Pomysł ten nie spodobał się Iranowi. W odpowiedzi irańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało do siebie polskiego charge d'affaire ambasady Polski i przekazało mu oficjalnie swój protest przeciwko konferencji. Jej organizacja została potraktowana jako "akt wrogości wobec Iranu". Odwołano również Tydzień Filmu Polskiego, który odbywał się w Iranie co roku pod koniec stycznia lub na początku lutego. Dalsze losy imprezy zależą, jak poinformował Hossein Entezami, szef irańskiej organizacji "Cinema", "od odpowiedniego zachowania Warszawy".

MSZ odpowiada Iranowi

W związku z wezwaniem do irańskiego MSZ polskiego dyplomaty, polskie MSZ wydało oficjalny komunikat. - Stoimy na stanowisku, że społeczność międzynarodowa ma prawo do dyskutowania różnych problemów regionalnych i globalnych, a Polska - do współorganizowania konferencji, której celem jest wypracowanie płaszczyzny działań na rzecz stabilności i dobrobytu regionu Bliskiego Wschodu - czytamy w nim.

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych.

Więcej o:
Komentarze (185)
MSZ komentuje reakcję Iranu na szczyt ws. Bliskiego Wschodu. "Mamy prawo do dyskutowania"
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 58 razy 46

  No dobrze.... Gdyby to Polska była POMYSŁODAWCĄ i ORGANIZATOREM, a jest tylko "lokajem" do odstawienia cudzej hucpy. Taka jak z więzieniami CIA i wplątaniem w inne jankeskie awantury. Hej, jak tam polski interesy w Iraku? Kiedyś polskie firmy budowały tam fabryki, a teraz kto buduje? opłacało się? Może chociaż raz pomyślicie przed wślizgiem do czyjejś dudy!

 • jurek4491

  Oceniono 33 razy 29

  PiS chwyta się wszystkiego żeby podratować naszą sytuację na arenie międzynarodowej to włażą w cztery litery amerykańskiego trampka , no i co z tego , pogarszają naszą sytuację i bezpieczeństwo kraju .

 • 5-mamuska

  Oceniono 34 razy 28

  A tak odwrócić sytuację - jakby zareagował pisowski RZĄD, gdyby w jakimś kraju Afryki czy Azji rozpatrywano z USA na konferencji sytuację polityczną w Polsce i jakie wprowadzić wobec naszego kraju reperkusje ?

 • smiki48

  Oceniono 37 razy 27

  panie Czaputowicz, może zorganizujesz pan międzynarodową konferencję na temat działalności USA w Iraku i na Bliskim Wschodzie z udziałem Iranu, Syrii i Palestyny? Nie zrobisz pan tego? Dlaczego? Bo Trump pogrozi paluszkiem? Trzeba mieć jaja a nie być wykastrowanym kogutem

 • stachkaz47

  Oceniono 30 razy 26

  DO takich DYSKUSJI jest SIEDZIBA O N Z w NOWYM JORKU
  panie ciaputowicz.

 • pan.szklanka

  Oceniono 25 razy 25

  Gdy ludzkość odkryje obce formy życia w kosmosie, to okaże się że formy zdążyły zostać obrażone przez Czaputowicza, Waszczykowskiego i Fotygę.

 • czechy11

  Oceniono 29 razy 23

  Czas na konferencje np. W Iranie pt. Zbrodnicze rzadu PiSu i Korupcja w Polsce PiS.

 • jxl82

  Oceniono 25 razy 23

  Czy będzie panel dyskusyjny Zamach Smoleński a Bliski Wschód, prowadzona przez Mistrza Ceremonii Wybuchowych Antoniego M.?

 • wpac

  Oceniono 22 razy 22

  Gdzie się pchacie Ćwole. Wiadomo, że na organizacji takiego szczytu można tylko stracić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX