Rośnie liczba ofiar wybuchu gazu w Paryżu. Zginęli strażacy i zagraniczna turystka

Trzy osoby nie żyją po wybuchu i pożarze, do których doszło w sobotę rano w jednej z paryskich piekarni. Zginęła m.in. turystka z Hiszpanii. Trwa śledztwo.

W porannym wybuchu i późniejszej akcji gaśniczej w jednej z paryskich piekarni zginęły trzy osoby. Dwie z nich to strażacy, trzecią - jak poinformowało hiszpańskie ministerstwo spraw zagranicznych - jest obywatelka tego kraju, przebywająca turystycznie w stolicy Francji.

W wybuchu gazu w popularnej piekarni w 9. dzielnicy i późniejszym pożarze kilkadziesiąt osób zostało rannych, dwanaście spośród nich - ciężko. Trzy osoby zmarły w szpitalach. Najpoważniej poszkodowani pozostają na oddziałach intensywnej terapii stołecznych szpitali.

Obecny na miejscu prokurator generalny Paryża Remy Heitz oświadczył, że z przeprowadzonego dotąd dochodzenia wynika, iż przyczyną tragedii był "przypadkowy wybuch gazu, spowodowany nieszczelnością instalacji". Teren zniszczony wybuchem jest otoczony kordonem policyjnym. Trwa śledztwo.

Więcej o:
Komentarze (50)
Rośnie liczba ofiar wybuchu gazu w Paryżu. Zginęła hiszpańska turystka
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 8

  Z francuskiej prasy wynika że zmarła właśnie czwarta (cywilna) ofiara wybuchu gazu a kolejne trzy ciągle walczą o życie, mimo natychmiastowej akcji ratunkowej i użycia min śmigłowców medycznych. Niestety eksplozja miała miejsce w ciągu dnia w miejscu gremialnie odwiedzanym przez turystów :-(
  En ces moments difficiles, je tiens à vous faire part de mes sincères condoléances

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 21 razy 7

  Edki z Podkarpacia aż wyją z żalu że to tylko gaz a nie jakiś Arab. Nie macie niczego innego żeby się czepic? Na Owsiaka jeszcze nie można pluć to szukacie sensacji gdzie indziej?

 • magdalenaelkot

  Oceniono 17 razy 7

  w innych gazetach napisano jasno,ze strazacy zostali wezwani do ulatniajacego sie gazu a wybuch nastapil gdy weszli juz do lokalu. dlatego tez dwiema ofiarami sa strazacy.
  przestancie dorabiac sobie teorie spiskowe.

  w escape room-ie tez byla bomba interrorysci?

 • kruk1210

  Oceniono 19 razy 7

  Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar śmiertelnych. Oby ranni wrócili do zdrowia jak najszybciej.

 • kresedebarg

  Oceniono 7 razy 3

  u nas jak ktoś poczuje gaz , dzwoni na pogotowie gazowe , nie na straż , ale zapewne tam są inne standardy

 • byann

  Oceniono 4 razy 2

  Nie było podobnego wybuchu w Rosji niedawno?

 • glemp1

  Oceniono 7 razy 1

  Musiało nieźle pizdnąć

 • 1pieguski

  0

  Czy to była piekarnia ojca Marinette??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX