Donald Trump "uderzył w stół" i wyszedł ze spotkania. Fiasko negocjacji ws. zamknięcia rządu

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyszedł w trakcie spotkania z członkami Partii Demokratycznej Nancy Pelosi i Chuckiem Schumerem. Rozmowa dotyczyła paraliżu amerykańskiej administracji. Jak twierdzi senator Schumer, Trump miał uderzyć ręką w stół.

Prezydent Donald Trump wyszedł w trakcie spotkania w Białym Domu z politykami Partii Demokratycznej - spikerką Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i senatorem Chuckiem Schumerem.

Rozmowa miała dotyczyć zażegnania sporu politycznego. Demokraci nie zgadzają się na przeznaczenie 5,7 mld dolarów na budowę muru na granicy z Meksykiem, czego domaga się Trump.

"Właśnie opuściłem spotkanie z Chuckiem i Nancy, całkowita strata czasu" - stwierdził na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych.

- Zapytał Nancy Pelosi: "czy zgodzisz się na mój mur?". Odpowiedziała, że nie. A on wstał, powiedział: "w takim razie nie mamy o czym rozmawiać" i wyszedł

- relacjonował z kolei senator Schumer w rozmowie z amerykańskimi mediami. Jak dodał, Trump "uderzył ręką w stół". Tej relacji zaprzeczył jednak polityk Partii Republikańskiej Steve Scalise, który stwierdził, że nic takiego nie miało miejsca.

Paraliż amerykańskiej administracji

Już 19. dzień prace administracji federalnej w Stanach Zjednoczonych są częściowo zawieszone. Setki tysięcy urzędników przebywa na przymusowych urlopach, zamknięte są parki narodowe, utrudnione jest uzyskanie pożyczek przez rolników.

Skutki sporu politycznego pomiędzy prezydentem Donaldem Trumpem a Demokratami o mur na granicy z Meksykiem odczuwa coraz większa liczba Amerykanów.

Częściowe zawieszenie pracy administracji federalnej jest skutkiem odmowy podpisania przez Donalda Trumpa prowizorium budżetowego. Prezydent Stanów Zjednoczonych zdecydował się na ten krok, gdy Demokraci odmówili mu przyznania 5,7 miliarda dolarów na budowę muru na południowej granicy.

Decyzja prezydenta nie wpływa na funkcjonowanie służb mundurowych, straży granicznej czy kontroli ruchu lotniczego. Szacuje się, że zawieszona jest działalność jednej czwartej administracji federalnej.

Więcej o:
Komentarze (194)
Donald Trump "uderzył w stół" i wyszedł ze spotkania. Fiasko negocjacji ws. zamknięcia rządu
Zaloguj się
 • banan125

  Oceniono 64 razy 32

  Amerykańce wybrali Trumpa, a Polacy Dudę - teraz widać, że w obu przypadkach wielka pomyłka ...

 • r306

  Oceniono 62 razy 26

  Przeciez to czysta ustawka. Trumpowi chodzi tylko onwielomiliardiwe kontrakty na budowe czegos kompletnie zbednego, dla jego kumpli z budowlanki ☺ Od lat narkotyki i przerzut ludzi odbywa sie TUNELAMI. Mur, nawet postanowiony na 2m glebokosci fundamencie nic tu nie zdziala.

 • californian-legit

  Oceniono 38 razy 14

  Trump uderza w stol zawsze. To gangster o mentalnosci alfonsa, ktoremu wydaje sie, ze przekrety ktore robil przez cale zycie w swoim biznesie zadziaaja w polityce aerykanskiej. Tak sie nie stanie i gosc wczesniej i pozniej trafi do pierdla. Zachcialo mu sie byc prezydentem US a mogl byc regularnym oszustem.

 • emigrant_1984

  Oceniono 20 razy 14

  Mango Mussolini.

 • jare_jare

  Oceniono 32 razy 12

  Niech Trump wyślę tę fotkę w CV do NBP, od ręki dostanie 100k za kompetencje.

 • sailor50

  Oceniono 26 razy 8

  Jeeezu - przecież to zwykły pajac. Te miny, dzióbek, modulacja głosu... Facio odgrywa w życiu jakąś komedię, a rozumu tyle ile u naszego Pinokia i reszty. Ameryko - kończysz się przez idiotów wyborców, tak jak Polska!

 • tempus

  Oceniono 11 razy 7

  Małe sprostowanie. Wróciłem w poniedziałek z Kalifornii i Arizony. Parki narodowe nie były zamknięte. Nie było presonelu więc wjeżdżało się za darmo. Visitor Center pozamykane, większość toalet pozamykana. Pozamykane też niektóre muzea w miastach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX