Włochy: widowiskowa kradzież pieniędzy z konwoju. Złodzieje użyli koparek i płonących aut

Złodzieje z Włoch dokonali napadu w iście spektakularny sposób. Zablokowali przejazd konwojowi z pieniędzmi, ustawiając na drodze płonące auta. Koparkami rozerwali furgonetkę, z której ukradli 2,3 mln euro.

Do widowiskowego napadu doszło w środę około godziny 7:30 na autostradzie numer 96 w regionie Apulia na południu Włoch. Uzbrojone furgonetki z milionami euro wyjechały z miasta Bari w kierunku miejscowości Matera. Konwój jednak nigdy nie dojechał na miejsce przeznaczenia.

Spektakularny napad z koparką w roli głównej

Na autostradzie swoją zasadzkę ustawili złodzieje. Zablokowali konwojowi przejazd samochodami, które szybko podpalono. Napastnicy zaczęli strzelać z broni automatycznej, żeby przestraszyć ochroniarzy w zaatakowanym wozie. Żaden z nich nie ucierpiał w trakcie napadu, jednakże wszyscy są w głębokim szoku - informuje portal Local.

Kiedy samochód przewożący pieniądze został unieruchomiony, bandyci użyli koparek i rozerwali tył opancerzonego pojazdu. Złodzieje dorwali się do pieniędzy i uciekli dwoma wcześniej przygotowanymi autami osobowymi.

Ich łupem padło 2,3 mln euro - donosi BBC. Pieniądze te miały być przeznaczone na wypłacenie emerytur.

Policja zablokowała ruch na autostradzie na kilka godzin. Służby porządkowe usunęły z drogi płonące ciężarówki, zaś funkcjonariusze wciąż szukają sprawców rabunku.

Internetowy serwis dziennika "Corriere della Sera" donosi, że w tym regionie dochodziło już wcześniej do dwóch zakończonych niepowodzeniem prób rabunku z użyciem koparek. Czterech zamaskowanych sprawców tym razem jednak przeprowadziło akcję skutecznie.

Więcej o:
Komentarze (28)
Włochy: widowiskowa kradzież pieniędzy z konwoju. Złodzieje użyli koparek
Zaloguj się
 • dziuraweportki

  Oceniono 22 razy 18

  Włoska robota. Za prawa do scenariusza dostaną więcej niż wyciągnęli z furgonetki.

 • herbat

  Oceniono 23 razy 15

  Tyle roboty a u nas wystarczy zostać zasłużonym prezesem spółki skarbu państwa lub banku i jeszcze asystentkę dostaniesz taką że kopara sama odpada.

 • m.godwin

  Oceniono 13 razy 9

  Kopara opada.

 • togo13

  Oceniono 6 razy 6

  Tyle roboty. A tu wystarczy być dwórką i kasa sama wpada na konto.

 • 1p.3.15

  Oceniono 8 razy 6

  Jeśli wierzyć tekstowi włoskiemu, napad odbył się na drodze KRAJOWEJ, nie na autostradzie. Na autostradzie zresztą byłoby chyba niemożliwe, żeby coś takiego zorganizować. Poza tym, z tekstu włoskiego wynika , że koparka była jedna.

 • onepiotrek

  Oceniono 4 razy 4

  a u nas wystarczy stację radiową założy, i można okradać do woli i państwo i frajerów, którzy wysyłają kasę...

 • mgz

  Oceniono 3 razy 3

  do trzech razy sztuka :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX