Pierwszy taki sztorm tropikalny w Tajlandii od 30 lat. Zagraża m.in. turystycznym wyspom

Silny wiatr i ulewy przyniesie na południu Tajlandii sztorm tropikalny Pabuk. Nawet 5-metrowe fale spodziewane są w regionie popularnym wśród turystów, w tym na wyspach Koh Phangan, Koh Tao i Koh Samui.

Służby meteorologiczne Tajlandii ostrzegają przed potężnym sztormem tropikalnym, którzy w czwartek i piątek będzie przechodził nad południem kraju. Sytuacja jest wyjątkowa - Pabuk to pierwszy od 30 lat sztorm, który pojawił się poza okresem monsunu, podkreśla "The Guardian".

Sztorm porusza się w stronę północno-zachodnią i w piątek na przejść nad Półwyspem Malajskim, na północ od granicy Malezji i Tajlandii. Wg prognoz na jego trasie znajdą się bardzo popularne wśród turystów regiony: wyspy Koh Phangan, Koh Tao i Koh Samui w Zatoce Tajlandzkiej oraz miejscowości Krabi i Phuket.

W czasie sztormu spodziewane są silne wiatry o prędkości do 65 km/h, w porywach do 90 km/h, oraz ulewne deszcze. Poza tym sztorm wywoła wysokie fale, od 3 do 5 m wysokości w Zatoce Tajlandzkiej i od 2 do 3 m na Morzu Andamańskim. 

"The Guardian" opisuje, że turystyczne wyspy, które były pełne odwiedzających w okresie noworocznym, zaczęły pustoszeć. Jednak część zostaje na wyspach pomimo sztormu. W czasie sztormu łodzie na ląd nie będą kursować, a linie lotnicze Bangkok Airways zawiesiły wszystkie loty na i z Koh Samui 4 stycznia. 

Służby meteorologiczne informują, że trudno dokładnie przewidzieć siłę i skutki sztormu, dlatego proszą obywateli i turystów o postępowanie zgodnie z zaleceniami władz. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Sztorm tropikalny w Tajlandii. Zagraża m.in. turystycznym wyspom
Zaloguj się
 • berek-oberek

  Oceniono 9 razy 9

  Akurat w szczycie sezonu, w czasie gdy pogoda miała być wymarzona.

 • starykawaler35

  Oceniono 10 razy 4

  A na Żoliborzu spokój. Kot wrócił ze spaceru

 • marianek11

  Oceniono 3 razy 3

  Że tak powiem - du. a trawa. Jesteśmy w Tajlandii teraz i już od rana w czwartek wszystkie dalsze wycieczki łodziami były odwołane, a fal i wiatru nie ma. Stracony dzień, ale przynajmniej tutaj dmuchaja na zimne.

 • stemp10

  Oceniono 3 razy 3

  Wspaniały kraj na wypoczynek

 • roro1000000

  Oceniono 2 razy 2

  chyba Panbuk a nie Pabuk..by łem na Ko Kut..suepr, mozna sie najesc kokosów za friko:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX