Cud w Rosji. 10-miesięczny chłopiec spędził półtora dnia pod gruzami przy -27 stopniach

Agencja TASS poinformowała o odnalezieniu żywego, 10-miesięcznego dziecka w gruzach zawalonej kamienicy w Magnitogorsku na zachodzie Rosji. Chłopiec o imieniu Wania półtora dnia spędził pod gruzami.

10-meisięcznego chłopca pod gruzami kamienicy w rosyjskim Magnitogorsku odnalazł specjalnie wyszkolony pies. Zwierzę zaalarmowało ratowników, którzy wydobyli dziecko spod gruzów. Chłopiec znajdował się na poziomie pierwszego piętra.

Dziecko przetrwało dzięki temu, że znajdowało się w łóżeczku, a także dzięki ciepłym ubraniom. Chłopiec w stanie ciężkim trafił do szpitala w Moskwie na oddział intensywnej terapii.Chłopiec ma rany głowy, a także odmrożone i głęboko poranione kończyny - poinformowało rosyjskie ministerstwo zdrowia.

W szpitalu jest z nim uratowana spod gruzów matka, a także jej drugie, trzyletnie dziecko.

- Setki ludzi czekały na zbawienie i zdarzył się cud - powiedział mediom przedstawiciel biura prasowego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, cytowany przez agencję TASS.

Wybuch gazu w kamienicy w Magnitogorsku w Rosji

W poniedziałek nad ranem w jednej z kamienic w Magnitogorsku w obwodzie czelabińskim na zachodzie Rosji doszło do wybuchu gazu. Uszkodził on konstrukcję dziewięciopiętrowego bloku, powodując zawalenie pionu jednej z dwunastu klatek schodowych.

Do tej pory potwierdzono osiem ofiar. Pod gruzami wciąż może znajdować się 36 osób, które uważa się za zaginione. Akcję ratunkową utrudnia m.in. siarczysty mróz. Temperatura w Magnitogorsku w nocy spada do -27 stopni.

Ratownicy już kilkakrotnie zawieszali operację usuwania gruzu ze względu na niebezpieczeństwo zawalenia się sąsiednich ścian. Eksperci Ministerstwa do spraw Nadzwyczajnych Sytuacji podjęli decyzję, że budynek powinien zostać rozebrany, poczynając od najwyższych pięter. Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, czy rozebrany zostanie cały dwunastoklatkowy blok, czy tylko ta część, która ucierpiała w wyniku eksplozji gazu.

 W poszukiwaniu zaginionych bierze udział ponad 1300 ratowników.

Gubernator obwodu czelabińskiego ogłosił, że 2 stycznia będzie dniem żałoby i flagi zostaną opuszczone do połowy masztów. Odwołano też zaplanowane imprezy rozrywkowe.

Więcej o:
Komentarze (95)
Cud w Rosji. 10-miesięczny chłopiec spędził półtora dnia pod gruzami przy -27 stopniach
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 30 razy 26

  Niesamowita sytuacja. Mam nadzieję, że wszystko z nim będzie dobrze.
  Świetna wiadomość na początek roku.

 • czarna_zoska

  Oceniono 30 razy 20

  I to jest piękna wiadomość. Matka musi być niezwykle szczęśliwa że dzieci ocalały.

 • tojamarusia

  Oceniono 27 razy 19

  Połowa komentujących tutaj to debile bez poczucia żenady i obciachu...
  Wania chłopaku zdrowiej i rośnij duży i silny:)

 • kleopatra51

  Oceniono 20 razy 10

  Jego anioł stróż spisał się na medal, a Wania zuch chłopak!

 • dlugi48

  Oceniono 18 razy 10

  Co tu komentować... Mam nadzieję, że odmrożenia nie są groźne.... Życzę szczęścia.

 • alinare

  Oceniono 18 razy 6

  kochane dzieciątko.

 • joasia.skora

  Oceniono 4 razy 4

  Na filmiku po wyjęciu chłopca spod gruzów podbiegła do niego jakaś kobieta i coś mu wstrzyknęła w nóżkę. Czy ktoś się orientuje, co to mogło być? Pytam bez podtekstów - po prostu ciekawi mnie to. Adrenalina? Przeciwtężcowe? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX