Szczątki Chaszodżdżiego ukryte w walizkach? Nieznane nagranie ws. śmierci dziennikarza

Turecka telewizja wyemitowała nieznane wcześniej nagranie, na którym widać mężczyzn wnoszących walizki do rezydencji konsula generalnego Arabii Saudyjskiej. Według dziennikarzy, w walizkach mogły znajdować się szczątki zamordowanego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.

Turecka telewizja A Haber wyemitowała nagranie z kamer monitoringu skierowanych na wejście do strzeżonej rezydencji konsula generalnego Arabii Saudyjskiej w Stambule. Na krótkim filmie widać mężczyzn wnoszących do środka walizki i torby.

Media spekulują, że w tych torbach mogły znajdować się szczątki zamordowanego w październiku saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Chaszodżdżi miał zostać zabity w znajdującym się nieopodal konsulacie.

 

To nie pierwsze nagranie dotyczące śmierci Chaszodżdżiego, do którego dotarli dziennikarze. Wcześniej telewizja CNN zdobyła plik dźwiękowy, na którym słychać najprawdopodobniej ostatnie chwile życia Saudyjczyka.

Zabójstwo Dżamala Chaszodżdżiego

2 października mieszkający na emigracji w Stanach Zjednoczonych Dżamal Chaszodżdżi przyjechał do saudyjskiego konsulatu w Stambule, by uzyskać niezbędne dokumenty. Na zewnątrz budynku czekała na niego narzeczona, ale wpływowy dziennikarz nigdy nie wyszedł z placówki. Miał zostać uduszony, a ciało poćwiartowane.

Turcja oskarżyła o morderstwo Arabię Saudyjską. Rijad początkowo zaprzeczał, ale po pewnym czasie przyznał, że dziennikarz został zabity w konsulacie. Saudowie zatrzymali ok. 20 osób, które miały zamordować mężczyznę, a dla pięciu z nich prokurator zażądał kary śmierci.

Saudowie twierdzą, że wpływowy następca tronu książę Muhammad bin Salman nie ma ze sprawą nic wspólnego. To właśnie jego oskarżano o wydanie decyzji o zabójstwie dziennikarza, co miały również potwierdzić ustalenia amerykańskich służb. Dżamal Chaszodżdżi od wielu miesięcy krytykował bowiem saudyjską rodzinę królewską, jak i samego księcia.

Więcej o:
Komentarze (29)
Nagranie tureckiej telewizji ws. śmierci saudyjskiego dziennikarza. Szczątki ukryte w walizkach?
Zaloguj się
 • volongoto41

  Oceniono 17 razy 11

  Arabia to bardzo cywilizowany kraj. Oni tego dziennikarza to nie tylko od razu nie zjedli, ale zostawili sobie również na potem, wynosząc go w walizkach.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 18 razy 10

  prymitywna pasterska dzicz, ale "wielki sojusznik USA"

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 13 razy 9

  Jakieś sankcje wobec Saudów? Ach, zapomniałem że te sku...syny są po naszej stronie.

 • paher

  Oceniono 6 razy 4

  Ta dzicz islamska modląca się pięć razy dziennie z upodobaniem przywołuje Boga kiedy morduje! "Allah akbar" słychać z ust wszelkiej maści zamachowców a wrogów islamu a więc i wrogów monarchii saudyjskiej należy mordować. Król Arabii Saudyjskiej od dawna nie tytułuje się królem ale "opiekunem świętych miejsc" zlokalizowanych na terenie jego państwa.

 • pislamabad

  Oceniono 10 razy 4

  Czyli chłopina już wszedł w kawałkach a oszukał cały świat podstawiając sobowtóra na wejściu! To podła bestia!
  To mówiłem ja, księciu Ben Fuckallah-Sallah z Arabki co jestem tym wszystkim zdumiony

 • haha-to-ja

  Oceniono 5 razy 3

  ale przetłumaczył redchtór nazwisko, no brawo no , na bułke dac ciemna masa wie jak przeczytać:D

 • niemtakm

  Oceniono 7 razy 3

  No coz wahabici ...

 • 14ar14

  Oceniono 4 razy 2

  Po prostu chcieli wydać szacowne zwłoki ofiary tego nieszczęśliwego wypadku pogrążonej w smutku rodzinie.

 • popieramkukiza

  Oceniono 8 razy 2

  Ubój rytualny ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX