Angela Merkel wygłosiła orędzie noworoczne. Wezwała Niemców do większej tolerancji

Kanclerz Niemiec w telewizyjnym orędziu noworocznym mówiła o potrzebie większej tolerancji ze strony obywateli w Niemczech. Nawiązała też do kwestii terroryzmu i kondycji Unii Europejskiej.

Angela Merkel w orędziu odniosła się do migracji, zmian klimatycznych oraz do polityki międzynarodowej. "Poradzimy sobie z wyzwaniami naszych czasów, tylko wtedy, gdy będziemy trzymać się razem i współpracować z innymi ponad granicami" - powiedziała kanclerz, zaznaczając, że potrzebna jest do tego tolerancja.

Przypomniała, że Niemcy od 1 stycznia zasiadają w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i chcą tam prowadzić kampanię na rzecz ochrony klimatu, wspierać walkę z terroryzmem, a także wszelkie działania, które mogą uporządkować globalną migrację.

Kanclerz przyznała, że niemieccy obywatele w 2018 roku mieli prawo krytykować rząd federalny. Odnosząc się do sytuacji w Europie zapewniła, że Niemcom zależy by Unia Europejska była coraz silniejsza. Rząd w Berlinie zamierza taż utrzymać bliskie partnerstwo z wychodzącą ze Wspólnoty Wielką Brytanią.

Więcej o:
Komentarze (181)
Niemcy. Angela Merkel wygłosiła orędzie noworoczne. Wezwała Niemców do większej tolerancji
Zaloguj się
 • asperamanka

  Oceniono 27 razy 15

  Ja w dniu dzisiejszym też życzę wszystkim większej tolerancji. Na alkohol ;-)

 • jurakuz

  Oceniono 30 razy 14

  hhahahahahahahha ta głupia baba powinna być sądzona w Hadze za to co zrobiła z Europą! Niemcy są atakowani, bici, Niemki gwałcone na ulicach w ich własnym kraju! przegrana skończona baba niech ona wreszcie odejdzie

 • kruk1210

  Oceniono 29 razy 13

  W internecie jest taki mem, który przypisuje Arystotelesowi słowa:
  "Tolerancja i apatia to ostatnie cnoty umierającego społeczeństwa" (tolerance and apathy are the last virtues of a dying society). Czy powiedział to Arystoteles czy nie - nieważne. Ważne czy sentencja sama w sobie jest słuszna.

 • jannowak76

  Oceniono 20 razy 12

  wzywać Niemców do jeszcze większej tolerancji to już niezła perwersja...

 • wesslingharald

  Oceniono 21 razy 9

  Większa tolerancja w Niemczech to życzenie zdrowia, szczęścia i pomyślności Turkom, Irakijczykom, Syryjczykom, Marokańczykom itd. I to jest OK. Ale ... czego p. kanclerz życzy swoim rodakom? :/

 • Van der Seck

  Oceniono 26 razy 8

  Ciekawe, jak po tym oredziu matki duchowej niemieckiego kalifatu czuja sie rodziny zamordowanych dotad w zamachach Niemcow / Europejczykow?..
  Churchill po II. Wojnie Swiatowej proroczo powiedzial, ze "Niemcy powinno sie bombardowac PROFILAKTYCZNIE I BEZ UPRZEDZENIA srednio co 70 lat - bo mniej wiecej po takim czasie zapominaja, jakich okropienstw dostarczyli Europie i swiatu ostatnim razem." Amen.

 • koenzymq10

  Oceniono 28 razy 8

  Największą tolerancją będzie wy.je.ba.ć wszystkich niekompatybilnych muslimów. Po uj oni przyjeżdżają do Niemiec, skoro nie lubią życia w cywilizacji zachodniej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX