Rośnie liczba ofiar wybuchu gazu w Magnitogorsku. Siedem osób nie żyje, dzieci wśród zaginionych

Rosyjscy ratownicy znaleźli kolejne trzy ciała ofiar tragicznego w skutkach wybuchu gazu w bloku w Magnitogorsku na Uralu. Losu kilkudziesięciu osób do tej pory nie udało się ustalić.

Do tej pory służby informowały o czterech ofiarach śmiertelnych. Ciał kolejnych trzech na razie nie można wydobyć z rumowiska, bo kamienica grozi zawaleniem - podaje agencja informacyjna TASS. Według ministra do spraw sytuacji nadzwyczajnych Jewgienija Ziniczewa, zaginionych jest 35 osób. Pod gruzami może być nawet siedmioro dzieci.

W momencie tragedii w uszkodzonych 24 mieszkaniach przebywało 50 osób. W całym bloku mieszkało ponad 1100 osób. Pierwsze informacje na temat tragedii pojawiły się 31 grudnia wcześnie rano polskiego czasu. Wybuch gazu w dziewięciopiętrowym bloku zniszczył mieszkania na szóstym i siódmym piętrze jednej z klatek. Niedługo później runął cały pion.

Na miejsce przyleciał prezydent Rosji Władimir Putin. Ewakuowani mieszkańcy nie mogą wrócić do swoich lokali, władze umieściły ich w pobliskiej szkole. Akcji ratunkowej nie ułatwia pogoda, w Magnitogorsku temperatura spadła do minus 22 stopni Celsjusza.

Więcej o:
Komentarze (46)
Rośnie liczba ofiar wybuchu w Magnitogorsku. Siedem osób nie żyje, dzieci wśród zaginionych
Zaloguj się
 • wusu

  Oceniono 20 razy 16

  Wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich tych którzy zginęli w tym tragicznym wybuchu. No i by zaginione osoby odnaleziono i by przeżyły.

 • alinare

  Oceniono 18 razy 10

  Wyrazy współczucia dla Rosji.

 • wawiak57

  Oceniono 13 razy 9

  Współczuję, straszna tragedia bez względu na przekonania i uprzedzenia.

 • stachkaz47

  Oceniono 8 razy 4

  Tragedia -- tylko współczuć.

 • wojtekbajer

  Oceniono 1 raz 1

  Rosja.

 • ukos

  0

  To z pewnością taki zamach, jak przed atakiem na Czeczenię. Teraz będzie można zająć wybrzeże Morza Azowskiego.

 • el.commendante

  0

  Gaz... My w Polsce dobrze znamy tego terrorystę. :o(
  Należy skończyć z kuchenkami gazować i przestawić się na kuchenki elektryczne!
  www.youtube.com/watch?v=8tXd5RwtVRI

 • mdzj

  Oceniono 1 raz -1

  Nie pamiętam miasta, ale +/- 10 lat temu, w Rosji miało miejsce identyczne zdarzenie. Wybuch gazu na jednym z niższych pieter zniszczył mieszkania, odciął drogę ucieczki i tak mocno naruszył konstrukcję budynku, ze kilka minut później zawaliła się cała 10-pietrowa klatka. Na oczach ludzi obserwujących i nagrywających zdarzenie. Film z tego wypadku przez lata przewijał się na YT.

  Metan ma wprawdzie niewielką gęstość (nieco mniejszá niż powietrze), ale malo kto zdaje sobie sprawę, ze w zamkniętym mieszkaniu moze sie go zgromadzić nawet kilkadziesiąt m^3. Czyli w mieszaninie z poeietrzrm, kilkadziesiąt kg mieszaniny wybuchowej potrafiącej wyzwolić znaczną energię.
  Siły działające podczas eksplozji na całą powierzchnię ścian i stropów są tak ogromne, ze nie oprze się im żaden budynek
  Skuteczne antidotum na takie zagrożenie jest jedno: Myśleć!

 • kmrp

  Oceniono 7 razy -1

  W Rosji miast półmilionowych jest więcej niż w Polsce WSZYSTKICH miast.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX