Niemcy: kierowca, który wjechał na płytę lotniska i gonił samolot, twierdzi, że jest Polakiem

Aresztowany kierowca BMW, który w sobotę wjechał na płytę lotniska w Hanowerze, powiedział, że jest z Polski i ma 21 lat. Niemiecka policja zaznacza jednak, że mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów osobistych. Samochód ma polską rejestrację.

W związku z incydentem port lotniczy w Hanowerze nie działał przez cztery i pół godziny. Przerwa w przyjmowaniu samolotów była potrzebna, by skontrolować samochód. Policja stwierdziła, że incydent nie miał charakteru terrorystycznego. Podczas przeszukania nie znaleziono materiałów wybuchowych.

Kierowca srebrnym BMW staranował ogrodzenie i jechał za samolotem linii Aegean Airlines, który chwilę wcześniej przyleciał z Aten. Policja zatrzymała go po kilkuset metrach pościgu. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków, trafił do aresztu. Loty wznowiono o godzinie 20.

Więcej o:
Komentarze (148)
Niemcy: kierowca, który wjechał na płytę lotniska i gonił samolot, twierdzi, że jest Polakiem
Zaloguj się
 • tytus.k

  Oceniono 88 razy 72

  Mówi po polsku, ma paszport polski, rejestrację polską, mówi ciągle "ku.vva", chwali Prezesa, na Merkel mówi "makrela". Pewnie Holender.

 • konigin

  Oceniono 47 razy 39

  Idiota kończącego się roku. Po powrocie do kraju odpowiednie czynniki powinny powitać swojaka kwiatami.

 • wyboga

  Oceniono 51 razy 31

  Jeżeli okaże się, że jest polakiem, to zapewne będzie zgłoszony do odznaczenia przez Maliniaka za zwalczanie niemczyzny. Co wy na to pislamscy patryjoci?

 • mockturtle

  Oceniono 39 razy 29

  Gdyby sprawca pochodzill z Bliskiego Wschodu, dla wiekszosci komentujacych mialoby to ogromne znaczenie. Poniewaz sprawca pochodzi z Polski, wiekszosci komentujacych sklania die ku opinii, ze narodowosc jest tu zupelnie nieistotna.

 • arcturus_73

  Oceniono 27 razy 21

  Następny co wstał z kolan...

 • fakiba

  Oceniono 27 razy 17

  Czub i tyle , może liczył na nagrodę za walkę w obronie LOTu

 • poulain75

  Oceniono 20 razy 14

  Mamy w końcu powód do dumy ! Polandia zaistniała w świecie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX