Egipskie władze odpowiedziały na zamach. W ataku odwetowym miało zginąć 40 terrorystów

Egipskie władze poinformowały, że dokonały ataku odwetowego za zamach na turystów niedaleko piramid w Gizie. Według Kairu w akcji zginęło 40 podejrzanych o terroryzm.

Egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że w akcjach przeciwko domniemanym terrorystom miało zginąć 40 osób. Do ataków na bazy rebeliantów miało dojść niedaleko Gizy w rejonie Kairu oraz na Półwyspie Synaj.

Kryjówki zostały zaatakowane, bo jak twierdzą egipskie władze, grupy rebeliantów miały planować serię ataków na urzędy, kościoły oraz miejsca związane z turystyką.

Do akcji doszło w kilka godzin po zamachu na autobus z wietnamskimi turystami. Pojazd jechał w kierunku słynnych piramid w Gizie, kiedy obok busa eksplodowała przydrożna bomba. W zamachu zginęło trzech Wietnamczyków oraz egipski przewodnik. Jedenaście innych osób zostało rannych.

Nie wiadomo, kto stoi za zamachem. Egipski premier twierdzi, że do tragedii nie doszłoby, gdyby autobus nie zjechał z głównej drogi do Gizy.

Do ataku doszło na kilka dni przed rozpoczęciem prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia. Egipscy, prawosławni Koptowie, którzy przygotowują się do świąt, w przeszłości wielokrotnie byli celami ataków terrorystów.

Więcej o:
Komentarze (58)
Egipt. Władze podsumowały atak odwetowy za piątkowy zamach. Nie żyje 40 domniemanych terrorystów
Zaloguj się
 • szk41

  Oceniono 25 razy 19

  Prawosławni Koptowie , mam nadzieję iż oni tego nie przeczytają , to mocne nadużycie. Koptowie są starochrześcijańskim odłamem z chlubną kartą w obronie chrześcijaństwa. Wrzucanie ich do tego samego worka tylko dlatego że....

 • 99venus

  Oceniono 21 razy 11

  1,zgineło 40 DOMNIEMANYCH terrorystów,Czyli być może zgineli być może niewinni.
  2.Skoro po zamach wiedzieli gdzie jest baza terrorystów dlaczego nie zlikwidowali jej wcześniej?
  Jeden wielki pic.

 • cezar85

  Oceniono 15 razy 5

  'Według Kairu w akcji zginęło 40 podejrzanych o terroryzm'

  tylko sandałki i kredki po nich zostały

 • vontomke

  Oceniono 25 razy 5

  Destabilizacja Europu i Bliskiego Wschodu leży wyłącznie w interesie Rosji. Gdyby odpowiedź na ataki terrorystyczne była kierowana do Kremla, prawdopodobnie szybko by ustały.

 • senioryta13

  Oceniono 10 razy 4

  niepojęte, wiedzą o bazach rebeliantów i pozwalają na szkolenia, tak trudno zgadnąc czego tam się uczą ?

 • beristein

  Oceniono 21 razy 3

  Rebeliantow? Wy sie dobrze czujecie na tej Czerskiej? Mordercow i dzihadystow nazywacie Rebeliantami? Ale byl wsrod tej rebelii luke skywalker i han solo? Byly walki jak na Tatoinne? Ale z tego co pamietam , to rebelianci byli dobrzy i nie zabijali niewinnych.

 • indywidualismus

  Oceniono 21 razy 3

  Wygodny dla władzy bywa taki zamach. Można sobie bezkarnie wymordować przeciwników politycznych. "Domniemani terroryści" - nawet rząd nie potrafi udowodnić, że byli terrorystami, to mógł być ktokolwiek. Wystarczy sobie "domniemać".

 • xsawer

  Oceniono 1 raz 1

  Popieram takie załatwianie spraw trudnych, ale jednoznacznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX