Niespodziewana wizyta Trumpa w Iraku. Po raz pierwszy pojawił się w strefie działań wojennych

Donald Trump miał być w Waszyngtonie do czasu uchwalenia prowizorium budżetowego. Niespodziewanie pojawił się jednak w Iraku, gdzie odwiedził amerykańskich żołnierzy.

Jak poinformowała rzeczniczka Białego Domu, Donald i Melania Trump przylecieli do Iraku, by spotkać się z amerykańskimi żołnierzami i "podziękować im za ich służbę, ich sukcesy i poświęcenia oraz życzyć im wesołych świąt".

"Rzeczpospolita" zauważa, że jest to pierwsza wizyta Trumpa w strefie działań wojennych, odkąd został prezydentem, niemal dwa lata temu.

Krótko przed informacją o wizycie w Iraku pojawiły się spekulacje na temat tajemniczego lotu Trumpa. Na radarach, ostatni raz nad Rumunią, był bowiem widoczny samolot Air Force One.

Trump dystansuje się od dotychczasowej polityki zagranicznej, którą opisuje jako "pomyłki poprzedników" - wyjaśnia CNN. W ubiegłym tygodniu prezydent zarządził powrót 14 tysięcy żołnierzy amerykańskich z Afganistanu i całkowite wycofanie sił z Syrii, gdzie jest około dwóch tysięcy żołnierzy. Nie planuje jednak ewakuacji armii z Iraku, dokąd Amerykanie wrócili w 2014 roku, by walczyć z tzw. Państwem Islamskim.

Stacja przypomina, że Trump był krytykowany za to, że dotąd nie odwiedził żołnierzy pełniących misję. W ostatnim czasie - po tym, jak został skrytykowany za odwołanie wizyty na cmentarzu wojskowym we Francji ze względu na deszcz - obiecał, że niebawem poleci do strefy działań wojennych.

Pierwsze Damy na froncie

Wśród zwolenników Trumpa - ale nie tylko, bo takie informacje podała choćby stacja ABC News - pojawiła się opinia, że to pierwsza wizyta amerykańskiej pierwszej damy w strefie wojny. Nie jest to prawda. Należy przypomnieć chociażby wizytę Barbary Bush w Iraku, Hilary Clinton w Bośni czy Laura Bush w Afganistanie.

Więcej o:
Komentarze (42)
Niespodziewana wizyta Trumpa w Iraku. Po raz pierwszy pojawił się w strefie działań wojennych
Zaloguj się
 • real_marek

  Oceniono 13 razy 7

  Wycofuje wojska z Syrii żeby Turcy, Rosjanie, Syryjczycy i Irańczycy rozwiązali "problem kurdyjski"? Zaczynam się bać.

 • agnrodis

  Oceniono 12 razy 6

  Trump to psychopata o zapedach autorytarnych. Cale jego doswiadczenie zyciowe, to szwindle w budowlance, kontakty z mafia budowlana i wytaczanie procesow tym, ktorzy chca sie przed nim bronic. A, ze odziedziczyl spora fortune, to stac go zeby zaszczuc innych swoimi prawnikami.... ale ten najwazniejszy z jego prawnikow, Cohen wlasnie dostal 3 lata od Muellera.... i pieknie spiewal na Trumpa ..... sypie sie Trumpowi ten domek z klamstw.

 • agnrodis

  Oceniono 12 razy 6

  Trump to najlepszy Prezydent USA dla Putina i Rosji!!!! Wlasnie oddal Kremlowi Syrie. Putin trzyma w garsci tego skorumpowanego, niedoksztalconego i niedoroslego emocjonalnie (klamie i konfabuluje jak 5ciolatek) mafioso z deweloperki. Musi miec na niego niezle haki, bo Trump jest mu posluszny jak pies.

 • o.666

  Oceniono 10 razy 6

  a w czasie postoju na Krymie konsultowal z Putinem dalsze wycofywanie wojsk amerykanskich i zastepowanie ich rosyjskimi

 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 5

  Z TYM, naprawdę nigdy nic nie wiadomo. Jest NIEOBLICZALNY.

 • dziuraweportki

  Oceniono 3 razy 3

  A jak tam było w '68, panie prezydencie ? Płatne zwolnienie z Vietnamu ?

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 3

  Czy Melania miala rowniez tym razem na sobie kurtke z napisem "I don't care!"

 • aietes

  Oceniono 3 razy 3

  Kilkadziesiąt milionow Kurdów chce mieć swoje państwo. Turcy zalatwią ich jak mieszkańców Chios, Missolungi, Ormian.

 • muledet.3

  Oceniono 7 razy 3

  Kiedys Irak posylal rakiety na Izrael.
  dzis Irak to ruina.Syria to tez ruina,a Iran ?. to kwestia krotkiego czasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX