"Żółte kamizelki" protestują, zginęła 10 osoba. Wozy pancerne w Tuluzie, ambasada RP ostrzega

Wbrew zapowiedziom, "żółte kamizelki" nieoczekiwanie pojawiły się na ulicach Paryża. Pod Perpignan odnotowano natomiast dziesiątą ofiarę protestów - 36-latek zginął wypadku, gdy demonstranci zablokowali drogę.

Protest "żółtych kamizelek", choć o wiele mniej liczny, znów ma miejsce. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w Paryżu ponownie pojawili się demonstranci, m.in. na Montmartrze, pod bazyliką Sacre Coeur. W sporadycznych przypadkach policja musiała użyć gazu łzawiącego. W Tuluzie i w Bordeaux jednostki żandarmerii wspierają wozy pancerne.

Czytaj więcej: Dwóch polskich nastolatków oskarżonych o podżeganie do zabicia księcia Harry'ego

We Francji odnotowano też dziesiątą ofiarę protestów "żółtych kamizelek". 36-letni mężczyzna zginął pod Perpignan na drodze blokowanej przez protestujących. Do tragedii doszło po tym, jak kierowca samochodu osobowego uderzył w zatrzymaną przez "żółte kamizelki" ciężarówkę.

W związku z sytuacją we Francji ambasada Polski w Paryżu wystosowała ostrzeżenie dla rodaków, by dobrze zaplanować ewentualne wyjazdy nad Loarę.

Zalecamy odpowiednie planowanie podróży, unikanie miejsc protestów i stosowanie się do poleceń władz miejscowych

- oznajmiono w komunikacie.

Protesty, i często związane z nimi starcia z policją sprawiają, że wiele sklepów jest dzisiaj, szóstą sobotę z rzędu, zamkniętych, co boleśnie odczuwają handlowcy. Szczególnie teraz w okresie przedświątecznych zakupów. Jedna ze sprzedawczyń powiedziała, że w tej chwili straty sięgają trzydziestu procent zarobków.

Nieczynny jest też Pałac w Wersalu, jedna z większych atrakcji Paryża i regionu stołecznego.

Więcej o:
Komentarze (216)
Protesty "żółtych kamizelek" we Francji. Już 10 ofiara. Na ulicach miast wozy pancerne
Zaloguj się
 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 34 razy 24

  Czas szykować sankcje dla francuskiego reżimu oraz przygotowywać paczki dla uciemiężonych Francuzów

 • jan700

  Oceniono 43 razy 23

  Paryż jest bardziej zabity dechami [by uchronić wystawy sklepowe] niż polskie wioski.

 • kulalala

  Oceniono 34 razy 18

  Myślicie, że ta cała śmieszna UE kierują się troską o demokracje w takich krajach jak Węgry, czy Polska? Oni we własnych mają takie przewały i burdel, że mały pikuś. Patrzcie Hiszpania i Katalonia, patrzcie Francja, patrzcie zamachy, patrzcie raje podatkowe. Tam wałek goni wałek, powinni mordy skleić i zamilczeć, a oni w ramach sankcji dla Rosji robią Nordstream2 :-)
  Tak jak pisałem, PIS, Fidesz czy Jobik im nie odpowiadają, bo nie są od nich i nie chcą się tak łatwo układać jak POwskie matołki.

 • jw0022

  Oceniono 32 razy 16

  Skandal, nie chcą się integrować z islamistami i ich religią pokoju i na nich łożyć.

 • dymomierz

  Oceniono 34 razy 16

  Protesty to nadzieja na pokonanie Microna i przywrócenie praworządności społecznej we Francji.
  Francuzi zmądrzeli widząc kierunek polityki swojego prezydenta.

 • mareks.sz

  Oceniono 22 razy 14

  a przygłup Timermans nie widzi problemu,jak wielki reformator Europy Macron pałuje i gazuje ludzi w imię reform, przecież to przejaw lewackiej praworządności.Gorzej jak w ZSRR.

 • kaktus-2

  Oceniono 19 razy 13

  A dziwiwiliście się że polski kierowca ciężarówki nie chciał się zatrzymać jak w nocy debile zrobili blokadę...

 • raindogshow

  Oceniono 58 razy 12

  Żółte kamizelki to piąta kolumna Kaczyńskiego bo odwracają uwagę Europy i świata od prawdziwych problemów, a mianowicie od zamachu na rządy prawa w Polsce. Niech nie zmylą nas brutalne interwencje francuskiej polsicji ani ofiary śmiertelne zamieszek bo wszyscy wiemy że o wiele ważniejsze jest to, czy pani prezes Gesdorf skutecznie usdzi się ponownie na swym prezesowskim stolcu. Bądźcię czujni towarzysze, Kaczyński nie je, nie śpi jeno knuje i knuje! Pozdrawia Rain

 • facio60

  Oceniono 69 razy 11

  Francja się wykrwawia. Szwecja to już jakiś Bantustan, w Niemczech strach samotnej kobiecie wyjść wieczorem, jarmarki świąteczne niczym w średniowiecznej twierdzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX