Paraliż lotniska Gatwick. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o sterowanie dronami

Policja brytyjska zatrzymała dwie osoby podejrzane o sterowanie dronami nad portem lotniczym Gatwick. Ich "zabawa" spowodowała dwudniowy paraliż lotniska. W poszukiwania operatorów maszyn w pewnym momencie włączyło się wojsko.

W czwartek i piątek drony latające nad portem doprowadziły do odwołania lub zmiany trasy 760 lotów i utrudnień dla 120 tysięcy pasażerów, którzy nie mogli odlecieć lub przylecieć na to lotnisko. 

Czytaj też:  Drony nad lotniskiem Gatwick, pasażerowie koczują w porcie. Sprawą ma zająć się wojsko

Drony nad Gatwick i paraliż lotniska

Gatwick to port lotniczy o jednym z największych natężeń ruchu w Wielkiej Brytanii. Zamknięcie przedwczoraj wieczorem pasa startowego spowodowało, że tysiące pasażerów utknęły na terminalach lub w samolotach. Część przylotów skierowano do innych portów: Luton, Stansted, Manchesteru, Cardiff, Birmingham i Southend.
Zdaniem policja z Sussex użycie dronów było "rozmyślnym działaniem" zakłócającym pracę lotniska. Ponad 20 jednostek szukało operatora maszyn. W akcję włączyło się wojsko.
Brytyjskie prawo zabrania używania drona w odległości mniejszej niż kilometr od lotniska oraz na wysokości większej niż 120 metrów. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa statku powietrznego przewiduje karę do pięciu lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (66)
Wielka Brytania: zatrzymano dwie osoby w związku ze sprawą dronów na lotnisku Gatwick
Zaloguj się
 • kmaza

  Oceniono 40 razy 40

  Swoja drogą to bardzo niepokojące, że wystarcza dwa drony aby wyłączyć z użytku duże lotnisko. Czyli kilkadziesiąt takich zabawek rozłoży ruch lotniczy w całej Europie. Nie potrzeba bombardowań, desantów.. Oj, będzie się działo.

 • gj61

  Oceniono 30 razy 26

  Mam nadzieję że, polski czytelnik dowie się JAK DZIAŁA PRAWO w normalnym kraju. Cały przewód sądowy oceniam na nie więcej niż tydzień i solidne kary. Oczywiście apelacji nie będzie, bo tutaj nie ma czegoś takiego. Aaaa... czytelnicy zaraz dowiedzą się jak wyglądają te ciule, nazwiska, imiona i gdzie mieszkają. To normalne, w normalnym kraju.

 • gruzek

  Oceniono 16 razy 16

  Sąd powinien nakazać im zwrot strat poniesionych z powodu głupoty.

 • ceppisowski

  Oceniono 15 razy 15

  5 lat wiezienia dla przyglupow to minimum

 • rascal76

  Oceniono 5 razy 5

  To nie mają jakiegoś superdrona żeby tego drona posłał do piachu?

 • sztucznypolak

  Oceniono 4 razy 4

  Na razie rozwazane jest cale spektrum motywow:
  www.bbc.com/news/uk-england-sussex-46649704

 • 1moco2

  Oceniono 9 razy 3

  A nie można ich zestrzelić? Chyba nie, bo to "święta własność prywatna".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX