Wybuch metanu w czeskiej kopalni Karwina. Wśród poszkodowanych mogą być Polacy

Jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna, dziesięciu górników rannych, a kolejnych 10 zaginionych na skutek wybuchu metanu w kopalni węgla w Karwinie, w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego. Pod ziemią pracowali także Polacy, ale nie ma informacji, czy któryś z nich ucierpiał.

Do wybuchu metanu doszło ok. 800 metrów pod ziemią w kopalni CSM w regionie karwińskim.

- Mogę potwierdzić, że był wypadek w kopalni o godz. 17.16. Przyczyną był zapłon metanu, który spowodował zniszczenie niektórych miejsc pracy w kopalni - powiedział rzecznik spółki Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD) Ivo Czelechovsky, którego cytuje portal idnes.cz.

Pracę podziemne zostały natychmiast wstrzymane.

Według jednego z górników, którzy pracują w CSM na Karwinie, na popołudniowej zmianie pracowali górnicy z Polacy. - Na 99 proc. to byli Polscy - powiedział górnik.

Według służb ratunkowych potwierdzono obrażenie u trzech górników - u dwóch to poparzenia, trzeci doznał wstrząsu po wybuchu.

Nadal nie ma kontaktu z dziesięcioma górnikami.

Więcej o:
Komentarze (15)
Wybuch metanu w czeskiej kopalni Karwina. Wśród poszkodowanych mogą być Polacy
Zaloguj się
 • blixter333

  Oceniono 2 razy 2

  Miejmy nadziej ze wszyscy przezyli

 • blixter333

  Oceniono 2 razy 2

  To tragedia ...

 • polakadam

  Oceniono 13 razy 1

  W Czechach wybucha metan a u nas prokuratura będzie przesłuchiwać Antona i jego współpracowników.
  Latem 2017 roku Macierewicz złożył do wydziału wojskowego warszawskiej prokuratury okręgowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez Piątka przestępstwa. Miało ono polegać na próbie wpłynięcia na czynności urzędowe MON poprzez groźbę bezprawną, oraz znieważeniu lub poniżeniu organu konstytucyjnego RP. W marcu 2018 roku prokurator odmówił wszczęcia postępowania.
  Niedługo potem zawiadomienie do prokuratury złożył Tomasz Piątek. Jak pisze "Polityka", zarzucił byłemu ministrowi obrony przekroczenie uprawnień i wykorzystanie stanowiska do podważenia wiarygodności jego i jego książki. Choć prokurator wojskowy także odmówił wszczęcia postępowania, to po zaskarżeniu do sądu tego postanowienia przez pełnomocnika Piątka, sąd przyznał mu rację.
  Jak wynika z pisemnego uzasadnienia sądu, jest wysokie prawdopodobieństwo, iż Macierewicz złamał prawo i dopuścił się tego, co zarzuca mu Piątek. "Sąd nakazał prokuraturze zbadać, czy przypadkiem celem byłego szefa MON nie było uderzenie w Tomasza Piątka. Polecił również przesłuchać m.in. samego Macierewicza oraz jego współpracowników z resortu obrony" - pisze Grzegorz Rzeczkowski z "Polityki".

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 0

  11 Polaków... smutek { * }

 • mariovanpetersen

  Oceniono 1 raz -1

  Idioci maja duże emerytury i jeszcze im mało?to teraz się dorobili....

 • siekier35

  Oceniono 1 raz -1

  oby wszyscy wyszli cało

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 3 razy -1

  ,,Na popołudniowej zmianie pracowali górnicy z Polacy. - Na 99 proc. to byli Polscy - powiedział górnik"
  To jest tragedia ,,piszcie poprawnie wy gazeciane nieuki i kurna absolwenci za kury i kaczki"

 • dante_waw

  Oceniono 12 razy -2

  ojej to odkrycie ze polscy gornicy wzieli kosmiczne odprawy i poszli pracowac dla Czechow :))) przeciez nie sa w stanie wyzyc z gorniczej ermerytury :)))

 • tijeras66

  Oceniono 10 razy -2

  "górnicy z Polacy." ... ta. Ciekawe czy to byli ci sami którzy już u nas są na emeryturze i dorabiają (do tej oczywiście marnej emerytury) u południowych sąsiadów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX