Alarm bezpieczeństwa na 14 lotniskach w Niemczech. Służby szukają podejrzanych

Zwiększone środki bezpieczeństwa na niektórych lotniskach w Niemczech. Spowodowane jest to podejrzeniami o przygotowywanie zamachu na lotnisku w Stuttgarcie.

Na lotnisku w Stuttgarcie kamery zarejestrowały podejrzanych osobników, którzy obserwowali systemy bezpieczeństwa. W związku z tym już w środę 19 grudnia zaostrzono środki ostrożności w porcie lotniczym. W czwartek natomiast rozszerzono alarm bezpieczeństwa na czternaście największych niemieckich lotnisk.

Na razie trwa poszukiwanie podejrzanych, którzy obserwowali budynek. Lotnisk pilnują wzmocnione patrole wyposażone w kamizelki kuloodporne i broń maszynową. Jak twierdzi agencja DPA przynajmniej jeden z nagranych mężczyzn jest zarejestrowany w Niemczech jako niebezpieczny islamista. Dwóch innych widziano na lotnisku Charlesa de Gaulle w Paryżu, gdzie robili zdjęcia.

Jak twierdzi telewizja ARD niemieckie służby otrzymały informacje od wywiadu marokańskiego, że podejrzani islamiści udają się do Europy, gdzie chcą przeprowadzić atak samobójczy na którymś z lotnisk we francusko-niemieckiej strefie przygranicznej.

Jak podaje agencja AP, policja federalna zaznaczyła, że alarm nie wpłynie na pracę lotniska w Stuttgarcie i na innych portach lotniczych.

Więcej o:
Komentarze (124)
Niemcy. Alarm bezpieczeństwa na 14 lotniskach. Podejrzenie przygotowywania zamachu
Zaloguj się
 • przemysl_to

  Oceniono 33 razy 15

  podajecie obok, że turystkom w Maroku poderżnięto gardła...im obcięto głowy!!!!

 • kinlej

  Oceniono 48 razy 14

  Czy wyście na czerskiej pogłupieli? Dlaczego można komentować? Żeby się terrorrystom przykro zrobiło? Wyłaczyć komentarze już!

 • supertiumacz

  Oceniono 31 razy 7

  "jest zarejestrowany w Niemczech jako niebezpieczny islamista"

  To jakim prawem on jeszcze żyje?
  Bycie islamistą to nie jest jakieś grzeczne hobby. Jeśli ktoś taki chce ludzi zabić, uczynić niewolnikami, narzucić siłą swój sposób myślenia itp., to nie zasługuje na to, by chodzić po ulicach. Miejsce takiego gościa jest w piachu.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 19 razy 5

  “Trzeba sie do tego przyzwyczaic” jak to mawia pewien francuski fircyk co prezydentem zostal.

 • 31.februarius

  Oceniono 31 razy 5

  "Jak podaje agencja AP, policja federalna zaznaczyła, że alarm nie wpłynie na pracę lotniska w Stuttgarcie i na innych portach lotniczych."

  mało tego, on (no ten alarm) ją jeszcze usprawni, a podróżującym pobyt w nich ogromnie uprzyjemni!

 • jurekde

  Oceniono 11 razy 3

  Jak nic jedyny ratunek to metoda Dżugashwilego kulka że świńską krwią.....

 • dziadwawelski

  Oceniono 6 razy 2

  Wczoraj widziałem entuzjastyczny tytuł "Niemiecka prasa pisze, że Niemcy potrzebują imigrantów" więc pewnie ci śniadzi na lotnisku to spece od logistyki zajmujący się przygotowaniami do przyjęcia tych imigrantów. To normalna rzecz w "kraju demokratycznym" ;-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX