Donald Trump powołał Dowództwo Sił Kosmicznych. To krok USA do nowego rodzaju sił zbrojnych

Prezydent Donald Trump oficjalnie powołał Dowództwo Sił Kosmicznych. To pierwszy krok do utworzenia przez Stany Zjednoczone nowego rodzaju sił zbrojnych, którego celem będzie prowadzenie operacji militarnych w przestrzeni kosmicznej.

W memorandum adresowanym do szefa Pentagonu Jamesa Mattisa, Donald Trump polecił utworzenie Dowództwa Sił Kosmicznych, które przejmie kontrolę nad satelitami wojskowymi i będzie nadzorować wszelkie operacje w kosmosie.

Amerykański prezydent zobowiązał też sekretarza obrony do przedstawienia Senatowi kandydatów do objęcia stanowisk dowódczych. W przyszłości będą oni kierować wojskami kosmicznymi USA.

Obecnie Stany Zjednoczone miały pięć rodzajów sił zbrojnych: wojska lądowe, marynarkę wojenną, Siły Powietrzne, Korpus Piechoty Morskiej i Straż Wybrzeża.

Siły Kosmiczne mają być szóstym rodzajem wojsk USA. Według Białego Domu zostaną utworzone do końca 2020 roku. Prezydent Trump chce aby Kongres przeznaczył na ten cel 8 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 5 lat.

Więcej o:
Komentarze (151)
Donald Trump powołał Dowództwo Sił Kosmicznych. To krok USA do nowego rodzaju sił zbrojnych
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 8

  Jak zwykle się spóźnił. Naczelne dowództwo kosmosu to na Nowogrodzkiej jest!

 • m.godwin

  Oceniono 12 razy 6

  Na czele stanął wyznaczony przez Trumpa niejaki Darth Vader.

 • zwierzowiec

  Oceniono 15 razy 5

  Por. Funky Koval, Air Star Forces, miliardy na liczniku, także srebrna gwiazda Palantiru...
  a akcja toczy się - uwaga! - w 2082 r.! ;-D

 • polakadam

  Oceniono 23 razy 5

  Już za Reagana Amerykanie przenieśli wyścig zbrojeń w kosmos. Nowe technologie rakietowe, satelitarne. Ruskie próbowały dotrzymać im kroku i to uważa się za jedną z przyczyn upadku ZSRR. Nie wytrzymali ekonomicznie. Mam nadzieję że teraz putek też podejmie rękawice. Musi to zrobić bo inaczej karmienie obywateli gadką o mocarstwowosci Rosji straci sens. I to będzie krok do kolejnego rozpadu Rosji. Tania ropa jeszcze w tym pomaga.

 • antekpociecha

  Oceniono 4 razy 4

  Na jakiej zasadzie i kto może zostać właścicielem np Marsa? Już wiem na tej samej zasadzie jak powstało USA. Wysłać wyprawę oprychów różnych, wyciąć mieszkańców tu akurat mają to z głowy, przejąć wszelkie wartościowe kruszce i bogactwa, wydzielić i sprzedać tam działki, sprowadzić biednych imigrantów i niewolników aby wybudowały miasta i fabryki a potem ich wypędzić, pozamykać w rezerwatach. Wprowadzić wizy dla "obcych" a wyrzutnie najpaskudniejszych broni skierować w odpowiednich kierunkach. I tak powstana Zjednoczone Planety .....

 • ajg62

  Oceniono 4 razy 4

  Niech zgadnę - na czele stanie "kosmiczny głupek" czyli on sam.

 • loneman

  Oceniono 6 razy 4

  Wszyscy w calej Galaktyce smieja sie i turlaja z jego pomyslow oraz tak nedznego przywodztwa 👽😃😇😀😂

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 8 razy 4

  No to już lekka bufonada. To nie są żadne wojska kosmiczne, tylko co najwyżej orbitalne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX