20-letni Somalijczyk miał planować zamach w Rzymie. "Mowa była o wielkim kościele, 27 grudnia"

Jak poinformował prokurator Bari, 20-letni Somalijczyk, zatrzymany w ostatni czwartek, miał planować zamach. Przypuszczalnie jego celem miała być bazylika św. Piotra.

Francesco Gianella, prokurator Bari (Włochy), przekazał, że 20-letni Somalijczyk Ibrahim Omar był od dłuższego czasu obserwowany przez policję. W podsłuchanej rozmowie telefonicznej dzień po zamachu w Strasburgu powiedział, że ten, kto zabija chrześcijan, wrogów Allaha, jest bratem, obojętnie skąd pochodzi.

Czytaj też: Wzruszające wspomnienie o Polaku, który zginął w zamachu w Strasburgu. "Nauczyłeś mnie kochać"

Z dalszych rozmów wynikało, że sam planuje zamach. Prokurator Bari wydał nakaz aresztowania. Omar został aresztowany we czwartek na ulicy w Bari, gdy z dwoma walizkami udawał się do Rzymu. W jego telefonie komórkowym znaleziono materiały propagandowe tak zwanego Państwa Islamskiego.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej prokurator Gianella ujawnił niektóre szczegóły śledztwa.

- Musieliśmy działać szybko, bo z podsłuchanych konwersacji wynikało, że udaje się do Rzymu. Mowa była o przeprowadzeniu zamachu w wielkim kościele. Padła też data: 27 grudnia - mówił Gianella. To właśnie taka deklaracja sprawiła, że wskazywano, że celem mogłaby być bazylika św. Piotra.

Więcej o:
Komentarze (73)
Włochy. Aresztowany Somalijczyk miał planować zamach w Rzymie
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 19 razy 15

  Kościół przyciąga coraz to nowe rzesze wiernych. Niektórych z walizkami.

 • milorex10

  Oceniono 29 razy 13

  Somalijczyk chciał ubogacić białym chrześcijanom Święta. Trochę krwi, trochę trupów oraz poranionych, i od razu robi się ciekawiej i wielokulturowo.

 • cozano

  Oceniono 14 razy 12

  Nie wiem, czy jest wystarczająca ilość dowodów, żeby klienta wsadzić do więzienia, ale z pewnością wystarczająca, żeby go odesłać z powrotem do ojczyzny, czyli Somalii. Widać, że wyraźnie źle czuje się w Europie.

 • gj61

  Oceniono 14 razy 10

  Jakiś czas temu w brytyjskiej prasie zamieszczono zestawienie które, nacje mają najwięcej procentowo pobierających zasiłki. I co się okazało, cytuję z pamięci, niestety nie posiadam źródła, ale dobrze zapamiętałem: najmnijszy odsetek pobierających zasiłki (dziecięcy jako powszechnie obligatoryjny jest wyłączony)jest wśród Hindusów i Chinczyków zamieszkałych w UK, poniżej 1% populacji. Najwięcej, bo 99% zamieszkującej UK populacji, to Somalijczycy i Erytrejczycy. Kto ich tam rozróżni...

 • rikol

  Oceniono 8 razy 6

  Chciał się poczuć jak u siebie w domu w somalii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX